brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور استرالیا

 

کشور استرالیا در کجا واقع شده است ؟ پایتخت استرالیا ؛ کجاست ؟ ویژگی خاص و ممتاز کشور استرالیا چیست ؟ کشور استرالیا به لحاظ وسعت خشکی ؛ چندمین کشور دنیاست ؟ پرجمعیت ترین ایالت های استرالیا کدام اند ؟ اقتصاد کشور استرالیا ؛ بر چه مبنایی قرار دارد ؟ آیا می دانید ؛ صنعت توریسم یکی از صنایع پر درآمد استرالیا است ؟ حکومت استرالیا ؛ دارای چه سیستمی است ؟ احزاب سیاسی استرالیا ؛ کدام اند ؟ تنوع مذهبی و فرهنگی استرالیا چگونه است ؟ بزرگترین و قدیمی ترین شهر استرالیا کدام است ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتوعدل؛ بروز ترین اطلاعات و مشاورات حقوق مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

کشور استرالیا در یک نگاه :

 1. پایتخت : کانبرا
 2. نوع حکومت : پارلمانی دموکراسی ؛ قانون فدرال سلطنتی
 3. پول رایج : دلار استرالیا AUD;$
 4. مساحت : 7741220 کیلومتر مربع
 5. زبان : انگلیسی
 6. کد کشور : 61+

جغرافیا ی کشور استرالیا :

 

 

این کشور به خاطر مناظر زیبا ؛ سواحل و خشکی ها ؛ طبیعت بکر و نادر مشهور است. استرالیا ؛ زندگی شهر نشینی با کیفیت و جذابی دارد ؛ بطوریکه شهرهای بزرگی مثل” سیدنی ، ملبورن ، بریسبان و پرس ”از این نظر دارای شهرت هستند.

استرالیا ؛ به عنوان ششمین کشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت خشکی است و از نظر اندازه با 48 ایالت آمریکا برابر است. این کشور از غرب با اقیانوس هند ؛ و از شرق با اقیانوس آرام جنوبی هم مرز است.

بیشترین جمعیت شهری این کشور در سواحل شرقی و جنوب شرقی قرار دارند و مناطق داخلی کشور ؛ نیمه خشک هستند. پر جمعیت ترین ایالت های این کشور ؛ ” ویکتوریا ” و ” ولز ” هستند.

به طور معمول ؛ شمال استرالیا؛ نواحی گرمسیری و جنوب آن معتدل است. بیشترین میزان ریزش باران در سواحل این کشور اتفاق می افتد و مرکز آن خشک و نیمه خشک است. در نواحی گرمسیری ؛ زمستان خشک و تابستان مرطوب است. در قسمت های جنوبی کشور ؛ تغییرات دمایی فصلی گسترده تر است.

استرالیا ؛ مناطق جنگلی وسیعی دارد که برای اهداف کشاورزی تغییر یافته اند و مهم ترین نگرانی مردم این کشور ؛ شوری آب ؛ آلودگی و کاهش تنوع جانوری و گیاهی است.

 

 

اقتصاد کشور استرالیا :

استرالیا ؛ یک اقتصاد کاپیتالیست و پر رونق ؛ منطبق با روش های غربی را دارد. تولید ناخالص ملی GDP این کشور بسیار به چهار کشور بزرگ اقتصادی وابسته است و مقدار آن در سالهای اخیر ؛ نشان دهنده ی رکود اقتصادی در سطح جهانی است.

 

 

این نمودار ؛ میزان واقعی تولید ناخالص ملی GDP استرالیا ؛ طی سالهای 2014-2017 را نشان میدهد.

 

خدمات صنعتی و اقتصاد این کشور ؛ در حوزه های توریسم ؛ آموزش و تحصیل و ... است که سهم این موارد در تولید ناخالص ملی استرالیا ؛ حدود 69% است. بر اساس تقسیم بندی بخش های مختلف ؛ توریسم یکی از مهم ترین صنایع در استرالیا است که باعث اشتغال زایی شده و هر سال ؛ 73 میلیون دلار ارز آوری دارد و برابر با 11% کل صادرات این کشور است.

صنایع دیگر مهم استرالیا :

 • معدن و کشاورزی
 • سنگ آهن و زغال سنگ
 • گندم
 • گوشت گاو
 • پشم

کشور استرالیا؛ دارای سیستم امنیتی اجتماعی فراگیر است و نسبت به آمریکا و انگلیس ؛ کمترین میزان دستمزد را ارائه میدهد.

سیاست کشور استرالیا :

دولت استرالیا ؛ از 8 ایالت و قلمرو دولتی و یک دولت ملی تشکیل شده است و سیستم حکومتی اش ؛ فدرالی است.

پارلمان ملی استرالیا ؛ بر اساس Westminster System ؛ ” سیستم پارلمانی انگلیس و بعضی ویژگی های سیستم کنگره ی آمریکا شکل گرفته است. سیستم فدرال ؛ از سنا و جمهوری تشکیل شده است که هر ایالت ؛ تعداد برابر و مساوی سناتور ها را داراست. بر اساس آئین نامه های قرار دادی ؛ نخست وزیر ؛ از سوی مجلس جمهوری منصوب میشود.

ملکه ؛ در راس امور است ولی قدرت او تشریفاتی است و در حقیقت هیچ اختیار سیاسی ندارد و قدرت اصلی در دست نخست وزیر است.

دو حزب سیاسی مهم در استرالیا ؛ حزب کارگر استرالیا ALP و حزب آزادی خواه ( لیبرال ) هستند که بصورت ائتلافی با حزب ملی می پیوندند.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل میباشد.

فرهنگ کشور استرالیا:

استرالیا ؛ دارای تنوع مذهبی و نژادی است ؛ بطوریکه بیش از یک چهارم مردم استرالیا ؛ خارج از این کشور متولد شده اند و بعضی دیگر ؛ حداقل یک والدین خارجی دارد.

“ ملبورن ؛ بریسبان و سیدنی ” شهرهایی با تنوع و تفاوت فرهنگی بسیاری میباشند و خود را با هنرهای جهانی و مدرن تطبیق میدهند.

شهر ملبورن ؛ به عنوان مرکز هنر ؛ ” بریسبان ” از نظر تنوع فرهنگی شهری و روستایی ؛ و ” آدلاید ” به عنوان مرکز برگزاری جشنواره ها توسعه یافته اند.

همه ی شهرهای بزرگ استرالیا ؛ به گونه ای منعکس کننده ی تاثیر مهاجرت از اروپا ؛ آسیا و خاورمیانه هستند که بعد از جنگ جهانی دوم بوقوع پیوست و تا سال1970 ادامه یافت و باعث افزایش بیش از حد جمعیت این کشور از 7 به 20 میلیون نفر گشت.

در مقایسه با کشورهای اروپایی ؛ نظام اجتماعی مردم استرالیا بر اساس ” محافظه کاری ” است و یک رویه ی متعادل را پیش گرفته اند که حاکی از ریشه ی اروپایی و فرهنگ آسیایی است. رویکرد استرالیا در قبال گرایشات مذهبی مردم ؛ متعادل و بدون سخت گیری است.

 

شهرهای استرالیا :

 1. کانبرا : پایتخت استرالیا
 2. آدلاید : پایتخت شراب جهان ؛ در جنوب این کشور
 3. بریسبان : پایتخت سرزمین آفتاب درخشان کوئیزلند و دریچه ای به سواحل ماسه ای زیبا
 4. کایرنس : سرزمین سواحل زیبا و پناهگاهی برای استراحت و آرامش یافتن
 5. داروین : شمالی ترین پایتخت گرمسیری استرالیا
 6. هوبارت :
 7. ملبورن : دومین شهر بزرگ استرالیا و پایتخت فرهنگی ، ورزشی و خرید استرالیا و از نظر سبک زندگی شبیه اروپا است
 8. سیدنی : بزرگترین و قدیمی ترین شهر استرالیا و دارای مناظر زیبا و بدیع

 

استرالیا ؛ یک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب دارد که بسیاری از پایتخت ایالت ها را بهم متصل میکند و تراکم جمعیتی کم مردم ؛ باعث دسترسی آسان آنها به بزرگراه ها میشود.

نتیجه گیری :

کشور استرالیا ؛ از لحاظ صنعت توریسم بسیار غنی میباشد. طبیعت بکر و سرشار از تنوع این کشور باعث جذب گردشگران از سراسر جهان و در نتیجه ارز آوری میشود. پس باید توجه داشت ؛ امروزه کشورها تمرکز بیشتری بر روی منابع غیر نفتی دارند و از آنها در جهت سود آوری بهره می جویند. اگر یک کشور ؛ بیش از منابع انرژی خود به دارایی ها و ثروت های طبیعی اش توجه کند ؛ زودتر و آسانتر به نتیجه ی دلخواه میرسد. داشتن اقتصاد قوی؛ مستلزم بهره بردن از تمام پتانسیل های موجود در کشور است.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

برای دانشجویان بین المللی کارهمزمان با تحصیل در استرالیا ؛ چه مزایایی دارد ؟ دانشجویان همزمان با تحصیل استرالیا چند ساعت در هفته میتوانندکار کنند؟ آیا می دانید شغل پیشنهادی دانشجو برای کارضمن تحصیل استرالیا باید متناسب با نوع ویزا باشد ؟ فرصت های شغلی نیمه وقت جهت کار ضمن تحصیل در استرالیا ؛ شامل چه مواردی میباشند ؟ آیا می دانید سازمان های خیریه و غیر دولتی ؛ مکان مناسبی برای مشاغل نیمه وقت کاردانشجویان بین المللی ضمن تحصیل است ؟ دانشجویان خارجی با کارضمن تحصیل استرالیا دارای جه حقوقی هستند؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ آماده ی ارائه ی مشاوره به شهروندان گرامی است.

 

کار کردن دانشجویان خارجی و بین المللی همزمان با تحصیل در کشور استرالیا :

کار کردن دانشجویان خارجی همزمان با تحصیل در استرالیا ؛ به آن ها کمک میکند تحصیلاتشان را تکمیل کرده و تجارب زندگی را هم کسب کنند. دلایل زیادی برای داشتن یک شغل پاره وقت وجود دارند ؛ مثلا تامین هزینه های زندگی و تحصیل و همچنین کسب تجارب کاری در زمینه ی رشته ی تحصیلی دانشجو.

 

بسیاری از ویزاهای دانشجویی به دانشجویان بین المللی این امکان را میدهد که در طول ترم تحصیلی ؛ حداکثر تا 20 ساعت در هفته کار کنند و هنگامیکه در تعطیلات بین دوره های آموزشی به سر میبرند ؛ بصورت نامحدود کار کنند. اما باید توجه کرد که قبل از مشغول به کار شدن از نوع ویزای خود مطمئن شوند.

استرالیا ؛ دامنه ی گسترده ای از صنایع و فرصت های شغلی استخدام نیمه وقت دارد ؛ مثلا :

خرده فروشی در سوپر مارکت ها و فروشگاه های لباس و ...

میزبان بودن در کافه ها ؛ رستوران ها و...

توریسم و گردشگری در هتل ها

کشاورزی : مزرعه داری و میوه چینی

خرید و فروش های اینترنتی و راه دور

مشاغل دفتری

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل میباشد.

دوره های پزشکی ( انترنی ) :

دوره های رایگان و نیمه رایگان پزشکی ؛ میتوانند برای دست یابی به صنایع حرفه ای ؛ خلاقانه و مالی باشند.

داوطلب شدن : سازمان های خیریه و غیر دولتی NGO های زیادی در استرالیا وجود دارند و همیشه به افراد داوطلب برای یاری رساندن و کمک احتیاج دارند. ارتباط و کار کردن با این سازمان ها ؛ راهی برای ملاقات با دوستان ؛ کسب تجارب کاری و بودن در جامعه است.

 

حقوق دانشجویان بین المللی که همزمان با تحصیل ؛ مشغول به کار هستند :

هرکس که در استرالیا کار میکند ؛ خواه دانشجوی بین المللی باشد یا کسی که با ویزای کاری در تعطیلات مشغول کار است ؛ حقوقی دارند :

برخوردار بودن از حداقل دستمزد

داشتن حق دادخواهی در صورت اخراج ناعادلانه از کار

داشتن زمان و دوره های تعطیلی و استراحت

داشتن محیط کاری سالم و امن

بسیاری از کارفرمایان ؛ اگر بتوانند در صنایع و مشاغل خاصی ؛ شرایط مطلوب و آسانی برای دانشجویان بین المللی فراهم کنند ؛ از پاداش و مزایای دولتی برخوردار میشوند.

در کشور استرالیا ؛ کارفرما ( رئیس ) باید شرایطی فراهم کند که یک دانشجو یا کارگر مطمئن شود که شغل پیشنهادی باعث بیماری و صدمه ی جسمی نمیشود. این قانون تحت عنوان ” قانون امنیت و سلامت کار ” WHS ؛ بیان میگردد.

این قانون همچنین بیان میکند کارفرما یا رئیس باید شما را تحت پوشش بیمه ای قرار دهدتا در صورت صدمه هنگام کار کردن ؛ بتواند از شما حمایت کند. این مورد تحت عنوان ” قانون جبران خسارت کارگران “ نامیده میشود.

اگر شما در محل کار ؛ صدمه ببینید و یا شرایط کاری باعث بیماری شما گردد ؛ بیمه تمام هزینه های درمانی شما را می پردازد ؛ تا وقتیکه بتوانید دوباره کار کنید.

این بند شامل تمام کارگران و دانشجویان خارجی شاغل در استرالیا میشود ؛ حتی اگر کارگری ویزای موقت داشته باشد.

یک دانشجوی شاغل و یا کارگری که در استرالیا مشغول به کار است ؛ احتیاج به یک شماره و فایل مالیاتی دارد تا از طریق آن بتواند مالیات شغل خود را بپردازد.

 

روش های جستجوی شغل :

روزنامه ها و سایت های آنلاین شغل یابی

بعضی موسسات ؛ صفحه ی اعلانات شغل یابی در دانشکده ها یا بصورت آنلاین فراهم میکنند.

مشخصات خود را در موسسات اقتصادی استخدام کننده ثبت کنید . بسیاری از آنها ؛ فرصت های شغلی نیمه وقت یا موقت را برای شما ایجاد میکنند.

 

نتیجه گیری :

کشور استرالیا ؛ با توجه به موقعیت ها و شرایط اقتصادی مناسب ؛ یکی از مکان هایی است که دانشجویان خارجی برای کارضمن تحصیل انتخاب میکنند. شرکت دانشجویان خارجی در مشاغل پاره وقت علاوه بر کسب تجربه ی کاری ؛ مهارت و موقعیت سنجی را هم به آن ها یاد میدهند. صنایع مختلف موجود در استرالیا ؛ مثل توریسم ؛ پتانسیل های بالقوه ای هستند که با حمایت و توجه بیشتر توسط نیروی کاری متخصص و با سواد دانشگاهی شکوفا میشود.

 

مقالات مربوط به کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا چگونه است؟ چند نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد؟ قوانین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟ آیا با قوانین مهاجرت به استرالیا در حال حاضر میتوان از این کشور اقامت گرفت؟ جهت اخذ اطلاعات بیشتر و جامع ت ...


Top