brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور هند

آشنایی با کشور هندوستان

موقعیت هند در نقشه

فرهنگ مردم کشور هندوستان چیست؟سیاست کشورهندوستان  چگونه است؟صنایع دستی مردم هندوستان چگونه است؟دین مردم هندوستان چیست؟کشور هندوستان از منظر گردشگری چگونه است؟نظام تحصیلی کشور هندوستان چگونه است؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاورانی مجرب و کار آزموده در زمینه مهاجرت به کشور هندوستان به هموطنان مشاوره رایگان تلفنی ارائه میدهد.نحوه اخذ تابعیت هندوستان چگونه است؟پذیرش دانشگاههای هندوستان چگونه است؟ویزای کشور هندطی چه مراحل قانونی قابل اخذ میباشد؟آیا ازدواج با تبعه هندموجب اخذ اقامت و تابعیت هند میشود؟سن قانونی در کشور هند چقدر میباشد؟جمعیت کشور هند چقدر میباشد؟زبان رسمی کشور هند چیست؟وضعیت اقتصادی کشور هندوستان چگونه است؟همسایه های هندوستان کدام کشورها هستند؟پایتخت هند کجاست؟آیا هندوستان سلاح هسته ای دارد؟نوع دولت و پارلمان هند چیست؟هند چندمین نیروی نظامی جهان را داراست؟آب و هوای کشور هندوستان چگونه است؟واحد پول هند چیست؟نرخ بیکاری و بهره بانکی هندوستان چگونه است؟نرخ مالیات هند چقدر است؟مزیت تحصیل در هندوستان چیست؟نظام تحصیل در هندوستان چگونه است؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاور در مهاجرت درست و قانونی به کشور هندوستان با توجه به شرایط شما هوطنان گرامی میباشد.

مقدمه :

هندوستان با جمعیتی بالغ بر 1.180.000.000 دومین کشور دنیا از نظر جمعیت می باشد و میتوان گفت هند یک ششم جمعیت کل جهان را دارد.کشور هند تنوع نژادی و فرهنگی و زبانی و مذهبی گوناگونی دارد.بزرگترین شهردر هندوستان بمبئی می باشدزبان های رسمی این کشور هندی و انگلیسی است .این کشور شبه جزیره ای است که جنوب آن را اقیانوس هند و غرب آنرا دریای عربستان و شرق این کشور را خلیج بنگال پوشش داده است .هندستان یک کشور سلاح هسته ای است و جز سومین نیروهای نظامی در جهان می باشد علامت ملی هند نشان از 4 شیر در حال عقب گرد دارد که نماد قدرت و شجاعت و غرو و اعتماد به نفس می باشد و تنها دولت می تواند از این نشان در کشور  هندوستان استفاده نماید.مردم هندوستان رسم دارند که غذا را با دست بخورند.صنایع دستی در هند نیز طرفداران بسیاری دارد و هر محل و مکان در کشور هند صنایع مخصوص به خود را دارد و مرتاض های هندی که معروفیت زبانزدی در جهان دارند هر ساله جذاب ترین سوژه گردشگران هندوستان می باشد.دین در کشور هندوستان 79 درصدهندوییسم و 14 درصد مسلمان و 2.3 درصد مسیحی اند .

آب و هوا :

آب و هوای هند

کشور هندوستان از نظر آب و هوایی مختلف می باشد و در جنوب گرم بوده و در مناطق شمالی سردتر می باشد و به دلیل وجود برخی از بیابان ها در این کشور همواره 4 ماه از سال در کشور هندوستان بارندگی است.

سیاست :

دولت کشور هندوستان به صورت مجلس فدرال اداره می شود و دارای 25 ایالت است که هر کدام از آنها مجلس مقننه خود را دارند . پارلمان فدرال کشور هند 2 مجلس دارد بنام مجلس شوراهند و مجلس خلق هند است.مجلس شورا 25عضو دارد که 12 نفر آنرا رییس جمهور انتخاب میکند و الباقی منتخب مجالس ایالات هستند . طول مدت دوره ی ریاست جمهوری در هندوستان 5 سال است و شایان ذکر است که در مجلس شورا یک سوم اعضا بعد از 2 سال بازنشسته میگردند.

اقتصاد:

واحد شمارش پول در هندوستان روپیه می باشد و به سکه ها در این کشر پیسا میگویند .که هر یک روپیه از 100 پیسا تشکیل شده است .این کشور سریعترین رشد اقتصادی را دارد و اقتصادش 43 درصد بر اساس خدمات و 41 درصد فناوری اطلاعات و 7 درصد کشارزی می باشد . اما با وجود رشد اقتصادی هند همچنان از فقر رنج میبرد و جمعیت زیر خط فقر در این کشور 21 درصد با درامد کمتر از 1.9 دلار و 58 درصد با کمتر از 3.10دلار زندگی میکنند.

نرخ رشد سالانه هند را تا سال 2018 در نمودار بالا مشاهده مینمایید.تولید ناخالص داخلی کشور هندوستان معادل 2.384 و تولید ناخالص ملی 2.439.000.000 و رشد تولید ناخالص ملی 6.7 درصد می باشد .نرخ بیکاری در کشور هدوستان 4.9 درصد در شهرها و 5/1 درصد در روستاها و در مجموع 5 درصد نرخ بیکاری ملی کشور هندوستان است .متوسط خالص درامد در کشور هندطبق آمار ارایه شده در سال (2016 )82.26900 دلار در سال می باشد و چشم انداز رشد اقتصادی درکشور هند روشن است.نرخ بهره بانکی در کشور هندوستان 6 درصد می باشد و در زمره صنایع مادر این کشور میتوان به تجهیزات حمل و نقل و منسوجات و معادن و نفت و ... اشاره کرد.

صنایع دستی و گردشگری :

توریسم هند

جاذبه های گردشگری هند شامل کوهها و معابد و بناهای تاریخی و مجموعه ای از میراث جهانی یونسکو اشاره کرد .تاج محل و راجستان بیش ترین آمار بازدید توریست را در این کشور به خود اختصاص می دهد . راجستان محلی است که با معابد شگفت انگیز و موزه ها و گالری ها ی هنری و بازارهای پر جنب و جوش یکی از جاذبه های گردشگری هندوستان می باشد .صنایع دستی در هندوستان بسیار منتوع است و هر ایالت هند هنرش منعکس کننده امپراطوری آن است و بیشتر این منابع شامل کارهای فلزی از جنس مس و نقره و روی و طلا می باشد .

نظام تحصیلی هند:

بچه های هندی در سیستم آموزشی جزء حافظترین بچه های دنیا محسوب میشوند و حتی جدول مندلیف را نیز حفظ میکنند.سیاست ملی آموزش و پرورش در کشور هند تحصیل را بین 6 تا 14 سال اجباری دانسته و 3 درصد از تولید ناخالص داخلی را به این بخش اختصاص می دهد .سیستم آموزشی این کشور از 4 سطح تشکیل میگردد. ابتدایی(بین 6 تا 10 سال )ابتدایی بالغ (از 11 تا 12 سال )بالا (از 13 تا 15 سال)متوسطه (از 17 تا 18 سال )دوره کارشناسی در دانشگاههای کشور هندوستان سه ساله می باشد (که در پزشکی و مهندسی طولانی تر است)و دوره کارشناسی ارشد در کشور هندوستان 1 سال می باشد دلیل آن هم اینست که هندوستان مستعمره انگلستان بوده و سیستم آموزشی هندوستان متاثر از سیستم آموزشی انگلیس میباشد.مدت تحصیل کمتر از مزیت های تحصیل در هندوستان میباشد.

قوانین شهروندی هندوستان :

کودک متولد شده در هند بدون توجه به ملیت پدر و مادر خود از زمان تولدش شهروند هند(سیستم خون) محسوب میشود و فردی که خارج از خاک هند متولد میشود شهروند محسوب نمیگردد مگر اینکه والدین وی اعلام کنند که پاسپورت کشور دیگری را ندارند .همچنین اقامت 7 ساله در کشور هند نیز میتواند شرایط اخذ تابعیت این کشور را برای شما فراهم نماید و همچنین ازدواج با یک همسر هندی و اقامت 7 ساله نیز به شما تابعیت کشور هند را خواهد داد .کشور هند طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد جز کشور هایی می باشد که تابعیت دوگانه را نمیپذیرد و از آن جلوگیری میکند.

نتیجه گیری:

کشور هندوستان چهارمین کشور بزرگ جهان می باشد که با توجه به نوع نژاد و ادیان ولی مردم بامسالمت کنار یکدیگر زندگی میکنند ولی همین امر توریست های را بعد از ورود به این کشور شوکه میکند زیرا تفاوت ها بسیار چشمگیر می باشد . در صورتی که قصد سفر به کشور هند را دارید حتما در زمانی این کار را انجام دهید که زمان کافی دارید زیرا به دلیل بزرگی و گوناگونی کشور زمان کم تنها باعث خستگی توریست میگرددو همچنین در بحث خوراک معمولا افراد دچار معده درد می شوند آنهم به تندی غذا هندو هاست. موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاوردر مهاجرت درست و قانونی به کشورهندوستان با توجه به شرایط شما هوطنان گرامی میباشد.مزیت تحصیل در هندوستان بخاطر سیستم آموزشی برگرفته از بریتانیاست.اقامت هفت ساله در هند منجر به اخذ تابعیت میشود.با توجه به جمعیت زیاد هند قطعا تحصیل ایرانیان به هدف نائل شدن به کار و ماندن در هندوستان نمیباشد.سیستم اعطای تابعیت هندوستان خون است.تابعیت مضاعف در هند قابل پذیرش نیست.ازدواج با تبعه هند موجب اخذ تابعیت بعد از هفت سال میشود.آب و هوای هند،توریسم،صنایع دستی و فرهنگ غنی زبانزد در عرف بین الملل میباشد.موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل به هموطنان عزیز مشاوره تلفنی رایگان ارائه میدهد.

مقالات مربوط به کشور هند

یونان، نقطه ترانزیت پناهندگی
یونان، نقطه ترانزیت پناهندگی

آیا کشور یونان را میشناسید؟یونان دمکراتیک در کجا واقع است؟چرا موقعیت یونان استراتژیک است؟خط ساحلی یونان در دنیا چگونه است؟چرا یونان نقطه ترانزیت پناهندگی است؟همسایه های کشور یونان کدام اند؟یونان به چه دریاهایی راه دارد؟جمعیت یونان ...


هند،دبستان مکاتب
هند،دبستان مکاتب

فرهنگ مردم کشور هندوستان چیست؟سیاست کشورهندوستان  چگونه است؟صنایع دستی مردم هندوستان چگونه است؟دین مردم هندوستان چیست؟کشور هندوستان از منظر گردشگری چگونه است؟نظام تحصیلی کشور هندوستان چگونه است؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل ...


پناهجویان افغانی و سوریه ای در اروپا
پناهجویان افغانی و سوریه ای در اروپا

روند درخواست پناهجویی در اروپا ؛ در سال 2016 چگونه بوده است ؟ پناهجویان سوریه ای وافغانی؛ چه تعداد از پناهجویان به اروپا را تشکیل میدهند ؟ یکی از عوامل مهم گسیل پناهجویان سوری وافغانی به اروپا چیست ؟ موافقت نامه ی دولت ترکیه و ارو ...


Top