brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور مالتا

آشنایی با کشور مالت

موقعیت کشور مالت در نقشه

کشور مالتا چکونه کشوری است ؟ سیاست کشور مالتا  چیست ؟ سرمایه گذاری در کشور مالتا چکونه است؟مالت دارای پنج ستاره سرمایه گذاری به چه معناست؟فرهنگ مردم مالت چگونه است؟آب و هوای کشور مالتا چگونه است ؟ موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاورانی مجرب و کار آزموده در زمینه مهاجرت به کشور مالت به هموطنان مشاوره رایگان تلفنی ارائه میدهد.نحوه اخذ تابعیت در مالتا چگونه است ؟کشور مالت دارای چه جاذبه ها توریستی میباشد؟پذیرش دانشگاههای مالتا چگونه است ؟ ویزای کشور مالت طی چه مراحل قانونی قابل اخذ میباشد؟رشد اقتصادی کشور مالت چگونه است؟سن قانونی در مالت چقدر است؟قوانین مالیاتی در مالت چگونه اجرا میشود؟بهره بانکی در کشور مالت چگونه است؟موقعیت جغرافیایی کشور مالت چگونه است؟تابعیت کشور مالت پیرو چه سیستم حقوقی است؟ازدواج با تبعه مالت چگونه موجب اخذ تابعیت میشود؟نوع دولت کشور مالت چیست؟پارلمان کشور مالت چگونه است؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاوردر مهاجرت درست و قانونی به کشور مالتا با توجه به شرایط شما هوطنان گرامی میباشد.

مقدمه :

کشور مالتا کشوری کوچک اما ثروتمند بوده که پایتختش شهر والتا واقع در شمال شرقی این کشور است . زبان رسمی مردم کشور مالتا انگلیسی و مالتی است .کشور مالت به صورت جمهوری اداره میشود که شامل رییس جمهور و نخست وزیر می باشد .مساحت کشور مالتا 316 کیلومتر مربع می باشد که 15 درصد آنرا آب تشکیل داده است.مالتا درمرکز مدیترانه قرار دارد و مجمع الجزایری زیبا است .98 درصد مردم کشور مالتا کاتولیک هستند .کشور مالتا یا همان جمهوری مالت از مجمع الجزایر کوچکی تشکیل شده که در جنوب اروپا  و مرکز دریای مدیترانه قرار دارد.این جزایر مالت در سال 870 میلادی توسط اعراب مسلمان فتح شد و بیشترین تاثیر را بر روی زبان و فرهنگ کشور مالت داشته.کشور مالتا حکومت متمرکز تک ساختار است.کشورمالت بصورت  جمهوری اداره میشود و تصمیمات دولتی درکشور مالت توسط رییس جمهور گرفته میشود .دولت تک پارلمانی مالت دارای 65 نماینده است.

آب و هوا :

آب و هوای مدیترانه ای

کشور مالتا آب وهوایی مدیترانه ای دارد که در زمستان معتدل و بارانی و در تابستان گرم و خشک می باشد.اکثر مناطق سنگلاخی است و تنها یک جنگل بنام بوسکت در مالتا وجود دارد که در میان دره ای پر آب قرار گرفته .

 

اقتصاد:

نمودار تولید ناخالص مالت در زمان بحران یورو در 2008ومقایسه با دیگر کشورها

 واحد پول در کشور مالت یورو میباشد.بخشی از اقتصاد کشور مالتا بر پایه صادرات بین المللی میوه و پارچه و لوازم الکترونیکی میباشد.کشور مالتا نفت و خودرو و مواد غذایی را وارد میکند .بیشترین درصد منابع طبیعی مالتا را معادن ذغال سنگ تشکیل میدهند .مجموع درآمد مالیاتی کشور مالتا طبق آمار ارایه شده در سال 2014مبلغ 27476000ملیون یورو می باشد که 34.6 درصد آنرا تولید ناخالص ملی کشور مالت تشکیل میدهد.صادرات کشور مالت نسبت به دیگر کشورهای اروپایی را در نمودار زیر نشاندهنده 3.6% در سال 2017است.

در کشور مالتا نرخ مالیات بر ارزش افزوده 18 درصد در تامین کالا و خدمات اعمال میشود البته شایان ذکر است که برخی از کالاها نظیر مواد غذایی از پرداخت مالیات معاف میباشند.مالیات بر درآمد اشخاص در کشور مالتا با نرخ 35 درصدی اعمال میگرددو نرخ بهره بانکی در کشور مالتا 9 درصد میباشد.و در مجموع 4 درصد از کل جمعیت این کشور درحال حاضر بیکار میباشند.یکی از بارزترین راههای جذب سرمایه در کشور مالتا سرمایه گذاری در بخش ملکی میباشد که در ادامه به تفصیل آن می پردازیم.

سرمایه گذاری مالتا:

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور مالتا را دارند باید بالای 18 سال بوده و گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی را ارایه دهند کسانی که از طریق سرمایه گذاری در کشور مالتا پذیرش میگیرند از پرداخت مالیات در این کشور معاف میباشند .در صورت تمایل به سرمایه گذاری درکشور مالتا لازم است با مراحل آن آشنا شوید.مراحل بدین شکل است که در ابتدا فرد درخواست خود مبنی بر سرمایه گذاری را به کمیته تشخیص هویت اعلام میکند  و بعد از 5 روز کاری کمیته مذکور موافقت و یا رد درخواست اولیه را اعلام میکند که در صورت پذیرش مدارک تکمیلی ارسال میگرددو بعد از 90 روز اعلام رسمی کمیته مبنی بر رد یا پذیرش متقاضی به دست وی میرسد.و بعد از گذشت 15 روز کمیته به فرد اعلام میکند که ظرف مدت 20 روز سهمیه مالی خود را که معادل 150 هزار یورو می باشد را پرداخت نماید و بعد از 240 روز مراحل به پایان رسیده و فرد می تواند برای خرید ملک و تابعیت اقدام کند .

املاک ومستغلات مالت

انواع سرمایه گذاری منجر به اخذ تابعیت کشور مالتا:

  1. خرید یا اجاره ملک در مالت: همانطور که در بخش قبل نیز گفته شد متقاضیان این روش باید 5 سال بدون جابجایی اقدام به خرید یا اجاره ملک در کشور مالتا کنند ارزش ملک مذکور حداقل 35 یرو و مبلغ اجاره بها در سال 250 یورو براورد گشته است .
  2. خرید اوراق در مالت: در این روش فرد متقاضی مبلغی بالغ بر 250 هزار یورو سهام یا اوراق مورد تایید دولت مالتا را خریده و 5 سال متوالی سهام در دولت مذکور بلوک می باشد و بعد از گذر این مدت وجه مستردد میگردد.
  3. پرداخت سهمیه مالی در مالت: تمام افراد متقاضی گرفتن تابعیت از طریق سرمایه گذاری مالت مکلفند مبلغی را به صورت بلاعوض به دولت این کشور بدهتد که مبلغ مذکور در راستای ارتقا آموزش –اشتغال زایی و سلامت کشور صرف میگردد .مقاضیان مکلفند ظرف مدت 4 ماه مبلغ مذکور را که ریز آن به شرح زیر می باشد را به حساب دولت واریز نمایند .متقاضی اصلی 30 هزار یورو –همسر –کودک –فرزند بین 18 تا 26 سال مجرد –پدر و مادر و فرزند معلول هر کدام 5 هزار یورو.

اخذ شهروندی کشور مالتا:

تابعیت مالت

قانون تابعیت در کشور مالت سیستم خون است یعنی هر دو والدین آنها یا یکی از والدین تبعه مالت باشند فرزندان نیز تابعیت کشور مالت را کسب میکنند. سن قانونی در کشور مالتا 16 سال میباشد و تابعیت این کشور بر اصل خون است .در صورتی که متقاضی اخذ شهروندی و تابعیت در کشور مالتا هستید توصیه میشود به خرید یا اجاره ملک در این کشور اقدام کنید .توضیحات تفصیلی در قبل آمده است .لازم به ذکر است که خرید ملک و ثبات آن در 5 سال متوالی کافی بوده و نیازی به حضور فرد در این کشور نمیباشد همچنین فردی که تابعیت مالتا را دریافت میکند میتواند بدون ویزا به 28 کشور اروپایی نیز سفر کند.ومطالب ذکر شده در مبحث سرمایه گذاری مراحل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور مالتا را روشن تر می سازد.تابعیت مضاعف در کشور مالت قابل پذیرش است( 2018).ازدواج با تبعه کشور مالت بعد از 5 سال موجب اخذ تابعیت مالت میشود.

پذیرش دانشگاه مالتا :

یکی از بهترین دانشگاههای کشور مالتا همان دانشگاه دولتی مالتا می باشد که بالغ بر 11 هزار دانشجو و 600 نفر دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل می باشند این دانشگاه دولتی بوده و مدرک آن بین المللی می باشد .

گردشگری :

جاذبه های گردشگری مالت

جاذبه های گردشگری کشور مالتا به دلیل وجود جزایر زیبا بسیار بوده و درصد گردشگران خارجی در این کشور در حال افزایش می باشد .یکی از مکان های مهم گردشگری در کشور مالتا کلیسای جامع سنت جان است.

نتیجه گیری:

کشور مالتا یک جزیره کوچک است با نقش اصلی در مرکز دریای مدیترانه است.مردم کشور مالت روابط دوستانه ای باهم دارندو آمار جرم و جنایت در کشور مالت بسیار ناچیز و کم است.کیفیت زندگی در کشور مالت عالیست.سرمایه گذاری کشور مالت را پنج ستاره میدانند زیرا مالت عملکرد بالایی دارد،مالت مالیات بر سرمایه کمی دارد،مالت هزینه های معامله درخرید ملک بسیار پایین است.مالتدارای قانون اجاره همان ملک از طرف صاحب ملک است.مالت مالیات بر درآمد اجاره ندارد یا بسیار ناچیز است.مالت سابقه رشد اقتصادی قوی دارد.مالت کشوری باثبات اقتصادی و سیاسی است.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل فعال در حقوق بین الملل با تکیه بر دانش تخصصی تجارت و مهاجرت میباشد. آب و هوایی مالت مدیترانه ای است و با توجه به نزدیکی به ایتالیا فرهنگش بسیار مشابه فرهنگ مردم ایتایا می باشد.کشور مالت مستعمره انگلستان بوده و جزیره ای زیبا و حیرت انگیر است و برای سرمایه گذارانی که قصد گرفتند تابعیت اتحادیه اروپایی را دارند بهترین گزینه پیشنهادی می باشد. حمل و نقل عمومی کشور مالت با اتوبوس بوده که به دلیل وسعت کم و تراکم جمعیتی کشور مالت معمولا ساعات پر ترافیکی را در این کشور شاهد خواهیم بود.موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاوردر مهاجرت درست و قانونی به کشور مالتا با توجه به شرایط شما هوطنان گرامی میباشد.

مقالات مربوط به کشور مالتا

مالت کشور پنج ستاره سرمایه گذاری
مالت کشور پنج ستاره سرمایه گذاری

کشور مالتا چکونه کشوری است ؟ سیاست کشور مالتا  چیست ؟ سرمایه گذاری در کشور مالتا چکونه است؟مالت دارای پنج ستاره سرمایه گذاری به چه معناست؟فرهنگ مردم مالت چگونه است؟آب و هوای کشور مالتا چگونه است ؟ موسسه حقوقی راشا گستر پرتو ع ...


Top