brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور اسپانیا

معرفی کشور اسپانیا

آیا تا به حال فکرمهاجرت به اسپانیا را کرده اید؟ایا تا کنون به فکر تحصیل در کشور اسپانیا را کرده اید؟تحصیل در اسپانیا دارای چه شرایطی است؟هزینه اقامت و تحصیل  در کشور اسپانیا چقدر است؟ از چه طرقی میتوان اقامت دائم کشور اسپانیا را بدست اورد؟درامد و هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟جاذبه های توریستی اسپانیا چیست ؟جاذبه های توریستی در کدام شهرهای اسپانیا قرار دارد؟ سیاست کشور اسپانیا چگونه است؟نوع حکومت و پارلمان کشور اسپانیا چگونه است؟نرخ تورم و هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است؟جمعیت کشور اسپانیا چقدر میباشد؟زبان مردم اسپانیا چیست؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور مهاجرتی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل در خدمت ارائه صحیح قوانین بین الملل به هموطنان عزیز میباشد.موسسه راشاگستر پرتو عدل با کمک مشاوران حرفه ای در امر حقوق بین الملل راه های سرمایه گذاری در اسپانیا را برایتان مشخص میکند. بواقع چه راه هایی برای اقامت در اسپانیا وجود دارد؟ اسپانیا در سطح بین الملل چگونه کشوریست؟ عمده صادرات و واردات اسپانیا چیست؟

 

 نگاهی مختصر به کشور اسپانیا  

نام رسمی : پادشاهی اسپانیا

پایتخت:مادرید

زبان رسمی:اسپانیایی(کاستیلی)

نوع حکومت:پادشاهی مشروطه

مساحت:504,782کیلومتر مربع

جمعیت:50،000،000نفر

تراکم جمعیت:231,1

سرانه:31,472

واحد پول:  یورو

 

معرفی کلی کشور اسپانیا

نقشه اسپانیا

کشور اسپانیا به پایتختی شهر مادرید است.زبان رسمی این کشور اسپانیایی میباشد ولی زبانهای کاتالان ،باسک و گالیسی هم زبان محاوره ایه عده قلیلی از مردم میباشد.همسایگان این کشور پرتقال و فرانسه هستند.این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب اروپا واقع شده است.اسپانیا از اطراف به دریای مدیترانه ،اقیانوس اطلس و دریای کانتابریا متصل است.جزایر قناری ،ایبری و بالیاس از جزایر مهم در خاک این کشور هستند.دو شهر ملیا و سوتا نیز بخشی از سرزمین اسپانیا میباشند. موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوقی داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق میباشد.موسسه راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور اقامتی و مهاجرتی در اسپانیا.

 

اقتصاد اسپانیا چگونه اقتصادی است؟

این کشور در سال 1968 به اتحادیه اروپا پیوست.و از نظر قدرت مالی و اقتصادی پنجمین قدرت اقتصادی اروپا و در سالهای اخیر بین نهم تا سیزدهم قدرت اقتصادی جهان میباشد.سرمایه گذاری سرمایه داران و دولتمردان این کشوربیشتر در حوزه امریکای لاتین میباشد و پهنای این سرمایه گذاری را به قاره اسیا و شبه قاره هند نیز بسط داده اند. لذا این امر موجب پیشی گرفتن ازدیگر کشورهای همسایه اسپانیا گردیده است.از جمله نقاط ضعف اقتصاد اسپانیا میتوان به رکود یا تورم متزلزل ،دلالان و گروههای اقتصادی واسطه گر سیستم آموزشی را نام برد.درحال حاظر بزرگترین بحران این کشور که از سال 2006 تا کنون مساله بیکاری  در جوانان می باشد که شاخص رشد بالایی دارد.تولید ناخالص داخلی اسپانیا 11,768تریلیون دلار در سال 2017 بوده و در سال 2014 تعداد 23 میلیون نیروی کار در خود دارد. آخرین رقم نرخ بیکاری 18,6 درصد بوده است.

ازشرکای اصلی این کشور میتوان فرانسه ،بریتانیا ،آلمان و پرتقال را نام برد.ازصنایع مهم اسپانیا نیز میتوان  ماشین الات ،سنگ و مواد معدنی مواد شیمیایی ،دارو ،تولید کشتی ،تولید خودرو ،توریسم و مواد عذای را برشمرد.

موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل کلیه سوالات و ابهامات شما را در زمینه اقامت سرمایه گذاری ،گلدن ویزا،تحصیلی و حتی ازدواج  غیره رادر اسپانیا را جوابگو خواهد بود.

 سیاست اسپانیا

بر طبق قانون اساسی این کشور که در سال 1978 به تصویب رسید اسپانیا حکومتی پادشاهی پارلمانی دارد.پادشاه در این کشور عالی ترین مقام و رییس دولت میباشد.سلطنت پادشاهی در این کشور موروثی بوده واز پدر به پسر واگذار میشود.در صورتی که پادشاه فرزند پسر نداشته باشد سلطنت به دختر اعطا میگردد.در سیاست اسپانیا احزاب نقش مهمی در مشارکت سیاسی مردم درامور مملکت را داراست.از احزاب این کشور میتوان حزب سوسیالیست کارگری،حزب مردمی و چپ متحد ائتلافی را بر شمرد.

این کشور متشکل از دو پارلمان است مجلس نمایندگان با 350 عضو ،محلس سنا با259 نماینده که اعضای هر کدام از این پارلمانها هر 4 سال یکبار تعویض میگردند.لازم به ذکر است که اسپانیا از نظر تقسیم بندی سیاسی جزو ایالت های خودمختار می باشد و دارای سیستم نامتمرکز اداری در اروپا ست. 

موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت خارجی است.

  جغرافیای اسپانیا :

اسپانیا پنجاه و دومین کشور بزرگ دنیا میباشد.و جالب است بدانید آتش فشان تید در جزایر قناری قرار دارد که بلندترین قله اسپانیا میباشد.جزایر بسیار متعدد و زیبایی در اسپانیا وجود دارد که تحت حاکمیت این کشور است ،منجمله جزیره تنریف ،مایورکا ،گران ،کاناریا و...در کل اسپانیا کشوری کوهستانی و دارای کوهها و جزیره های بلند و طبیعتی بکر و دست نخورده است.از نظر دسته بندی اقلیمی اسپانیا دارای سه اقلیم مدیترانه ای و گرم نیمه خشک و اقیانوسی می باشد.اسپانیا از لحاظ وسعت یک سوم ایران بوده و ازنطر تقسیم بندی کره زمین نصف النهار گرینویچ از این کشور و از نزدیکی شهر والنسیا میگذرد.اسپانیا از همه جهات به آب منتهی میشود بجز قسمتی از آن که به فرانسه و پرتقال متصل است.

موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق داخلی و خارجی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل با مشاوران خبره خود به شما مشاوره رایگان تلفنی می دهد.

 

آب و هوای کشور اسپانیا:

اقلیم و اب و هوای کشور اسپانیا بسیار مختلف و متفاوت است.در کل هم هوایی معتدل و هم هوایی گرم و خشک دارد.این کشور از سمت شمال آب و هوایی معتدل و در سمت جنوب و گاها شرق دارای آب و هوایی مدیترانه ای است.بیشتر بارش ها در مناطق شمال این کشور اتفاق می افتد در قسمت جنوب این کشور تابستانی گرم و  زمستانی معتدل دارد.در کل مادرید در زمستان ملایم و به ندرت هوا زیر صفر میرسد و تابستانی نسبتا گرم دارد.

 

فرهنگ مردم اسپانیا چگونه است؟

اسپانیا کشوری اروپایی با پیشینه تاریخی قوی از مردمان کشوری لاتین میباشد.از این کشور بیش از 44 مکان تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده است.از جمله فرهنگ های قدیمی این کشور میتوان به هنر ،موسیقی ،سینما و حتی آشپزی اشاره کرد.لذا این امر باعث شده که سالانه نزدیک به پنجاه میلیون نفر از این کشور دیدن کنند.اسپانیا جزو تعداد کمی از کشور های تاریخی است که فرهنگی بسیار کهن رادرخود جای داده است.از ظهور رومیان، حکومت های اسلامی ،عصر طلایی امپراتوری ناپلئون تا جنگ های داخلی اسپانیا دارای قدیمی ترین و کهن ترین فرهنگ و تاریخ میباشد.مردم اسپانیا مسیحی بوده و تقریبا 80 درصد مردمانش عضو کلیسای کاتولیک هستند.از جمله جشن ها و مراسم های دیرین اسپانیا میتوان به انواع کارناوال ها ،گاو بازی ،جشن گوجه فرنگی ،فستیوال برداشت محصول، فستیوال بانوی ما ،فستیوال تابستانی اشاره کرد.اسپانیا و مردمانش حتی از نظر پوشش نیز قدمتی طولانی دارند.از لباسهای مردان که شامل کلاه لبه دار شلوار سیاه و تنگ و کت کوتاه تا لباسهای زنان که لباس تزئین شده فلامینگویی بوده است.

 

توریسم محور اصلی اقتصاد اسپانیا

از مناطق دیدنی این کشور میتوان به کلیسای ساگرادافامیلیا-خیابان لارامبلا-کاسامیلا-پارک گویل-باری گوتیک-قصر سلطنتی-قنات سگویا-کوینا-ابینزا-ال اسکوریال-مسجد کوردوبا و مسجد الحمرا و...اشاره کرد.

صنعت توریسم دوازده و نیم درصد از تولید ناخالص اسپانیا را تشکیل میدهد.ین کشور که جزء پنج قطب گردشگردی جهان شناخته میشود.به عنوان الگوی مابقی کشور ها در صنعت گردشکری است.به صورتی که اسپانیا در سال 2013 میزبان 62 میلیون گردشگر بوده که از این تعداد درامدی نزدیک به 80 میلیارد دلار بدست اورده است.از جمله مناطق مهم گردشگران خارجی کاتالونیا است که نزدیک ده درصد بازدید کنندگان را به خود اختصاص داده است.با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده و خطوط ریلی گسترده پیشرفتی سریعتر در صنعت توریسم در این کشور اتفاق می افتد.

موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوقی داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل است.

نتیجه گیری نهایی:

با توجه به اقلیم ،فرهنگ ،گذشته و تاریخ اسپانیا در می یابیم که این کشور از نظر فرهنگ مردم در سطح عالی میباشد.با نگرش به سیاست و تنش  سیاسی ،این کشور از این نظر نیز کشور بسیار ارامی میباشد.از جهت گردشگری و توریسم اسپانیا که در سطحی عالی قرار دارد.ولی از جهت موقعیت درامدی و بیکاری قشر جوان این کشور جای بسی تامل است.هزینه ها در این کشور در حد متوسط بوده و درآمدی متوسط به بالا برای زندگی میطلبد. پس قبل از اقدام به اقامت از هر نوعی به دو موضوع فرصت های کاری و درامدی و هزینه زندگی باید بسیار تامل کرد.ولی در کل به جرات میتوان گفت اسپانیا یکی از بهترین مناطق برای صنعت توریسم و زندگی میباشد.تمامی سوالات و ابهامات خود را در زمینه اسپانیا بصورت رایگان از مشاوران موسسه حقوقی راشاگستر ،بصورت تلفنی و رایگان دریافت نمایید.ویا نظرات و انتقادات و سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ سایت موسسه حقوقی راشاگستر مطرح نمایید.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

شرایط کار ضمن تحصیل در اسپانیا

آیا تا به حال به فکر تحصیل در کشور اسپانیا بوده اید؟ ایا از رشته های دانشگاهی اسپانیا اطلاعات کافی دارید؟ ایا از دانشگاههای معتبر اسپانیا شناخت صحیحی دارید؟ آیا دانشگاه های اسپانیا اجازه کار ضمن تحصیل به دانشجویان بین الملل می دهند؟شرایط کار ضمن تحصیل در اسپانیا چیست؟ ساعات کاری حین تحصیل در اسپانیا چقدر میباشد؟ درآمد و حقوق ،کار ضمن تحصیل در اسپانیا چگونه است؟رتبه بندی دانشگاهای اسپانیا در اروپا و کشورهای همسایه در چه سطحی میباشد؟میزان حقوق دریافتی در مقاطع مختلف تحصیلی جهت کار ضمن تحصیل اسپانیا چقدر میباشد؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین المللی میباشد.بواقع جستجوی کار ضمن تحصیل اسپانیا راحت است ؟ آیا کار ضمن تحصیل در اسپانیا جوابگوی هزینه های دانشجویان بین الملل میباشد؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتوعدل امکان اقامت از طریق سرمایه گذاری کار و تحصیل شما را در کشور اسپانیا فراهم میکند.

کارضمن تحصیل اسپانیا

در سالهای اخیربجهت شرایط کار ضمن تحصیل اسپانیا عده کثیری اسپانیا را هدف ادامه تحصیل خود قرار داده اند.لذا باید در نظر داشت که آیا میتوان حین تحصیل در این کشور کار کرد؟شرایط کار ضمن تحصیل در کشور اسپانیا به چه صورت میباشد؟راه های متعددی برای گرفتن اقامت درکشور اسپانیا وجود دارد ولی از این مساله مهمتر این است که ایا میتوان کارمناسب حین تحصیل را پیدا کرد؟این کشور به علت وجود دانشگاههای معتبر و بزرگ افراد بسیاری را جذب خود میکند.ولی باید این نکته را در نظر داشت که چطور و چگونه میتوان کار حین تحصیل مناسب را پیدا کرد؟

در میان افرادی که برای تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت میکنند عده ای از نظر مالی و اقتصادی توانایی بالایی دارند و نیاز به کار حین تحصیل ندارند ولی عده ای هم نیاز دارند که حین تحصیل برای گذران زندگی کار کنند.در این مورد کشور اسپانیا این اجازه را به دانشجویان میدهد که حین تحصیل کار کنند.

 ساعات کاری در مقطع کارشناسی10 ساعت-در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد.

حال با توحه به کار مورد نظر دانشجو و ساعات کاریش درآمدش نیز فرق دارد.و معمولا دانشجویان چند ساعتی بیشتر نمیتوانند در جایی مشغول به کار باشند زیرا اکثر وقت خود را باید به تحصیل و و مطالعه دروس خود بگذرانند.

یکی از عللی که بسیاری از مردم این کشور را به هدف تحصیلی خود معین میکنند عضو شینگن بودن کشوراسپانیا است زیرا که علاوه بر اسپانیا میتوانند در دیگر ازکشورهای عضو شینگن نیز کار و تحصیل کنند.

 

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا:

مقطع کار شناسی: دوره کارشناسی در این کشور 4ساله است و حدود هزینه تحصیلی سالانه در این مقطع تا 5000 یورو میرسد.

مقطع کار شناسی ارشد:دوره کارشناسی ارشد در ایت کشور 2ساله است و هزینه تحصیلی سالانه در این مقطع 3000 یورو میرسد.

لازم به ذکر است که کلیه دانشجویان مقطع های پایین جهت دوره لیسانس می بایستی یک دوره 6 ماهه زبان اسپانیولی را فرا بگیرند.

مقطع دکترا: همانند بسیاری از کشور ها و باتوجه به تحقیقی بودن دروس این مقطع دانشجو میبایستی اساتید راهنمای خود را از قبل انتخاب کنندِدر این مقطع با توجه به اینکه دانشجو با ارایه مدرک تحصیلی پیشین خود به دانشگاه حقوق دریافت میکند شهریه بسیار کمی یا به عبارت درست تر هزینه ثبت نام، حدود 500 تا 1000 یورو در سال هزینه تحصیل دارد.

در ذیل به چهار دانشگاه مطرح و معتبر اسپانیا اشاره میکنیم و از هزینه های تحصیلی این دانشگاه ها مطلع میشویم:

  • دانشگاه بارسلونا :سهریه سالانه خدودا 3000 یورو
  • دانشگاه پومپ فابرا:شهریه سالانه حدودا 4000 یورو
  • دانشگاه خودگردان بارسلونا:شهریه سالانه حدودا3500 یورو
  • دانشگاه مستقل مادرید:شهریه سالانه حدودا تا3000 یورو

 

مواردی در مورد مدارک مورد نیاز دانشجویان:

مقطع کارشناسی:در این مقطع که 4 ساله میباشد زبان تدریس اسپانیایی می باشد داشتن مدرد دیپلم لازم است و بهتر است کلیه دانشجویان قبل از پذیرش مدرک اسپانیایی خود را دریافت کنند زیرا زبان اسپانیایی همچون زبان انگلیسی زبان رایجی نبوده و اساتید بسیاری جهت تدریس ندارد.

مقطع کارشناسی ارشد:این دوره 2 ساله بوده و به زبان های انگلیسی و اسپانیایی تدریس میشود.مدرک ایلتس شش و نیم نیاز ورود به این مقطع و پذیرش از طرف دانشگاه است حدکثر ساعت کاری این دوره 20 ساعت و حقوق پیش بینی شده حدود 200 یورو در هفته میباشد.

مقطع دکترا:تحصیل در این مقطع.5 ساله است و دانشجویان میتوانند از بورسیه نیز بهره ببرند.دانشگاه در این مقطع مبلغ 2000 دلار ماهیانه به دانشجویان بورسیه میدهد در صورتی که:

  1. ایلتس با نمره 5,5ارایه دهند.
  2. مدارک پیشین تحصیلی ازدیپلم تا فوق لیسانس با ریز نمرات رابه دانشگاه  ارائه دهند.
  3. مقاله یا پژوهش ویا تالیفی از خود ارایه دهند.
  4. پروپوزالی بسیار در خور توجه اساتید ارایه دهند.

 

نتیجه گیری کلی در مورد تحصیل و کار در اسپانیا :

با بررسی موارد ذکر شده بالا میتوان نتیجه گرفت که هزینه های تحصیلی در این کشور بسیار ناچیز و کم می باشد و فقط مبلغی ناچیز در ابتدا جهت ثبت نام پرداخت میکنند که در قیاس با بقیه کشور ها همچون سوییس رقم ناچیزی میباشد.و دانشجویان بین الملل با شرایطی که برای کارضمن تحصیل فراهم شده است میتوانند تا حدودی هزینه های خود را تعدیل کنند.از طرف دیگر شرایط اقلیمی و اب و هوایی اسپانیا بسیار مطلوب و مساعد جهت زندگی میباشد.از نظر رنکینگ دانشگاههای اسپانیا که جز چند دانشگاه با ظرفیت پذیرش محدود دانشگاه طراز اولی ندارد.باید یاداور شد که داشتن مهارت کافی در مقطع کارشناسی از ملزومات در این مقطع میباشد.از همه مهمتر مساله وضعیت اقتصادی و نمودار نرخ رشد بیکاری در این کشور است.پس در ابتدا کلیه جوانب سنجیده سپس اقدام صورت پذیرد.زیرا ممکنست دانشجویان در حین تحصیل که پشوانه مالی کافی ندارند دچار مشکل شوند، و در یافتن کار در حین تحصیل اسپانیا دچار مشکل شوند، زیرا شرایط کار نسبت به جمعیت اسپانیا در وضعیت مناسبی نمی باشد.

 

Top