brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور کانادا

کشور کانادا در کدام قاره واقع شده است ؟ کشور کانادا چه نوع حکومتی دارد؟ پایتخت کانادا کدام شهر است ؟ آیا می دانید کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است ؟ مذهب اکثریت مردم کانادا چیست ؟ زبان رسمی کشور کانادا چیست ؟ هدف کشور کانادا از افزایش پذیرش مهاجران چیست ؟ افزایش مهاجرت به کانادا چه زمینه ای را فراهم کرده است ؟ اقتصاد کشور کانادا بر چه پایه ای استوار شده است ؟ صادرات و واردات چه نقشی در اقتصاد کشور کانادا دارند ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ در خدمت شما شهروندان گرامی است.

 

معرفی کشور و شهرهای کانادا :

 1. نگاهی کوتاه به کشور کانادا
 • نام رسمی : کانادا
 • نوع حکومت : دولت پارلمانی چند حزبی با دو مجلس قانون گذاری سنا و مجلس عوام
 • رئیس حکومت : ملکه الیزابت دوم
 • رئیس دولت : جاستین ترودو
 • پایتخت : اوتاوا
 • زبان رسمی : انگلیسی و فرانسوی
 • مذهب رسمی : ندارد
 • پول رسمی : دلار کانادا
 • جمعیت تا آخر سال 2016 : 36222000 نفر
 • امید به زندگی : زنان (۵،۸۴) و مردان ( ۲،۷۹ سال )
 • درصد با سوادی : 100%

کانادا از لحاظ وسعت دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه است . علی رغم وسعت زیاد این کشور پراکندگی جمعیت آن بسیار کم بوده است ولی با وجود همین پراکندگی ، کشور کانادا نمونه ای از کشوری با فرهنگ ها و قومیت های مختلف و متنوع از مهاجران پذیرفته شده از کشورهای دیگر است.

پایتخت و چهارمین شهر بزرگ این کشور اوتاوا است که در شمال شرق شهر تورنتو و غرب مونترال است. تتورنتو و مونترال ، اولین و دومین شهر های کانادا از لحاظ جمعیتی ، اقتصادی و فرهنگی و آموزشی هستند. شهر ونکور ، نیز سومین شهر بزرگ و مرکز تجارت کشور کانادا بشمار می آید.

کانادا از ملیت ها و گروه های متنوعی تشکیل شده است و هر ایالت گروه های متفاوت نژادی خود را دارد. قانون اساسی کانادا ، زبان انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان های رسمی این کشور تعیین کرده است. تعداد قابل توجهی از مردم کانادا ، انگلیسی را به عنوان زبان اول خود قرار داده اند. بزرگترین گروه مهاجران در کانادا به زبان چینی صحبت میکنند که ناشی از مهاجرت گسترده ی چینی ها از سال 1980 است.

مذهب : مذهب بسیاری از مردم کانادا ، کاتولیک یا پروتستان است . ترکیب مذهبی این کشور بخاطر پذیرفتن مهاجران گسترده متنوع است و شامل هندوها و مسلمانان نیز میشود.

در اوایل قرن بیستم حدود یک سوم مردم کانادا در مناطق شهری زندگی میکردند. گسترش شهرهای بزرگ کانادا بخاطر الگوی جمعیتی کم تراکم در مناطق شهری بود و یاعث ایجاد نگرانی درباره ی کاهش منابع طبیعی و کشاورزی این کشور شد.

هدف کشور کانادا از افزایش پذیرش مهاجران ، تامین نیروی انسانی در بخش های خدماتی و دادو ستد کشور بود. در نتیجه هم اکنون یک ششم از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل میدهند .

کانادا پناهندگان زیادی را از اروپا ، آسیا و آمریکای لاتین را جذب کرده است . سیاست کشور کانادا در قبال مهاجران ، بر این مبنا است که بین اقوام و نژادهای گوناگون تبعیض قائل نشود تا استعدادهای خاص و موقعیت های ویژه در بین آن ها شناخته و سرمایه گذاری شود.

مهاجرت ، به عنوان یک رکن اساسی در جامعه ی کانادا است و تاریخ این کشور را شکل داده است. وجود مهاجرانی از فرهنگ ها و قومیت های متفاوت در جامعه ی 36 میلیون نفری کانادا ، نشانگر وجود فضای مناسب برای پرورش استعدادهای گوناگون است. فرهنگ های مختلف موجود در کانادا ، بر اساس این اعتقاد شکل گرفته اند که همه ی شهروندان برابر هستند و تفاوت ها ما را قوی تر میکنند.

دولت کانادا دارای 3 سطح است : فدرالی ، ایالتی و چندگانه

رقابت پذیری اقتصاد کانادا بر اساس بنیان های قانونی ثابت شکل گرفته است و سیستم ” بازار آزاد ” دارد.

اقتصاد این کشور در معاملات جهانی بر اساس بازار آزاد و از کار آمدی بسیاری برخوردار است. اگرچه مدیریت مالی عمومی با احتیاط شکل گرفته است اما در مقایسه با سالهای گذشته اندازه ی دولت بزرگتر شده است. مالیات بر ارزش افزوده ، 33% است و برنامه ی کاهش مالیات تجارت های کوچک کنسل شده است.

جاستین ترودو ، در سال 2015 انتخاب شد و در مارس 2016 ، 46 میلیون دلار صرف بهبود سیستم حمل و نقل عمومی ، سیستم آب رسانی و مسکن کرد.

وجود چارچوب های واضح و روشن ، فعالیت های اقتصادی را تسهیل کرده است و تجارت و اقتصاد ثابت و کارآمدی را بوجود آورده است.

داد و ستد و معاملات ، جنبه ی مهمی از اقتصاد کانادا را تشکیل داده است . ارزش صادرات و واردات ، روی هم رفته 65% کل تولید ناخالص ملی GDP را شامل میشوند. سرمایه گذاران خارجی در بخش های هوا نوردی و ارتباطات فعالیت میکنند.

سیستم بانکداری کانادا سالم و بدون عیب بوده و طیف وسیعی از شرکت های مالی غیر بانکی در مشاغل مربوط به محیط زیست و داد و ستد های امنیتی سرمایه گذاری میکنند.

 1. شهرهای مهم کانادا :
 • تورنتو
 • ونکوور
 • مونترال
 • اوتاوا
 • کلگری
 • کبک
 • همیلتون

شرایط کار ضمن تحصیل

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                دانشجویان بین المللی و خارجی چگونه میتوانند شرایط کار ضمن تحصیل کانادا را کسب کنند ؟ دانشجویان خارجی در طول ترم های دانشگاهی چند ساعت در هفته کار ضمن تحصیلکانادا داشته باشند ؟ مدت زمان کار ضمن تحصیل کانادادر تعطیلات تابستانی و زمستانی برای دانشجویان بین المللی چقدر است ؟ صلاحیت های لازم برای کسب اجازه ی کار ضمن تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان خارجی را بیان کنید ؟ کار ضمن تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان خارجی شامل چه مواردی میشود ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ به سوالات شما در خصوص حقوق مهاجرت پاسخ میدهد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی :

دانشجویان خارجی یا بین المللی با داشتن یک اجازه ی تحصیل معتبر ، امکان کار کردن در داخل یا خارج از کالج را همزمان با طی کردن مراحل تحصیل در این کشور را دارند. دانشجویان خارجی ؛ در طول زمان ترم های دانشگاهی خود ، هر هفته حداکثر تا 20 ساعت کار میکنند و همچنین در طول زمان استراحت و تعطیلات تابستانی و زمستانی بصورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

دانشجویان بین المللی برای کار کردن ضمن تحصیل خود در دانشگاه های کانادا ، چه صلاحیت هایی را باید داشته باشند ؟؟؟

داشتن اجازه ی تحصیل معتبر

تحصیل در یک موسسه ی آموزشی در مقطع فوق لیسانس

تحصیلات در یک دوره ی آموزشی دانشگاهی و پیشه ای که حداقل 6 ماه طول بکشد.

این امکان برای دانشجویان خارجی وجود دارد که بدون اجازه ی کار در کالج ؛ یعنی جاییکه درس میخوانند ، کار هم بکنند . البته اگر مشمول یکی از بندهای زیر بشوند :

اگر یک دانش آموز دبیرستان تمام وقت در مدارس بعد از دبیرستان مثل کالج یا دانشگاه باشند

یک اجازه ی تحصیل معتبر داشته باشند

یک شماره ی بیمه ی اجتماعی داشته باشند

چنانچه به صورت تمام وقت تحصیل نمیکنند و یا اجازه ی اقامت آن ها منقضی شده است

چند نکته ی مهم برای یادآوری :

دانش جویان بین المللی که در حین تحصیل در کانادا ، کار میکنند باید جهت بهره مندی از خدمات دولتی ، یک شماره ی بیمه ی اجتماعی داشته باشند.

کار کردن دانشجویان خارجی در کالج یعنی ، تمام ساختمان های مدرسه . اگر مدرسه بیش از یک کالج داشته باشد ، فقط در یک مکان میتوانند کار کنند.

کار کردن دانشجویان بین المللی ضمن تحصیل خارج از کالج :

دوره هایی که شامل اجازه ی کار بیرون از کالج میشوند طوری برنامه ریزی شده اند که دانشجویان خارجی میتوانند در طول ترم های دانشگاهی حداکثر تا 20 ساعت در هفته و در زمان تعطیلات تابستان و زمستان بصورت تمام وقت کار کنند.

شرایط اخذ صلاحیت های لازم برای این کار عبارتند از :

داشتن اجازه ی تحصیل معتبر

دانشجو ی بین المللی باید به صورت تمام وقت و در یک موسسه ی آموزشی معتبر تحصیل نماید.

گذراندن دوره ی آموزشی با مدرک و دیپلم که حداقل 6 ماه طول بکشد.

داشتن شماره بیمه ی اجتماعی

 

اگر دانشجوی بین المللی بصورت تمام وقت در دانشگاه تحصیل نمیکند، اگر شرایط ذیل را داشته باشد میتواند بیرون از کالج کار کند :

هنگامیکه تحصیلات خود را در کانادا شروع کرده ، یک دانشجوی تمام وقت بوده است.

چون در ترم آخر تحصیلی قرار دارد ، میتواند بصورت پاره وقت تحصیل کند و کار خارج از کالج هم انجام دهد

چه کسانی نمی توانند بیرون از کالج کار کنند ؟؟؟؟

کسانی که زبان انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان دوم یاد میگیرند.

کسانی که دوره های عمومی جذاب و سرگرم کننده میگذرانند.

اگر دانشجو تحت عنوان ” دانشجوی بازدید کننده ” باشد و مدرکی از مدرسه ی میزبان در کانادا نگرفته باشد

اگر دانشجوی بین المللی بخواهد بیرون از کالج کار کند ، با داشتن شرایط زیر این امکان برایش فراهم میشود :

در صورت ثبت نام در یک دوره ی متمرکز غیر برنامه ریزی شده در زمان تحصیل دانشجو ی خارجی

اگر دانشجوی خارجی ، به منظور تکمیل کردن ترم آخر برنامه اش به صورت پاره وقت تحصیل کند

اگر دانشجوی خارجی ، یک دانشجوی فارغ التحصیل است و دوره های لازم برای مدرکش را طی کرده است.

 

کار کردن دانشجویان خارجی در قالب کارهای تعاونی یا کارآموزی :

دوره های تعاونی یا کار آموزی برای آن دسته از دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که بر طبق برنامه ریزی موسسات دانشگاهی کانادا استخدام شدن آن ها قسمت مهمی از تحصیل در کانادا به شما رود.

بخش کاری این دوره ی آموزشی 50% از کل برنامه ی تحصیلی دانشجو را شامل میشود.

کار کردن به عنوان دانشجوی کار آموز :

بعضی از دوره های آموزشی شامل تجارب کاری به عنوان بخشی از برنامه ی آموزشی خود هستند . یک دانشجوی خارجی در صورت داشتن معیارهایی میتواند برای این دوره های کار آموزی درخواست دهد.

داشتن اجازه ی تحصیل معتبر

کار کردن ، قسمت کلیدی تحصیل دانشجو در کانادا باشد

داشتن یک معرفی نامه از محل تحصیل مبنی بر اینکه دانشجوی خارجی باید این دوره ی کار آموزی را تکمیل کرده و سپس مدرک دریافت کند.

دوره ی کارآموزی دانشجو 50% از کل برنامه ی آموزش تحصیل دانشجو در کانادا را تشکیل دهد.

 

نتیجه گیری :

دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل میکنند میتوانند با داشتن یک شغل پاره وقت ، تجارب کاری ارزشمندی به دست آورند و از طرفی هم مدت زمان اقامت خود را در کانادا سپری کنند.کارضمن تحصیل درکانادا پروسه ای راحت برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل است.

چنانچه دانشجویان خارجی بتوانند مدارکی مبنی بر اینکه قادر هستند شهریه و هزینه های زندگی خود را تامین نمایند ارائه دهند ، میتوانند در دوره های کاری متعددی که برای آن ها و همسر یا شریک قانونی شان فراهم شده است شرکت نمایند و امکان کار کردن در کانادا را داشته باشند . کارضمن تحصیل کانادا برای دانشجویان خارجی میتواند یک تجربه برای راه اندازی شغل آینده یا حتی اقامت دائمی آن ها پس از فارغ التحصیلی باشد.

 

مقالات مربوط به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

آیا میخواهید برای کار،تحصیل،بازدید،مسافرت و یا اقامت دائم به کانادا بیایید؟برای مهاجرت به کانادا چه صلاحیت هایی باید داشته باشید؟چرا کانادا بهترین مکان برای ساختن کسب و کار و تجارت شماست؟سیستم پذیرش و پردازش پرونده های تخصصی کاناد ...


Top