brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور کلمبیا

 کلمبیا،اقتصاد سبز جهان

نقشه کشور کلمبیا

کلمبیا چکونه کشوری است ؟ سیاست کشورکلمبیا  چیست ؟ موقعیت جغرافیایی کلمبیا چگونه است ؟فرهنگ مردم کلمبیا چگونه است؟آب و هوای کشور کلمبیا  چگونه است ؟ موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاورانی مجرب و کار آزموده در زمینه مهاجرت به کشور کلمبیا به هموطنان مشاوره رایگان میدهد.نوع دولت کشور کلمبیا چیست؟نوع پارلمان کشور کلمبیا چیست؟چرا کلمبیا اقتصاد سبز جهان است؟زبان رسمی کشور کلمبیا چیست؟جمعیت کلمبیا چقدر میباشد؟پایتخت کشور کلمبیا کدام است؟همسایگان کلمبیا کدام اند؟واحد پول کلمبیا چیست؟اقتصاد کلمبیا چگونه است؟عمده صادرات کشور کلمبیا چیست؟تنوع زیستی کلمبیا چگونه است؟تابعیت کشور کلمبیا خاک یا خون است؟کلمبیا عضو کدام سازمانهای بین المللی است؟نرخ مالیات در کشور کلمبیا چقدر است؟آیا سطوح آموزش در کلمبیا اجباریست؟دین مردم کلمبیا چیست؟آیا تابعیت مضاعف در قانون کلمبیا پذیرفته شده؟موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مفتخر است پاسخوی سوالات شما در زمینه ی حقوق بین الملل میباشد.

تاریخچه:

کشور کلمبیا با مساحتی بالغ  بر 1141748 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود (49819438) نفر طبق سرشماری سال 2017چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی (بعد از برزیل و آرژانتین ) میباشد.شعار ملی این کشور آزادی و نظم است .پایتخت کشور کلمبیا بوگاتو میباشد و مردم آن با زبان رسمی اسپانیایی سخن میگویند .واحد پول کلمبیا پزو میباشد و نوع حکومت این کشور جمهوری فدرال است .شرایط آب و هوایی متنوع از قله های بلند و برفی تا دشت های گرم و مرطوب از مزایای تنوع آب و هوایی در این کشور است.کلمبیا تلفیقی از جنگل،سواحل اقیانوس آرام،سواحل کارائیب ،علفزار در بخش گرمسیر خود است.کلمبیا دارای ذخیره غنی از جنگل های پر بارش آمازون است.کلمبیا جزء ده کشور با تنوع زیستی فراوان است.کلمبیا بجهت تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر جزء ده کشور در نمودار اقتصاد سبزجهان میباشد.

آب و هوای کلمبیا

پرچم و مذهب :

پرچم کلمبیا از 3 رنگ زرد –آبی و قرمز تشکلیل شده است ه رنگ زرد نمای طلای غنی این منطقه و قرمز نماد خون سربازانی است که برای حفظ کشور کشته شده اند همچنین نمادی از اعتقادات مذهبی این کشور است که 78 درصد آنها کاتولیک میباشند و 9 درصد پروتستان 3 درصد مردم خود را بی دین اعلام کرده و 1درصد مسلمان هستند .

سیاست:

همانطور که در مقدمه ذکر شد حکومت کلمبیا یک جمهوری فدرال دموکراتیک مشارکتی میباشد.که در آن رییس جمهور و معاونش طی یک انتخابات همگانی برای دوره 4 ساله انتخاب میگردند که طی تصویبات قانون اساسی میتوانند بعد از اتمام دوره اول در دوره دوم نیز که یک دوره 4 ساله است شرکت کنند .رییس جمهور در کلمبیا هم رئیس مجلس است هم رییس دولت است.دیگر سران کلمبیانیز برای یک دوره سه ساله انتخاب میشوند و دیگر بعد از سه سال نمیتوانند در دوره بعدی شرکت کنند .راس سیسم قضایی کلمبیا دادگاه عالی است و اعضا آن توسط رییس جمهور تعیین میگردد.پارلمان کلمبیا از نوع پارلمانهای دو مجلسی است.مجلس نمایندگان در کلمبیا  شامل 166 کرسی ومجلس ثنا که دارای 102 کرسی است،وهر دو مجلس توسط رای مردم انتخاب میشوند.کلمبیا عضو ناتو میباشد.

 

اقتصاد :

کلمبیا سبز چهارمین قدرت اقتصادی با ثبات و روبه جلو آمریکای لاتین است.کلمبیا عضو سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی،OAS،سازمان اتحاد اقیانوس آرام است.همانطور که در تاریخچه ذکر شد واحد پول کلمبیا پزو میباشد .رشد تولید ناخالص ملی این کشور (2016) 2 درصد بوده است.نیروی کار این کشور در سال 2015بالغ بر 24 ملیون نفر شناسایی شده است.میانگین نرخ بیکاری ملی در کلمبیا5.7%است(2017).بیشترنیروی کارکلمبیادربخش خدمات کلمبیا مشغول 64.7%به کارند.تورم سالانه کلمبیا 4%(2017)بوده.سهم گردشگری کلمبیا در سال 2017 بالغ بر 3.8میلیون نفر بوده.عمده صادرات کلمبیاشامل نفت –قهوه –ذغال سنگ-داروسازی-فولاد-میوه-قند-نساجی و غیره پوشش میدهد و با رشد 10 درصدی سالانه در حال پیشرفت اقتصادی میباشد.نود درصد از سرمایه گذاران خارجی سرمایه خود را با امنیت کامل در قسمت توسعه میدان های نفتی و ذغال سنگ سرمایه گذاری میکنند .کلمبیا پنجمین بازار صادراتی ایالات متحده در آمریکای لاتین است.

سطح علمی دانشگاه کلمبیا:

کلمبیا مقر علمی تحقیق بر گرمایش جهانی و امنیت غذایی است.کلمبیا در بخش هنر نیز بالغ بر 3000سال قدمت دارد.مرحله دبستان و ابتدایی کلمبیا طبق قانون آموزشی الزامی میباشد.آموزش سه ساله راهنمایی و بعد دو سال متوسطه است.هزینه در بخش آموزش حدود 1%کل تولید ناخالص داخلیست..موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل مشاور رایگان شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی در کشور کلمبیا.

اخذ شهروندی کلمبیا:

اخذ تابعیت در این کشور تابعت خون میباشد بدین معنی که اگر کودکی در خاک کلمبیا متولد شود نمیتواند اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد مگر اینکه یکی از والدین وی کلمبیایی باشند و همچنین کودکی که در خارج  از خاک این کشور متولد شده و یکی از والدین وی تابعیت دارند میتواند درخواست تابعیت کند .کشور کلمبیا تابعیت دوگانه و مضاعف را میپذیرد بدین معنی که اگر شخصی تابعیت کشور دیگر را داشته باشد باز هم میتواند درخواست اخذ شهروندی در کلمبیا را داشته باشد .همچنین ازدواج با یک کلمبیایی و اقامت دوساله در خاک این کشور نیز میتواند تابعیت کشور کلمبیا را به فرد بدهد .

نتیجه گیری:

با توجه به توضیحات تفصیلی مقاله کشور کلمبیا با داشتن بستر مناسب سرمایه گذاری کشور امنی برای سرمایه گذاران خارجی بوده و همچنین برای جوانان در زمینه تحصیلی دارای دانشگاه های برتر در جهان است .مهمترین مشکل کلمبیا اینست که با وجود غیرقانونی بودن تجارت موادمخدر ،اما یکی از راه های مواصلاتی ترانزیت زمینی ،دریایی،هوایی قاچاقچیان است.کلمبیا بازار فروش کوکائین به ایالات متحده امریکاست. موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با داشتن کادری مجرب و کارآزموده  مشاور رایگان شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و اقامت و سرمایه گذاری شما  در کشور کلمبیا است. کشور کلمبیا مقر علمی تحقیق گرمایش جهان است.کلمبیا جزء ده کشور اقتصاد سبز جهان است.تابعیت کلمبیا سیستم خون است.کلمبیا تابعیت مضاعف را میپذیرد.ازدواج با تبعه کلمبیایی بعد دوسال موجب اخذ تابعیت کلمبیا میشود.موسسه حقوقی راشاگسترپرتو عدل فعال در زمینه مشاوره اقامت و تابعیت و مهاجرت به هموطنان عزیز میباشد.     

مقالات مربوط به کشور کلمبیا

 کلمبیا،اقتصاد سبز جهان
کلمبیا،اقتصاد سبز جهان

کلمبیا چکونه کشوری است ؟ سیاست کشورکلمبیا  چیست ؟ موقعیت جغرافیایی کلمبیا چگونه است ؟فرهنگ مردم کلمبیا چگونه است؟آب و هوای کشور کلمبیا  چگونه است ؟ موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاورانی مجرب و کار آزموده در زمینه مه ...


Top