brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور اسلواکی

ایا تا به حال به فکر مهاجرت به اسلواکی افتاده اید؟ ایا راه های مهاجرت به اسلواکی را میدانید؟ راه های سرمایه گذاری در اسلواکی چگونه است؟ از موقعیت اقتصادی اسلواکی در اروپا چه میدانید؟شرایط زندگی در اسلواکی چگونه است؟ سیستم اموزشی در کشور اسلواکی به چه صورت میباشد؟نرخ تولید ناخالص داخلی اسلواکی چه عدد و رقمی را نشان میدهد؟سیاست اسلواکی با کشورهای اروپایی و عضو شینگن در چه مرحله ای است؟نرخ بیکاری و تورم در اسلواکی به چه مواردی بستکی دارد؟ایا میتوان به سرمایه گذاری به عنوان یک پروژه اقتصادی در اسلواکی نگاه کرد؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتو عدلمتخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تحارت بین الملل می باشد.موسسه حقوقی راشاگسترپرتو عدل با مشاوران خبره خود به شما مشاوره تلفنی رایگان میدهد.هزینه زندگی اسلواکی چقدر میباشد؟پایتخت کشور اسلواکی چیست؟دین مردم اسلواکی چیست؟ جمعیت کشور اسلواکی چقدر است؟آیا تاریخچه کشور اسلواکی را میشناسید؟

کشور اسلواکی به طور مختصر

نام رسمی: جمهوری اسلواکی

پایتخت: برایتسلاو

زبان رسمی:اسلواک

نوع حکومت:جمهوری

حاکمان: رییس جمهور و نخست وزیر

مساحت: 035,49

جمعیت:5,379,455

تراکم جمعیت:111کیلومتر مربع

تولید ناخالص داخلی: 87,52 میلیارد دلار

سرانه:16,138

واحد پول:یورو

معرفی کشور اسلواکی

معرفی کشور اسلواکی

 

کشور اسلواکی واقع در اروپای مرکزی به پایتختی برایتسلاو میباشد.همسایه های این کشور جمهوری چک اوکراین لهستان مجارستان و اتریش میباشند.این کشور تا دهه90 به همراه کشور چک چکسلواکی نامیده میشدولی بعد از چند مدت هردو کشور از هم مستقل شدند.اسلواکی ازکشورهایی اتحادیه جماهیر شوروی میباشد.به دلیل هزینه کم اقامت و تحصیل اکثرا مهاجران برای تحصیل و سرمایه گذاری این کشور را انتخاب میکنند.لازم به ذکر است که چون اسلواکی عضو کشورهای شینگن نیز میباشد راههای را برای سرمایه گذاری و حتی زندگی در مابقی کشور های عضو شینگن را فراهم میکند.اسلواکی سرزمینی نسبتا کوهستانی با اب و هوایی معتدل و مرطوب میباشد.رشته کوهای ان بیشتر در اطراف شرق و شمال شرق قرار دارد.کشور اسلواکی همچنین عضو اتحادیه اروپا پیمان اتلانتیک شمالی سازمان تجارت جهانی میباشدحدود 81 درصد مردم این کشور اسلواک 9درصد مجار و دو درصد روما هستند.13 درصد مردم این کشور دین خاصی ندارند و مابقی مسیحیت را از شاخه کاتولیک دارند.

موسسه راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی باامکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.موسسه راشاگستر پرتو عدل راهگشای مشکلات هموطنان عزیز در اقصی نقاط جهان میباشد.

تاریخ کشور اسلواکی

اسلواکی در ابتدا بخشی از اتریش و مجارستان بوده و پس از مدتی جزیی از چکسلواکی شد بعد از مدتی در سالهای 1939 تا1945 کشوری مستقل شده بود ولی تحت سلطه آلمان بود.اسلواکی طی چندین سال تحت نظر المان بود و المان ها بر اکثریت این کشور تسلط داشتند.سرانجام در سال 1993 چکسلواکی به دو کشور مجزای چک و اسلواکی تقسیم شد.و از سال 2004 این کشور عضو اتحادیه اروپا گشت و دقیقا در همین سال نیز به عضو یت پیمان اتلانتیک شمالی پیوست.

سرانجام در سال2007 به عضویت کشورهای شینگن درامد تا تجارت و رفت و امد با کشورهای هم جوار اسلواکی مجاز شمرده شود.

جغرافیای اسلواکی

اکثریت مناطق کشوراسلواکی کوهستانی و اکثرا جزیی از رشته کوههای بسکید و کارپات هستند.مناطق پست این کشور که جزیی از فلات پانونی هستنددر جنوب این کشور واقع شده اند.در قسمت شمال این کشور که کوههای تاترا واقع شده اند و به مرز لهستان نزدیک هستند و این منطقه بسیار خوبی برای کوهنوردی و اسکی در فصل سرماست.از مهم ترین رودهای اسلواکی میتوان دانوب-واه-هرون-هورناد را نام برد.در این کشور غارهای متعددی نیز وجود دارد که تعدادی از انها در فهرست یونسکو ثبت شده اند و تعدادی نیز برای بازدید عموم باز هستند.بالاترین نقطه این کشور از سطح دریا قله گرلاخ میباشد که حدود 2500متر ارتفاع دارد.

پایتخت اسلواکی (براتیسلاو)

براتیسلاوا  پایتخت کشور اسلواکی بوده و در کرانه دو رود دانوب و موراوا قرار دارد.این شهر در مرز دو کشور اتریش و مجارستان قرار دارد.این شهر پیش از قرن دهم تشکیل شده و نام قدیمی اش پرسبورگ بوده است.این شهر تاثیر بسیاری از فرهنگ هایی مثل چک المان و کرواسی  گرفته است.از مکان های دیدنی. تاریخی این شهر میتوان به موزه ها کاخ ها و انواع گالری ها اشاره کرد.

اقتصاد اسلواکی

تولید ناخالص داخلی این کشور حدود 6میلیارد دلاراست و نرخ بیکاری حدود 9 درصد را دارد .نرخ تورم حدودا بین 2تا7 درصد میباشد. اقتصاد این کشور به صورت قابل ملاحظه ای به صادرات به کشور المان و سپس به کشورهایی مثل لهستان، روسیه و اتریش وابسته است .از محصولات صادراتی این کشور میتوان به ماشین الات و تجهیزات حمل و تقل و سوخت اشاره کرد.اسلواکی که به یمن داشتن منابع خوب طبیعی دارای زمین های کشاورزی پرمحصول و معادن طبیعی اهن نمک و مس نیز میباشد.اقتصاد این کشور در حال رشد سریعی میباشد و سومین کشور منطقه یورو میباشدو همان طور که ذکر شد بزرگترین سرانه تولید داخلی سال2015 را از ان خود کرده است.قریب به 12 سال اقتصاد کشور اسلواکی به صورت کاملا ازاد و مستقل اداره شده است.با توجه به برنامه ریزی و اینده نگری در بخش اقتصاد هنوز هم دچار کوچکترین نقصی نشده است.

سیاست کشور اسلواکی

دموکراسی در این کشور بر زیر بنای مجلس استوار گردیده است.رییس دولت و حکومت در این کشور رییس جمهور میباشد که توسط مردم برای مدت 5 سال انتخاب میشود.اما اکثریت قدرت در این کشور در دستان نخست وزیر است.مجلس اسلواکی 150 کرسی دارد و کلیه نمایندگان برای مدت 4سال انتخاب میگردند.اسلواکی از لحاظ سیاسی عضو اتحادی. اروپا میباشد .

فرهنگ,مردم و هزینه زندگی اسلواکی

اسلواکی جمعیتی حدود 5میلیون نفر دارد با میانگین سنی 35تا40 سال که اکثرا مسیحی میباشند و جزو کشورهای باسواد میباشد.کشور اسلواکی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا میباشدو کشوری نسبتا ارزان با هزینه تحصیلی بسیار پایین  است.اکثریت دانشگاههای ان معتبر ورنکینگ خوبی بین دانشگاههای هم تراز خود قرار دارد.این کشور دارای مردمانی بسیار خونگرم و عاطفی است و حس انسان دوستی در انها به وفور یافت میشود.اکثر ساکنان این کشور اسلواک هستند و مجارها بزرگترین اقلیت قومی را در این کشور دارند.

هزینه زندگی در اسلواکی از کشورهای اروپایی و غالبا همسایه خود بسیار پایین تر میباشد.طبق امار تخمینی هزینه زندگی عادی روزانه بین 10 تا 15دلار میباشد.

نتیجه کلی:

در اخر با ذکر چند نکته نتیجه میگیریم از مزیت های زندگی در اسلواکی میتوان به مواردی اشاره کرد.زندگی در سطح بالا  یعنی از رفاه اجتماعی بالایی برخوردارند.آمار پایین خلاف و جرمدر اسلواکی حائز اهمیت است.آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی تا بالاترین سطوح  وموقعیت جغرافیایی و آب و هوایی مطلوب اسلواکی-فرهنگ دیرین اسلواکیاییهاو زندگی بدون فشار و استرس در کشور اسلواکی است که این کشور را مورد توجه مهاجرین قرار داده است. موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل مشاور شما در امر حقوق بین الملل میباشد.

 

 

شرایط کار ضمن تحصیل

شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی

ایا تا به حال به تحصیل در کشور اسلواکی فکر کرده اید؟ایا از شرایط و مدارک مورد نیاز دانشگاه های اسلواکی مطلع هستید؟هزینه و شهریه دانشگاه های اسلواکی چقدر میباشد؟ایا میتوان حین تحصیل کاره نیمه وقت در اسلواکی داشت؟درامد کار حین تحصیل در اسلواکی چقدر است؟آیا دانشجویان بین الملل اجازه کار در ضمن تحصیل در اسلواکی را دارند؟ساعات کار ضمن تحصیل دانشجویان در اسلواکی چگونه است؟هزینه دانشگاه های برتر اسلواکی در هر ترم چقدر میباشد؟آیا بعد از پایان تحصیلات اقامت دایم کاری ازاسلواکی امکان پذیر است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.موسسه راشاگسترپرتوعدل کلیه موارد و مشکلات مهاجرت و سرمایه گذاری را برایتان حل خواهد کرد.درآمد کار حین تحصیل اسلواکی چقدر است؟ ساعات مجاز کارهفتگی حین تحصیل در اسلواکی چند ساعت میباشد؟

تحصیل در اسلواکی به علت هزینه های تقریبا پایین و رنکینگ خوب دانشگاههای این کشور که یکی از کشورهای عضو شینگن میباشد بسیار مورد توجه دانشجویان خارجی قرار میگیرد.زبان تدریس در این کشور اسلواکیایی است ودر بعضی رشته ها هم انگلیسی تدریس میشود.سال تحصیلی در این کشور که به دو نیمسال تقسیم میشود از اول سپتامبر اغاز و در 31آگوست پایان میابد.نیمسال اول از سپتامبر تاژانویه به طول به می انجامد و نیمسال دوم از فوریه تا ژوئن است.

پذیرش در دانشگاههای اسلواکی بدین صورت انجام میشود که:متقاضی در مقطع کارشناسی تا4سال تحصیل میکند. کارشناسی ارشد تا2سال و دکتراتا6 سال به صورت تمام وقت را گذرانده باشد.دانشجویان ممکن است برای پذیرش به بسیاری از دانشگاه ها درخواست بدهند و معمولا اخرین تاریخ قبول پذیرش فوریه تا مارچ است.

تدریس در دانشگاه های اسلواکی به زبان خود این کشور است.در صورت نیاز به تدریس به زبان انگلیسی و همچنین بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر هزینه و شهریه متفاوت دارد.متوسط شهریه دانشگاههایی که به زبان انگلیسی تدریس میشود بین 2000تا5000در سال و در رشته های پزشکی 7000تا10000 دلار در سال میباشد.دانشجویان در این کشور میتوانند در مقطع کارشناسی تا10 ساعت ودر مقطع کارشناسی ارشد20ساعت ودر مقطع دکترا 30 ساعت کار ضمن تحصیل انجام دهند. دانشجویان میتوانند بعد از اتمام تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار شوند البته نیاز به مهارت تکلم زبان اسلواکی در پیدا کردن شغل بسیار حائز اهمیت است.

کار ضمن تحصیل

تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اسلواکی

هر سال دارای دو ترم پاییز و بهار تقسیم بندی میشود که طول هر ترم 5ماه به طول میانجامد.دانشگاههای این کشور بسیار معتبر بوده و هزینه زیادی برای تحصیل به دوش دانشجویان نمیگذارد.زبان تدریس در مقطع کارشناسی اسلواکیایی بوده ولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا انگلیسی هم جزو زبان تدریس میباشد.شرط داشتن ایلتس 5,5برای ورود و پذیرش الزامی بوده و محدوده سنی در مقطع کارشناسی 18 تا 24 سال ودر مقطع کارشناسی ارشد 30 سال و دکترا بدون محدودیت سنی میباشد.برای دوره های پزشکی نیز کارضمن تحصیل مانند دیگر دانشجویان وجود دارد ودر هفته به تناسب سال تحصیل میتوانند کار کنند.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 6سال به طول می انجامد و هزینه ای حدود 9000 یورو درسال دارد.تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور هزینه ای حدود 10000 یورو در سال دارد.هزینه زندگی دانشجویی نیز حدودا 1000 یورو در ماه بوده که بیشتر آن هزینه خوابگاه و منزل مسکونی است.از دانشگاههای مطرح اسلواکی که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند میتوان دانشگاه کامینوس و مارتین جسنیوس اشاره کرد.این دانشگاه در رتبه دوم پزشکی اسلواکی قرار دارد و تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه انجام میگردد.

نتیجه گیری:

با توجه به امکان کار حین تحصیل در اسلواکی و دانشگاههای معروف و معتبرش و همچنین هزینه های نسبتا پایین دانشگاههای این کشور میتوان گفت اسلواکی کشوری مناسب جهت تحصیل در کلیه مقاطع میباشد.کارضمن تحصیل در اسلواکی برای دانشجویان بین الملل میتواند تاحدودی بخشی از هزینه هایشان را تقلیل دهد.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل همگام با شما در مشاوره صحیح جهت کشور اسلواکی میباشد.

 

مقالات مربوط به کشور اسلواکی

معرفی کشور اتریش
معرفی کشور اتریش

اتریش یک کشور اروپایی است به پایتختی شهروین که از شمال با المان و چک از جنوب با ایتالیا و اسلونی از عرب با با سوییس و لیختناشتاین و از شرق با اسلواکی همسایه است.در ایران باستانو حتی درالمان کشور اتریش را نمسا یا نمسه مینامیدند.این ...


Top