brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور ارمنستان

معرفی کشور ارمنستان

 

نقشه کشور ارمنستان

ارمنستان چگونه کشوریست؟آیا ارمنستان را میشناسید؟آیا تا به حال فکر اقامت یا تحصیل در کشور ارمنستان افتاده اید؟آیا از سیاست و اقتصاد ارمنستان اطلاع دارید؟در کل سیستم آموزشی ارمنستان تا چه حدنسبت به کشورهای همسایه قوت دارد؟ فرهنگ و تاریخ ارمنستان تا چه حد با کشور ایران نزدیک است؟سیستم اموزشی و دانشگاهی ارمنستان چه جایگاهی میان دانشگاههای جهان دارد؟در واقع رکن اساسی درامد ارمنستان بر پایه چیست؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل به هموطنان عزیز مشاوره تلفنی رایگان ارائه میدهد. زبان رسمی مردم کشور ارمنستان چیست؟ سیاست دولت ارمنستان چیست؟ پایتخت دولت ارمنستان کجاست؟ نوع حکومت دولت ارمنستان چیست؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق و تجارت بین الملل میباشد.اقتصاد کشور ارمنستان در چه سطحیست؟

نام رسمی:ارمنستان

شعار:ملت ما فرهنگ ما

سرود ملی:میهن ما

پایتخت:ایروان

زبان رسمی:ارمنی

نوع حکومت:جمهوری

عالی ترین مقام دولتی:رییس جمهور

مساحت:29,743

جمعیت:حدود سه میلیون نفر

مذهب:مسحیت

واحد پول:AMDدرام

 

معرفی کشور ارمنستان :

جمهوری ارمنستان که در قفقاز جنوبی واقع شده است و با ایران ،نخجوان ،گرجستان ،جمهوری اذربایجان ،ترکیه همسایه است.ارمنستان کشوری کوچک است که در مناطق کوهستانی کوه های ارارات واقع شده و بلند ترین قله ان اراگاتن نام دارد.ارمنستان با کشور ما ایران تشابهات فرهنگی بسیاری دارد.نام این کشور در زبان ارمنی هایک نامیده میشود. که ارمنستان به سرزمین هایاستان شهرت دارد.

نکاتی در مورد ایروان و شهرهای ارمنستان:

از جمله شهر های مهم ارمنستان میتوان به ایروان-گومری-وانادزور-اچمیادزین اشاره کرد.ایروان مهمترین و بزرگترین شهر ارمنستان بوده و جمعیتی حدود یک میلیون نفر دارد و از مقاصد اصلی گردشگری این کشور است.کار خانجاتی همچون فلزات ،ماشین آلات ،بافندگی و مواد شیمیایی در این شهر بسیار است.تقریبا تمامی ارامنه میتوانند به راحتی روسی تکلم کنند ولی به ندرت از انگلیسی برای زبان محاوره استفاده میکنند.یکی از علل اینکه ایرانیان از گردشگران اصلی این کشورند وجود فرهنگ و آشنایی ارامنه به زبان فارسی است.

تاریخچه کشور ارمنستان :

این کشور از لحاظ قدمت تاریخی بسیار پرمایه و کهن می باشد و ذکر جز به جز جنگ ها گشایس ها و گاه شکست هایش زمانی طولانی می طلبد ولی به اختصار باید گفت این کشور مردمانی زرتشتی مزدا پرست بودند و البته مهر پرست ودحدود دوازده سال پیش از روم باستان این کشور اولین کشوری بود که مسیحیت را دین رسمی خود قرار داد.در طول2700 سال تا کنون پس از گشایش های بسیاری که توسط ایرانیان و عثمانیان و ...در این کشور انجام شد ارمنیان موفق شدند به این کشور حکومت کنند.این کشور در سال هزارو سیصدو هفتاد از شوروی جدا شدو تنها کشوری که ارمنستان را به رسمیت نمیسناسد پاکستان می باشد.ارمنستان به دلیل اینکه روزی جزیی از ایران زمین بوده و اراضی بسیاری را به اشتراک با ایران داشت روابط خوبی را دارند.

جغرافیا و آب و هوای ارمنستان:

ارمنستان سرزمینی کوهستانی است که در سال "هزارو نهصدو نودو یک" از شوروی جدا شده و کشوری مستقل را تشکیل داده است.این کشور آب و هوای بسیار متنوعی دارد.زیرا که در جنوب قفقاز و بین دریای خزر و سرخ واقع شده است.

اب و هوای نیمه گرمسیری این کشور تنها در جنوب این کشور وجود دارد و مملو از میوه هایی مثل لیمو، پرتقال و زیتون است.ارمنستان فصل تابستان خشک و گرم و در زمستان بسیار سرد است.به این صورت که با بالا رفتن ارتفاع هوا سرد تر میشود تا جایی که امکان دارد اختلاف دما در یک شهر از یک سمت به سمت دیگر تا ده درجه نیز برسد.بهترین فصل برای گردشگران فصول پاییز و بهار است.موسسه راشاگستر گستر پرتوعدل

سیاست ارمنستان چگونه سیاستیست؟

دولت ارمنستان با توجه به اینکه هر سه قوه مجریهT مقننه و قضاییه را داراست اما رییس جمهور عالی ترین و پرقدرت ترین مقام سیاسی کشورارمنستان میباشد.بر طبق قانون اساسی این کشور که در سال "هزارو نهصدو نودو پنج "تصویب شد .مردم در انتخابات شرکت میکنند و از این طریق پست های دولتی کشور را به افراد منتخب واگذار میکنند.لازم به ذکر است که قانون اساسی کشورارمنستان بالاترین قدرت اجرایی و قانونی را داراست.در مورد روابط سیاسی ایران و ارمنستان که بر پایه فرهنگ و تاریخ دیرینه هردو کشور است روابط مستحکم و پابرجا بوده و ایران از جمله دولی بود که ارمنستان را به رسمیت شناخت.ارمنستان در کل با 151 کشور روابط سیاسی دارد و لازم به ذکر است که مجلس این کشور "صدو سی و یک "کرسی دارد و نمایندگان مجلس ارمنستان هر ده سال تعویض میشوند.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با امکان بهره گیری از دانش و تخصص وکلای مجرب همراه شما در مشاوره رایگان تلفنی میباشد.

 

فرهنگ و مردم کشور ارمنستان

مردم کشورارمنستان بسیار مهمان نواز و خونگرم می باشند. یکی از علت های گردشگری فراوان به این کشور نیز همین مساله می باشد.در این کشور خصومت و دشمنی و تهاجم جایی در بین مردم ندارد و بسیار خونسرد و انسان دوست هستند.ارامنه کلا به دلیل تاریخ دیرینه خود دارای سنگ نوشته ها ،معماری و کنده کاری های بسیاری بر روی سنگ بناهای تاریخی خود هستند و دارای رسومات بسیار زیبایی من جمله رقص و موسیقی شاد و پایکوبی می باشند.حتی قبل از پا نهادن دین مسیحیت مردم این کشور عید سال جدید را که نام ناواسادت برآن نهادند بر پا میکردند.از اعیاد این کشور میتوان به عید وارتانانک-عید روز فرهنگ-روز ملی ارمنستان و روز استقلال ارامنه را نام برد.از جمله جشن های ارامنه نیز میتوان به جشن آتش افروزی-جشن برعندان-جشن ناواسارد و جشن آب پاشان را نام برد.لباس های سنتی ارامنه که در نوع مردانه ان شبیه لباسهای مردان سمال کشور ایران است و لباسهای زنانه انها که داراز نام دارد بسیار بلند و خوش اب و رنگ می باشد.ولی اکثرا این لباسهای محلی را در اعیاد به تن میکنند و به صورت روز مره لباسهای معمولی می پوشند.

درآمد و اقتصاد ارمنستان:

نمودارتولید ناخالص

در آمد کل این کشور بیستر از طریق صادرات سنگ های قیمتی همچون الماس و مس و همچنین از فلزات ماشین الات مواد غذایی و خوراکی تامین میشود.به طور کلی لاستیک، پوشاک ،ابزار الات صنعتی و الکترونیکی ،کشاورزی و محصولات لبنی از اهم درآمد این کشور است.همان طور که از جدول بالا نمایان است با به تعادل رسیدن تورم در این کشور رشد اقتصادی نیز رو به پیشرفت میگراید.حجم بالای صادرات این کشور به جهت رشد اقتصاد ی پایدارش افزایش چشمگیری داشته است.صنعت توریسم هم یکی از درامد های کشور ارمنستان بوده که نقش پررنگی در این کشور ایفا میکند.از مهمترین گردشگران خارجی میتوان روسیه را در صدر قرار دادو پس از آن اتریش ،آلمان انگلیس وفرانسه قرار دارند.لازم به یاداوری میباشد که دیاسپورای  از دیگر درامد های خوب و پرسود این کشور میباشد که توسط ارامنه خارج از کشور تامین میشود.بر طبق گزارش بانک جهانی در سال. 2010 اقتصاد ارمنستان در جایگاه 183 جهان قرار دارد.

 

نتیجه+conclousion

 

خوب یا بد بودن زندگی و مهاجرت به ارمنستان در درجه اول بستگی به برداشت فرد مقیم میباشد که ایا به فکر کشوری لوکس و پرتجمل مثل دبی در امارات است یا خیر!!ولی دوری ازوطن در هر جا جزکشور خود ناراحت کننده میباشد.ولی با این حال آزادی اجتماعی زیاد ،هزینه زندکی پایین و بی تنش بودن کشورارمنستان و جاذبه های بسیار توریستی آن معمولا بسیار مورد توجه مهاجران میباشد.کشورارمنستان لوکس بودن وین یا پاریس را ندارد ولی مردمانی خونگرم با  فرهنگی بسیار نزدیک به ایران را دارد.پس اگر به فکر مهاجرت به کشوری نیمه اروپایی هستید کشور ارمنستان مناسب است. موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوقی داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان

آیا دانشجویان مقیم ارمنستان میتوانند حین تحصیل کار کنند؟کار ضمن تحصیل در ارمنستان چه شرایطی دارد؟دانشجویان درمقاطع مختلف تحصیلی خود مجاز به چند ساعت کارهفتگی در ارمنستان هستند؟حقوق کار دانشجویان کارحین تحصیل ارمنستانچقدر است؟آیا دانشجویان میتوانند بعد از اتمام تحصیل خود درارمنستان اقامت دایم یا ویزای کار دریافت کنند؟ساعات کارضمن تحصیل دانشجویان لیسانس در ارمنستان چند ساعت در هقته میباشد؟ساعات کار در هفته دانشجویان کارحین تحصیل ارمنستان چقدر میباشد؟ساعات هفتگی کارضمن تحصیل دانشجویان دکتری ارمنستان چقدر میباشد؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل در تمام زمینه های اقامت ارمنستان به هموطنان عزیز مشاوره تلفنی رایگان میدهد.شرایط کارضمن تحصیل ارمنستان چگونه است؟دستمزد هفتگی کارضمن تحصیل ارمنستان چقدر میباشد؟ موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل مشاور شما در حقوق بین الملل و داخلی میباشد.

کارحین تحصیل ارمنستان

همانند دیگر کشورها کار حین تحصیل در ارمنستان میتواند برای دانشجویان نوعی کمک خرج به حساب اید و میتواند حتی الامکان گوشه ای از خرج معیشت آنها را پرکند.کلیه دانشجویان میتوانند طبق مدرک تحصیلی خود در:

  • مقطع کارشناسی 10ساعت-
  • کارشناسی ارشد20ساعت
  • و دکترا 30ساعت

کار ضمن تحصیل ارمنستان را داشته باشند.و حتی همراه تحصیل میتوانند به خوبی تجارب کاردر ارمنستان را فرا گرفته تا پس از اتمام تحصیل نیز درخواست اقامت کاری کنند.

راه های پیدا کردن کار در ارمنستان:

کمک گرفتن از سایت های اینترنتی-کاریابی ها-روزنامه ها-کانالهای مجازی-دانشگاهها- دوستان اقوام و آشنایان.

از جمله دانشگاههای برتر ارمنستان میتوان به دانشگاه دولتی ایروان-دانشگاه معماری و شهرسازی ایروان-کنسرواتور موسیقی-اکادمی علوم و هنر ایروان اشاره کرد.

معرفی دانشگاه ایروان:

این دانشگاه بهترین بزرگترین دانشگاه ارمنستان است که در سال 1919در ایروان تاسیس شد.زبان اصلی تدریس در این دانشگاه روسی و ارمنی و انگلیسی میباشد.این دانشگاه دارای دانشکده های مثل انفورماتیک فیزیک زبان علوم انسانی مدیریت زیست سناسی شیمی و پزشکی می باشد.هزینه تحصیل در هر سه دوره لیسانس تا دکارا حدودا بین دو هزار تا سه هزار دلار سالیانه میباشد.

هزینه زندگی دانشجویی در ارمنستان:

در این مورد نیز باید ذکر کرد که زندکی هر فرد بنا به نیازهای شخصی اش با دیگری کاملا متفاوت است.و میتواند متغیر باشد.این هزینه ها شامل اجاره اپارتمان یا خوابگاه غذای دانشگاهی یا رستوران نوع لباس و پوشش خرجهای مازاد خدمات حمل و نقل و....است.ولی حدود یک زندگی معمولی برای یک نفر حدودا 500 تا 700 دلار در ماه متجاوز نمیشود.هزینه خوابگاه حدودا 150 دلار در ماه و اجاره بگیک واحد اپارتمان تا 700 دلار درماه میشود.

دانشگاه پزشکی ایروان

این دانشکده در سه رشته دارو سازی ،دندانپزشکی و پزشکی عمومی فعالیت دارد.طول دوره پزشکی ارمنستان 6 سال و طول دوره دندنپزشکی و دارو سازی 5 سال میباشد.کلیه دانشجویان میتوانند بعد از اتمام تحصیل برای پذیرش و اقامت کاری اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در ارمنستان چندین مزیت دارد:

  • ارمنستان کشوری کم هزینه و ارزان است.
  • زبان تدریس انگلیسی و روسی است
  • از نظر فاصله با ایران دور نیست و رفت و امد راحت ایت.
  • مدرک زبان خاصی برای پذیرش نیاز نیست.
  • ادامه تحصیل در دیگر کشور ها فراهم بوده و امکان اقامت کاری وجود دارد
  • محدودیت. سنی برای تحصیل ندارد.

موسسه حقوقی راشاگستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.

نتیجه گیری کلی:

با توجه به موارد کلی و اجمالی فوق و با توجه به شرایط فرهنگی و اقتصادی کشور ارمنستان این کشور از لحاظ ادامه تحصیل فرصت خوبی را برای دانشجویان علی الخصوص در رشته های پزشکی فراهم آورده است.ولی با توجه به سیاست های اتخاذ شده توسط هر کشوری در مورد اعتبار مدارک فارغ التحصیلی ارمنستان باید این نکته را در نظر داشت که آیا مدلرک تحصیلی ارمنستان نیز دارای اعتبار هستند یا خیرِ.پس به تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در ارمنستان را دارند توصیه میگردد قبل از هر اقدامی از موجه بودن مدارک ارائه شده دانشگاه مربوطه اطلاع کافی پیدا کنند که هزینه پوچی بابت مدارک نا معتبر پرداخت نکنندِ.کارضمن نحصیل در ارمنستان تعریف شده واین کشور به دانشجویان اجازه کارحین تحصیل را میدهد.اما باید دقت کنید که در مقاطع مختلف تحصیلی چند ساعت در هفته به دانشجویان بین الملل در ارمنستان اجازه کار داده شده.وبا احتساب درآمد کارضمن تحصیل ارمنستان در مقطع مربوطه بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را در کشور ارمنستان جبران کنید.موسسه حقوقی راشاگستر راهگشای شما در مسائل حقوق بین الملل میباشد.

Top