brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور آمریکا

کشور ایالات متحده ی آمریکا در کدام قاره ی جهان قرار دارد؟ نوع حکومت کشور آمریکا چگونه است ؟ کشور آمریکا شامل چند ایالت میشود ؟ مهم ترین ویژگی کشور آمریکا چیست ؟ تراکم جمعیتی در کشور آمریکا چگونه شکل گرفته است ؟ کشور آمریکا از لحاظ اقتصادی چه جایگاهی در جهان دارد ؟ کشور آمریکا چگونه توانسته است بالاترین استانداردهای زندگی را برای شهروندانش رقم بزند ؟ تنوع وسیع قومی و نژادی در کشور آمریکا متاثر از چه امری میباشد ؟ در سیستم فدرالی کشور آمریکا چند نوع حکومت وجود دارد ؟ رویکردهای اصلی قانون اساسی آمریکا شامل چه مواردی میشوند ؟ آیا می دانید بر اساس گزارشات سازمان تجارت جهانی ،آمریکادومین صادر کننده ی محصولات تجاری در سطح جهان میباشد ؟آیا میدانید آمریکا اولین اقتصاد بزرگ دنیا اما آمریکابدهکارترین اقتصاد دنیاست؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاورات تخصصی در زمینه ی حقوق مهاجرت را به شما ارائه میدهد.

 

کشور ایالات متحده ی آمریکا در یک نگاه :

 1. نام رسمی : ایالات متحده ی آمریکا
 2. نوع حکومت : جمهوری فدرال با 2 مجلس قانون گذاری سنا و کنگره
 3. رئیس جمهور : دونالد ترامپ
 4. پایتخت : واشنگتن دی سی
 5. زبان رسمی : ندارد
 6. مذهب رسمی : ندارد
 7. واحد پولی : دلار آمریکا
 8. جمعیت تا پایان سال 2016 : 324,349,000
 9. مساحت کلی : 9,525,067 کیلومتر مربع
 10. امید به زندگی : زنان 84 سال و مردان 76,4 سال
 11. درصد جمعیت باسواد بالای 15 سال : مردان 95,7 % و زنان 95,3%
 12. ایالت های آمریکا : واشنگتن ،اورگان ، نوادا ، کالیفرنیا ، آریزونا ، نیو مکزیکو ، کلرادو ، ویدمینگ ، اوتا ، اوهایو ، مونتانا ، اوکلاهاما ، کانزاس ، نبراسکا ، داکوتای جنوبی ، داکوتای شمالی ، مینه سوتا ، ویس کانزین ، آلاباما و .....

معرفی کشور ایالات متحده ی آمریکا :

ایالات متحده ی آمریکا کشوری واقع در آمریکای شمالی و دارای حکومت فدرالی است . این کشور 50 ایالت دارد که شامل 48 ایالت در عرض جغرافیایی آمریکا به علاوه ی آلاسکا و جزیره ی ایسلند میشوند.

 

ایالت های کشور آمریکا

کشور آمریکا بعد از کشور های چین ، روسیه و کانادا ، چهارمین کشور پهناور جهان بشمار می آید. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی میباشد که با کشور کلمبیا هم مرز است و در سال 1790 تاسیس شده است.

مهم ترین ویژگی کشور آمریکا ، تنوع و تفاوت های بسیار قابل مشاهده اند که شامل تنوع در محیط زیست ، حیوانات و نژادهای انسانی است.

اگرچه جمعیت کلی کشور آمریکا نسبت به استانداردهای جهانی گسترده است ولی تراکم جمعیتی آن پراکنده و کم است.

به جرات میتوان گفت که هیچ کشوری به اندازه ی آمریکا از تنوع نژادی ، قومی و فرهنگی برخوردار نیست که این امر به سبب مهاجرت گسترده ی جهانی به این کشور است.

اقتصاد آمریکا :

نمودار زیر میزان تولید ناخالص ملی GDP ایالات متحده ی آمریکا در سال های 2006-2016

 

بر پایه ی ارزیابی تولید ناخالص ملی GDP کشورها ، کشور آمریکا دارای قدرتمندترین اقتصاد دنیا میباشد. بطوریکه میزان تولید ناخالص ملی این کشور در سال 2016 به 18,5 تریلیون دلار رسید. بر همین اساس کشورهای چین ، ژاپن و آلمان در رده های بعدی قرار گرفته اند ولی با وجود رشد سریع اقتصادی چین ، پیش بینی میشود طی 10-20 سال آینده به قدرت اول اقتصاد جهان تبدیل شود.

بر طبق گزارشات سازمان تجارت جهانی WTO ، آمریکا دومین صادر کننده ی محصولات تجاری در سطح جهان است و میزان درآمدش از این طریق 1,45 تریلیون دلار است. مهم ترین شرکای تجاری آمریکا عبارتند از کانادا ، مکزیک و چین که حدود 40% از کل مبادلات تجاری را شامل میشود.

آمارها نشان میدهند محصولات تجاری آمریکا در سرار جهان از شهرت و اعتبار خوبی برخوردار و دارای تکنولوژی پیشرفته و کیفیت عالی هستند.

اگرچه جمعیت آمریکا ، فقط 4.3% از کل جمعیت جهان را تشکیل میدهد ولی 33.2% از کل ثروت جهان را در اختیار دارند. اقتصاد آمریکا بر پایه ی خدمات و دانش روز دنیا بنا شده است. این کشور از لحاظ قدرت اقتصادی و نظامی جایگاه ویژه ای دارد و همچنین مرکز مهم تحقیقات علمی و اختراعات فناوری میباشد.

علی رغم چالش هایی که در خصوص دگرگونی های سریع در سطح چشم انداز جهانی وجود دارد اقتصاد آمریکا هموز هم یکی از بزرگترین و مهم ترین اقتصاد های جهان است.

اقتصاد آمریکا دارای ویژگی های منحصر به فردی مثل پیشرفت سریع و خدمات فناوری به روز میباشد. اقتصاد این کشور بوسیله ی شرکت های خدمت محور در حوزه های تکنولوژی ، اقتصادی ، مراقبت سلامت و خرده فروشی اداره میشود.

ایالات متحده ی آمریکا دومین قدرت تولید کننده در جهان و دارای صنایع بزرگی چون اتومبیل سازی ، علوم فضایی ، وسایل ارتباطی و مواد شیمیایی است.

رشد اقتصادی این کشور بوسیله ی ابتکار و خلاقیت مداوم ، تحقیقات و سرمایه گذاری های بزرگ بوجود آمده است.

سیاست کشور آمریکا :

دولت ایالات متحده ی آمریکا از 3 بخش تشکیل شده است :

 • قانون گذاری : این بخش از کنگره تشکیل شده است که مسئول قوانین فدرال است . کنگره از دو قسمت سنا و جمهوری تشکیل شده است.
 • قوه ی مجریه : توسط رئیس جمهور اداره میشود.
 • قوه ی قضاییه : این قسمت در دادگاه عالی و دادگاه فدرال گسترده شده است.

 

قانون اساسی آمریکا دارای 6 رویکرد اصلی است :

 1. حق حاکمیت مردم ( مردم سالاری )
 2. دولت محدود شده ( یعنی قدرت داده شده به دولت فقط از سوی مردم است )
 3. جدایی قدرت ها ( قدرت های تصمیم گیرنده در آمریکا اهداف و قانون های خاص خودشان را دارند )
 4. بررسی و هماهنگی ( تقسیم قدرت بین نهاد ها به صورت مساوی )
 5. تجدید نظر قضایی ( بررسی عدم مغایرت قانون های وضع شده با قانون اساسی )
 6. فدرالیسم ( یعنی دولت مرکزی همه ی قدرت را در اختیار ندارد و ایالت ها هم از قدرت برخوردارند )

احزاب اصلی موجود در آمریکا ، دموکرات و جمهوری خواه هستند و انتخابات در همه ی ابعاد محلی ، ایالتی و فدرال برگزار میشوند.

 

سیستم آموزش عالی آمریکا :

ایالات متحده ی آمریکا در حال حاضر یکی از بهترین سیستم های دانشگاهی جهان را به همراه برنامه های آموزشی مهم در همه ی رشته ها را دارد. در مقطع لیسانس برنامه های آموزشی منظم به شکل حرفه ای قرار داده شده اند. همچنین در مقطع فوق لیسانس دانشجویان فرصت کار کردن به صورت مستقیم را با بعضی از بهترین اساتید در رشته های مختص خودشان را دارند و میتوانند در پروژه های تحقیقاتی شرکت داشته باشند. مدارک دانشگاه های آمریکا به عنوان بهترین مدارک دانشگاهی شناخته میشوند.

بعضی از کالج ها و دانشگاه های آمریکا تاثیر گسترده ای بر روی اصول آموزشی ، دوره های کاربردی سودمند ، مهارت های مرتبط با استخدام ، رشته های هنری و علوم اجتماعی دارند و این بدان معنی است که مهم نیست دانشجو چه برنامه ای برای تحصیل خود در دانشگاه های آمریکا داشته باشد ، به هر حال تنوع گسترده ای از برنامه های آموزشی در رشته ی خود خواهد داشت.

دانشگاه های آمریکا در تکنولوژی ، تحقیقات و فراهم آوردن منابع و فرصت های برابر آموزشی برای دانشجویان خود پیشرو هستند. حتی اگر یک دانشجو در رشته ی مهندسی یا علوم انسانی تحصیل نکند میتواند با اساتید و محققان این دانشگاه ها از سراسر جهان در ارتباط باشد.

یکی از جذاب ترین ویژگی های سیستم آموزش عالی آمریکا انعطاف پذیری آن است که در موسسات و دانشگاه های متنوع این کشور دیده میشود. این تنوع و انعطاف پذیری فوق العاده این امکان را برای دانشجویان فراهم میکند که در دوره های متنوع آموزشی شرکت کرده و حتی در دوره های کارآموزی استخدام شوند.

سیستم آموزش عالی آمریکا بر خلاف سایر کشورها که توسط دولت سازمان دهی و اداره میشوند ، در سطح ملی یا محلی بوسیله ی مراکز معتبر مستقل اداره میشوند.

تقویم آموزشی آمریکا معمولا از ماه سپتامبر تا ماه می است و میتواند به دو ترم آموزشی 16-18 هفته تقسیم شود ‌.با وجود تنوع قابل دسترس در خدمات سیستم آموزش عالی آمریکا دانشجویان مطمئن هستند که موقعیت درخور شایسته ی خود را در سطح آموزشی ، اقتصادی و نیازهای شخصی بدست می آورند.

 

نتیجه گیری :

کشور ایالات متحده ی آمریکا دارای فرصت های آموزشی و اقتصادی برای افراد است. کشور آمریکا از نظر مساحت ، گستردگی و تنوع نژادی و قومیتی دارای ویژگی های منحصر بفردی است. اقتصاد پویا و قدرت مند کشور آمریکا به گونه ای شکل گرفته است که در همه ی زمینه ها صاحب نظر و تفکر است. کشور آمریکا در زمینه های سیاسی و نظامی نیز قدرتمندترین کشور دنیاست. این کشور با فراهم آوردن فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری برای صاحبان مشاغل از سراسر دنیا به عنوان یک هدف درنظر گرفته میشود. جذب فرصت های سرمایه گذاری از کشورهای دیگر باعث رشد اقتصادی کشور آمریکا میشود. این کشور همچنین در موضوعات آموزشی با معرفی بهترین دانشگاه ها به دنیا بعنوان سرزمین فرصت ها برای دانشجویان و محققان از سراسر دنیا شده است. اگر امروز شاهد این هستیم که کشور آمریکا در مباحث اقتصادی، نظامی ، سیاسی و آموزشی سرآمد کشورهای دیگر است ، بخاطر رونق اقتصادی این کشور است که باعث شکوفایی ایده ها و استعدادها میشود.

 

 

شرایط کار ضمن تحصیل

شرایط دانشجویان خارجی کار ضمن تحصیل در ایالات متحده ی آمریکا چیست ؟ دانشجویان کارضمن تحصیل آمریکا چه نوع ویزاهایی را میتوانند اخذ نمایند؟ معیارهای اخذ ویزاهای دانشجویی برای دانشجویان کارضمن تحصیل آمریکا کدام اند ؟ دانشجویان کارضمن تحصیل آمریکا دارای ویزای F-1 در چه مراکز و دانشگاه هایی میتوانند ثبت نام کنند ؟ دانشجویان کارضمن تحصیل آمریکادارای ویزای M-1 در چه مراکز دانشگاهی تحصیل میکنند ؟ دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1 در اولین سال تحصیلی خود چگونه میتوانند کار ضمن تحصیل آمریکا انجام دهند ؟ دانشجویان F-1 بعد از گذراندن اولین سال دانشگاه چگونه میتوانند کار ضمن تحصیل آمریکا انجام دهند ؟ دانشجویان خارجی در دوره های کار آموزی OPT در مقاطع مختلف تحصیلی چند ساعت در هفته کار ضمن تحصیل آمریکا انجام میدهند ؟ دوره های کار آموزی CPT چند ساعت کار ضمن تحصیل آمریکا برای دانشجویان F-1 فراهم میکند ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل در خدمت شهروندان گرامی میباشد وبا مشاوران خبره وکارآزموده به شما مشاوره تلفنی رایگان ارائه میدهد.

 

دانشجویان خارجی و تحصیل در دانشگاه های کشور ایالات متحده ی آمریکا :

اگر دانشجویان خارجی مایل هستند که بصورت تمام وقت در آمریکا تحصیل کنند ، به یک ویزای دانشجویی احتیاج دارند . 2 نوع دسته بندی برای ویزاهای غیر مهاجرتی وجود دارند که تحت عنوان ویزاهای M-1 و F-1 شناخته میشوند و برای دانشجویانی در نظر گرفته شده اند که خواهان تحصیل در آمریکا هستند.

اگر دانشجویان خارجی بخواهند این ویزا ها را اخذ نمایند ، باید معیارهای لازم را کسب کنند :

 • ثبت نام در یک دوره ی آکادمیک و دانشگاهی ، دوره ی زبان آموزی و دوره ی کار آموزی
 • مدرسه ی شما باید از سوی نهادهای مربوطه تایید شود.
 • دانشجوی خارجی به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در موسسه ثبت نام کند.
 • دانشجوی خارجی باید در زبان انگلیسی دارای مهارت و کارآمدی باشد
 • دانشجوی خارجی در طول دوره ی تحصیل خود قادر به حمایت از خودش باشد.

 

 1. ویزای F-1 برای دانشجویان خارجی :

ویزای F-1 این امکان را به دانشجوی خارجی میدهد که به عنوان دانشجوی تمام وقت به یک کالج معتبر ، مدرسه ی علوم دینی ، هنرستان هنر های زیبا ، دبیرستان های دانشگاهی ،یا هر موسسه ی زبان آموزی وارد شود . این دانشجویان باید در برنامه ها یا دوره های آموزشی ثبت نام کنند که در درجه ، دیپلم یا مدرک ارائه شده قابل ارتقاء باشد و بوسیله ی دولت آمریکا اداره شود و دانشجویان بین المللی را پذیرش نماید.

 

 1. ویزای M-1 برای دانشجویان خارجی :

ویزای M-1 برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی است که میخواهند کار یا حرفه ای را یاد بگیرند و شامل دانشجویان در دسته بندی های غیر دانشگاهی ، یادگیری حرفه و زبان آموزی میشوند. ( آموزش های عملی موقت ).

 1. استخدام دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1 :

دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1 ممکن است در طول اولین سال دانشگاهی خود نتوانند بیرون از محیط کالج یا دانشگاه مشغول به کار شوند ، اما با شرایط و محدودیت های خاصی میتوانند داخل کالج یا دانشگاه کار کنند.

بعد از اولین سال دانشگاه ، دانشجویان دارای ویزای F-1 ممکن است در 3 نوع استخدام بیرون از کالج به کار گرفته شوند :

 1. آموزش عملی مرتبط با برنامه ی دانشجویی فرد : CPT
 2. آموزش های عملی اختیاری ( قبل و بعد از اتمام تحصیل ) : OPT
 3. آموزش های عملی اختیاری فراگیر در زمینه های علوم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضیات : STEM OPT extension

 

 1. دانشجویان خارجی دارای ویزای M-1 :

این دانشجویان بعد از اینکه تحصیلات خود را تمام کردند ممکن است در کارهای آموزشی -عملی practical training استخدام نشوند و فقط صلاحیت شرکت در یک نوع از دوره های آموزشی با یک کارفرما را دارند.

برای هر دو ویزای دانشجویی F-1 و M-1 ، هرگونه استخدام بیرون از کالج باید با رشته ی تحصیلی آن ها مرتبط باشد.

در حالیکه دانشجویان خارجی در حال طی کردن ترم آموزشی هستند ، نمی توانند بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند . اگر چه در طول تعطیلات بین ترم و تابستان میتوانند به صورت تمام وقت یعنی 40 ساعت در هفته کار کنند.

کشور ایالات متحده ی آمریکا برای دانشجویان خارجی و افراد فارغ التحصیل دارای صلاحیت فرصت هایی را ایجاد میکند تا در طی تحصیلات دانشگاهی خود یک شغل هم یاد بگیرند. برای شرکت در این فرصت های ایجاد شده دانشجویان خارجی نیازی ندارند وضعیت ویزای غیر مهاجرتی خود را تغییر دهند.بجای آن باید اداره ی رسمی تعیین شده DSO همکاری کنند تا از صلاحیت آن ها اطمینان حاصل شود.

 این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل میباشد.

 • آموزش های عملی اختیاری ( قبل یا بعد از اتمام تحصیل ) OPT برای دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1 :

OPT نوعی از کار آموزی کردن است که اغلب دانشجو پول هم دریافت میکند و مستقیما با برنامه ی تحصیلی او مرتبط است .

دانشجو میتواند در طول برنامه ی تحصیلی خود برای این دوره درخواست دهد که تحت عنوان ” قبل از تکمیل دوره ” یا بعد از اتمام برنامه ی تحصیلی خود درخواست دهد که تحت عنوان ” بعد از تکمیل دوره ” شناخته میشود.

دانشجوی خارجی برای درخواست دوره ی کارآموزی OPT باید مدارک تایید شده از مدرسه ی رسمی تعیین شده ی خود داشته باشند.

دوره های ” قبل از تکمیل دوره ” این امکان را برای دانشجو فراهم میکنند که در حین دوره ی تحصیلی ، 20 ساعت در هفته بصورت پاره وقت کار کنند. و در طول تعطیلات بین ترم و سالانه به صورت تمام وقت کار کنند.دانشجو میتواند در هر مقطع تحصیلی مثل لیسانس ، فوق لیسانسو ... برای 12 ماه (یکسال)، دوره ی کارآموزی اختیاری OPT درخواست دهد.

 

 • آموزش عملی مرتبط با برنامه ی دانشجویی فرد CPT برای دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1

:

CPT یک دوره ی کاری - تحصیلی جایگزین ، کار آموزی ، دوره ی تعاونی یا هر نوع دیگری است که طی آن پیشنهادهای کار فرمای حمایت گر در یک توافق نامه ی تعاونی با کالج یا دانشگاه دانشجوی خارجی منعقد شود.

CPT فقط برای دانشجویان خارجی دارای ویزای F-1 است که جزئی از برنامه ی تحصیلی دانشجو در دانشگاه را تشکیل میدهد. CPT باید جزء جدایی ناپذیر برنامه ی تحصیلی دانشجو باشد و بر خلاف OPT که 20 ساعت در هفته میتواند کار کند ، CPT به صورت تمام وقت است.

برای اینکه دانشجو صلاحیت شرکت در دوره ی CPT را داشته باشد باید یک سال دانشگاهی را کامل کرده باشد. اگر دانشجوی خارجی علاقه مند باشد که در دوره های CPT شرکت کند باید با DSO مشورت کند.

DSO یا همان Designated School Officials بهترین گزینه برای این است که دانشجوی خارجی را از قوانین فدرال و سیاست های دانشگاهی آگاه کند.

 1. دوره های آموزش عملی برای دانشجویان خارجی دارای ویزای M-1 :

این دانشجویان فقط صلاحیت شرکت در یک نوع دوره ی آموزشی با یک کارفرما را دارند که تحت عنوان PT شناخته میشود. همانند دانشجویان F-1 فرصت های آموزش عملی این دانشجویان نیز باید با برنامه ی تحصیلی شان مرتبط باشد. PT به شما اجازه میدهد که در رشته های فنی حرفه ای تان تجارب آموزشی کسب کنید. دانشجویان M-1 ممکن است فقط بتوانند بعد از اتمام تحصیلاتشان در دوره ی PT شرکت کنند.

 

 1. دانشجویان خارجی F-1 و کار آفرینی :

دولت آمریکا در نظر دارد که دانشجویان خارجی تجارت و شغل خودشان را در این کشور راه اندازی کنند که تحت عنوان ” کار آفرینی ” شناخته میشود. اگر دانشجو دارای ویزای F-1 باشد و بخواهد شغل و تجارت خودش را در آمریکا راه اندازی کند باید صلاحیت های لازم را پیدا کرده و برای OPT درخواست دهد. OPT باید با برنامه ی تحصیلی دانشجو مرتبط باشد و میتواند قبل از برنامه ی تحصیلی pre completion OTP یا بعد از اتمام برنامه ی تحصیلی Post completion OTP انجام شود.

باید توجه داشت که دانشجویان خارجی F-1 که دوره های آموزش عملی زبان انگلیسی را طی میکنند برای OTPصلاحیت ندارند.

اگر دانشجوی خارجی دارای ویزای F-1 بخواهد تجارت و شغل خودش را در آمریکا راه اندازی کند باید با DSO مشورت کند.

دانشجوی خارجی در دوره های فراگیر آموزش های کاربردی اختیاری STEM OPT که شامل علوم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضیات میشوند نمی تواند خود اشتغالی داشته باشد.

 

نتیجه گیری :

دانشجویان خارجی که خواهان تحصیل کردن در دانشگاه های آمریکا هستند باید همه ی جوانب را نیز در نظر بگیرند مثلا شهریه های گران که هر سال افزایش می یابند ، بیمه ی سلامت ، کتاب ، خوابگاه و حمل و نقل . برای بسیاری از دانشجویان ممکن است این شرایط خیلی سخت به نظر برسد و احتیاج داشته باشند که چند سال پول جمع کنند تا به آرزوی تحصیل در آمریکا برسند . اما اگر دانشجویان خارجی بتوانند همزمان کارضمن تحصیل آمریکا انجام دهند، شرایط راحت تری را تجربه خواهند کرد. در حال حاضر تعداد موسسات آموزشی که دوره های کار آموزی CPT را ارائه میدهند در حال افزایش است و از این طریق فرصت های منحصر بفردی برای کارضمن تحصیل آمریکا از زمان وارد شدن به کالج ها فراهم میشوند.

فرصت های تحصیل و کارضمن تحصیل آمریکا  عبارتند از استخدام پاره وقت و تمام وقت ، کار کردن در طول روز و شرکت در کلاس ها به هنگام عصر ، کار کردن داخل و خارج کالج ها . دانشجویان خارجی اجازه دارند کارضمن تحصیل در دانشگاه های آمریکا ، کار هم بکنند و مطابق با قوانین آمریکا حقوق بگیرند. این برنامه های تحصیل و کارضمن تحصیل آمریکا همزمان برای دانشجویان مقاطع لیسانس وفوق لیسانس نیز فراهم میشوند.

 

مقالات مربوط به کشور آمریکا

کره جنوبی،اقتصاد شهاب آسا
کره جنوبی،اقتصاد شهاب آسا

شبه جزیره کره در کجا واقع شده؟جمعیت کره جنوبی چقدر میباشد؟زبان رسمی کره جنوبی چیست؟دین مردم کره جتوبی چیست؟سیستم اخذ تابعیت کره جنوبی چیست؟اقامت دائم کره جنوبی بعد از چندسال اعطا میشود؟ ازدواج با شهروند کره جنوبی بعد چندسال منجر ب ...


آشنایی با کشور استونی
آشنایی با کشور استونی

موقعیت کشور استونی در نقشه جهان کجاست؟پایتخت کشور استونی کدام شهر است؟جمعیت کشور استونی چقدر میباشد؟زبان مردم استونی چیست؟ویژگی های زبان مردم استونی چیست؟مذهب و دین مردم استونی چیست؟صنعت توریسم در استونی چگونه است؟رابطه استونی و ک ...


دانشگاه کاسکادیا -واشنگتن
دانشگاه کاسکادیا -واشنگتن

آیا میدانید دانشگاه کاسکادیا در کدام کشور قرار دارد؟ دانشگاه کاسکادیا واشنگتندر چه تاریخی تاسیس شده است ؟ رنکینگ دانشگاه کاسکادیا واشنگتن در جهان کدام است؟ رتبه دانشگاه کاسکادیا در آمریکا چقدر است؟مزایای تحصیل در دانشگاه کاسک ...


Top