brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور سوئد

سوئد ؛ سرزمین جنگل ها و دریاچه ها

 

هم دارد که حاکی از تنوع بیولوژیکی کشور سوئد ؛ در کدام قاره ی جهان قرار دارد ؟ پرچم کشور سوئد ؛ بیانگر چه واقعیتی است ؟ کشور سوئد ؛ از لحاظ جمعیتی چگونه است ؟ کشور سوئد از نظر مکان جغرافیایی ؛ در کجا قرار دارد ؟ شرایط آب و هوایی سوئد چگونه است ؟ مناظر طبیعی و گونه های گیاهی و آبزی کشور سوئد چه وضعیتی دارند ؟ حیات وحش کشور سوئد ؛ دارای چه تنوع جانوری میباشد ؟ کالاهای صادراتی کشور سوئد کدام اند ؟

شما میتوانید برای دستیابی به جدیدترین قوانین مهاجرتی ؛ به موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتوعدل؛ مراجعه نمایید.

 

سوئد ؛ سرزمین آفتاب و یخ :

سوئد ؛ یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست که دارای آب و هوا و طبیعت متنوعی میباشد. رنگ متمایز زرد و آبی پرچم سوئد ؛ بیانگر روابط تاریخی بین سوئد و همسایه های عضو nordic ( کشورهای شمالی اروپا مثل دانمارک ؛ سوئد ؛ نروژ ؛ ایسلند و فنلاند ) میباشد.

کشور سوئد از لحاظ جمعیتی ؛ پراکنده است و بوسیله ی خطوط ساحلی طولانی ؛ جنگلهای وسیع و دریاچه های متعددش شناخته میشود.

سوئد ؛ از شمالی ترین کشورهای جهان بشمار می آید که از لحاظ وسعت با اسپانیا ؛ تایلند و یا ایالت کالیفرنیای آمریکا قابل مقایسه است.

این کشور به داشتن روزهای تابستانی و شب های زمستانی طولانی شهرت دارد. کشور سوئد به جهت مکان جغرافیایی خود ؛ از آب و هوای مطلوبی برخوردار است که قسمت عمده ی آن بخاطر Gulf Stream است که در امتداد سواحل غربی نروژ قرار دارد.

کشور سوئد ؛ از لحاظ گونه های جانوری مثل خرس ؛ گرگ ؛ گوزن و گراز وحشی بسیار متنوع میباشد و همچنین طیف گسترده ای از گونه های گیاهی و آبزی این کشور است .

 

قسمت اعظمی از کشور سوئد را جنگلهای کاج ؛ صنوبر ؛ توس و ... پوشانده است و همچنین بخاطر سنگ بسترهای آهکی و آب و هوای مطلوب خلیج Gotland و خلیج Oland و قسمتی از کوههای اسکاندیناوی ؛ دارای سواحل جذاب و دیدنی است.

 

سوئد - از دیدگاه آمار ها :

 1. پایتخت : استکهلم
 2. جمعیت : 10 میلیون نفر ( 0.13 جمعیت جهان )
 3. رضایتمندی و امید به زندگی : مردان ( 79.8 سال ) ؛ زنان ( 83.5 سال )
 4. مذهب : پروتستان
 5. پارلمان : مجلس قانون سوئد
 6. زبان : سوئدی
 7. نوع دولت : قانون اساسی رژیم سلطنتی ، با دموکراسی پارلمانی
 8. روز ملی : 6 ژوئن

 

 1. : نرم کار مردم سوئد40 ساعت در هفته
 2. مساحت کلی : 528,447 کیلومتر مربع ؛ سومین کشور بزرگ در اروپای غربی ، بعد از فرانسه و اسپانیا
 3. افراد خارجی مقیم در سوئد : 17%
 4. واحد پول :SEK کرون
 5. تولید ناخالص ملی GDP در سال 2016 : 437,900 کرون
 6. اقلام صادراتی : تجهیزات حمل و نقل ؛ تولیدات شیمیایی ، پلاستیکی و لاستیکی ؛ تجهیزات الکترونیک و ارتباطی ؛ محصولات انرژی ؛ دستگاه های صنعتی ؛ وسایل جاده ای ؛ مواد معدنی و خواروبار

کشور سوئد ؛ دارای بالاترین میزان رضایتمندی و امید به زندگی در بین کشورهای اروپایی است . این کشور همچنین دارای فرصت های عالی مطالعاتی و تحقیقاتی برای دانشجویان بین المللی میباشد. با وجود تمام این نکات مثبت باید یادآور شد که سوئد ؛ کشور گرانی است و باید از لحاظ مالی هم جوانب را بسنجیم.

 

اقتصاد سوئد :

اقتصاد سوئد در مقایسه با کشورهای غربی دیگر ؛ عملکرد خوبی داشته است. اقتصاد این کشور ؛ قبلا بر مبنای ” سوسیالیت ” بوده است و در حال حاضر به عنوان ” کاپیتالیست ” عمل میکند.

در میان کشورهای اتحادیه ی اروپا؛ سوئد پایین ترین سطح بدهی ملی ؛ میزان پایین و مناسب تورم و یک سیستم بانکداری سالم را داراست . اما این شرایط همیشه ثابت نبوده است و گاهی اوقات این کشور از رشد پایین و تورم بالا رنج برده است.

سوئد ؛ با دنبال کردن اصلاحات مبتکرانه و شجاعانه ؛ اقتصاد خودش را تغییر داد و در برابر رکود جدید جهانی ایستاد.

اداره ی محاسباتی سوئد در سال 2007 تاسیس شد که وظیفه ی بررسی سیاست های دولت درباره ی اقتصاد عمومی ؛ رشد اقتصادی ؛ استخدام و ثبات مداوم اقتصادی را برعهده دارد.

در حالیکه دولتهایی با کسری بودجه مواجه هستند ؛ و آن را با افزایش مالیات و کاهش هزینه های عمومی جبران میکنند ؛ سوئد توانسته است از این مشکلات اجتناب کند.

سوئد ؛ بیشترین تمرکزسرمایه گذاری خود را بر روی حوزه های مراقبت بهداشت ، تحصیل و پژوهش قرار داده است.

 

 

 

اقتصاد قوی و پویا :

در حال حاضر ؛ سوئد یک اقتصاد متنوع ؛ رقابت پذیر و موفق دارد. نشریه ی اکونومیست ؛ سوئد را به عنوان ششمین قدرت از لحاظ رقابت پذیری اقتصادی معرفی کرده است ؛ این در حالی است که بانک جهانی هم سوئد را به عنوان ششمین کشور که دارای داد و ستد آسان است طبقه بندی کرده است.

آزاد بودن اقتصاد سوئد و رویکرد آزادی خواهانه در داد و ستد ؛ یک ویژگی کلیدی در مورد اقتصاد سوئد بشمار می آید.

تمرکز اصلی کشور سوئد بر روی صادرات است و کالاهای مازاد اقتصادی بسیاری برای تبادل و عرضه دارد و همچنین محصولات صادراتی متنوعی دارد.

علاوه بر رقابت پذیری در حوزه ی محصولات و کارخانه جات ؛ در حوزه های مدرنی مثل اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات رشد سریعی در سوئد رخ داده است . استکهلم ؛ به عنوان برترین شهرها در حوزه ی شرکت های تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات شناخته شده است.

سوئد ؛ تنها کشور اروپایی است که میانگین تولید ناخالص ملی GDP بالایی دارد. پس میتوان گفت اقتصاد سوئد ؛ اقتصادی پویا است و کیفیت زندگی در این کشور استانداردهای بالایی دارد.

سیاست اقتصادی با ثبات که با روحیه ی رقابت پذیری ؛ خلاقیت و رویکرد آزاد دادو ستد ترکیب شده است ؛ سوئد را به یک نمونه ی موفق در اقتصاد مبدل کرده است.

 

خصوصیات و ویژگی های کشور سوئد :

 1. جمعیت : تعداد 10 میلیون انسان در این کشور زندگی میکنند که در بین آنها ؛ از فرهنگ های متفاوت دیده میشود ؛ و حدود 17% آن را اتباع کشورهای دیگر تشکیل میدهند.
 2. جغرافیا : استکهلم ؛ پایتخت و بزرگترین شهر سوئد میباشد که حدود 900 هزار نفر جمعیت است. از جمله شهرهای بزرگ سوئد میتوان به ” گوتنبرگ ؛ مالمو ؛ آپسالا ؛ و لوند ” اشاره کرد. کمتر از 3% مساحت این کشور ؛ ساخت و ساز شده است و 69% آن را جنگل پوشانده است. مساحت کل این کشور ؛ 1574 کیلومتر مربع است .
 3. زبان : زبان رسمی این کشور ؛ سوئدی میباشد و اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی ؛ مسلط هستند ؛ به گونه ای که بیشتر دوره های آموزشی در دانشگاه ها به این زبان تدریس میشوند.
 4. دولت : سوئد ؛ دارای رژیم سلطنتی ؛ و پارلمانی دموکراسی است. احزاب مهم این کشور شامل ؛ سوشیال دموکرات ، حزب چپ ، حزب سبز و حزب میانه رو و حزب مرکزی میباشد.. پارلمان این کشور ؛ Riksdag نام دارد که اعضای آن ؛ هر 4 سال یکبار انتخاب میشوند. پادشاه ؛ دارای مقام و عنوان تشریفاتی است و عملا هیچ قدرت سیاسی ندارد. با اینکه سوئد ؛ عضو اتحادیه ی اروپا است ؛ ولی پول رایج ( کرون ) خودش را دارد.
 5. شیوه ی زندگی : مردم سوئد با وجود سخت کوشی و تلاش فراوان ؛ به استراحت و تفریح خود هم اهمیت زیادی میدهند. ” فیکا ” ؛ یک نوع قهوه ی مخصوص آنجاست که به عنوان یک رسم معمول و قسمت مهمی از فرهنگ آنهاست.
 6. آزادی و برابری ؛ جنبه های مهم جامعه ی سوئد است که برای آنها دارای ارزش فراوان است. یکی از این قوانین آزادی خواهانه ؛ قانونی کردن روابط هم جنس بازی است که از سال 2009 تصویب شده است.. ” آزادی مطبوعات ” ؛ عنوان دیگری از این آزادی هاست که کشور سوئد برای اولین بار در جهان در سال 1766 آن را بنا نهاد.
 7. مذهب : سوئد ؛ دارای نظام سکولار ( دنیا گرایی ) است ؛ با این وجود مذاهب دیگر هم به وفور در این کشور دیده میشود. کلیسای ملی سوئد ” لوتران ” است و بزرگترین تعطیلات این کشور شامل ” عید پاک ؛ کریسمس ؛ و تعطیلات نیمه ی تابستان است ”. البته اسلام ؛ هم از بزرگترین مذاهب این کشور بشمار می آید.
 8. فرهنگ : از لحاظ فرهنگ ؛ کشور سوئد به عنوان یک صادر کننده ی فرهنگ در جهان است ؛ که موسیقی پاپ ؛ یکی از آنهاست.
 9. محیط زیست : کشور سوئد ؛ برای طبیعت ارزش و احترام بالایی قائل است و به عنوان دوستدار طبیعت شناخته میشود . این موضوع از آنجا فهمیده میشود که بیش از 99% زباله های این کشور ؛ بازیافت میشود و در چرخه ی تولید برق و گرما مصرف میشود . کمبود زباله ها در سوئد تا آنجایی است که از کشور همسایه ی خود ؛ نروژ ؛ زباله وارد میکند و در موارد گوناگون مصرف میکند.
 10. خلاقیت و ابتکار : کشور سوئد ؛ دارای اندیشه ها و تفکرات نو و خلاقانه است و از آنها در مسیر پیشرفت کمک میگیرد. این کشور همچنین دارای بالاترین میزان تولید ناخالص ملی GDP و ارتباطات پستی بین شهری است.

کشور سوئد ؛ با جمعیت بالغ بر 10 میلیون نفری ؛ توانسته جایگاه برجسته ای در اقتصاد و فرهنگ جهان داشته باشد که این امر با مشارکت همه ی مردم و مسئولین امکان پذیر شده است. وجود افراد خلاق ؛ سخت کوش و مسئولیت پذیر در راس امور ؛ مسیر رسیدن به پیشرفت و موفقیت را سریع تر و آسان تر میکند.

 

نتیجه گیری : داشتن اقتصاد قوی و پویا ؛ فرهنگی غنی و سیاست با ثبات ؛ مواردی هستند که همه ی کشورها در آرزوی رسیدن به آن ها هستند ؛ و به منظور نیل به آنها تلاش میکنند. اگر شاهد پیشرفت های روز افزون کشورهایی همانند سوئد هستیم ؛ این امر در سایه ی مشارکت و همکاری مردم و مسئولین صورت گرفته است. پس برای رسیدن به اهداف والای سیاسی ؛ اقتصادی و... باید مشارکت همه جانبه ی دولت و ملت در میان باشد. در کنار سیاست مداران دلسوز و کارآمد ؛ مردم سخت کوش و مسئولیت پذیر هم لازم است.

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ شما را با شیوه های مدیریتی کشورهای دیگر آشنا میکند .

 

شرایط کار ضمن تحصیل

آیا می دانید برای آمادگی در شغل آینده در سوئد چه باید کرد ؟ آیا میتوانید در حین تحصیل در سوئد ؛ کار کنید ؟ آیا برای کار کردن در حین تحصیل ؛ محدودیت زمانی وجود دارد ؟ در صورت کار کردن در حین تحصیل ؛ اولویت با کدام است ؟ کشور سوئد ؛ چگونه شرایط کار کردن بعد از تحصیل را برای دانشجویان فراهم میکند ؟تمدید اجازه ی اقامت در سوئد به منظور جستجوی کار ؛ تا چند ماه امکانپذیر است ؟ یک دانشجو ؛ برای اخذ مجوز کار در سوئد ؛ باید چه صلاحیت هایی داشته باشد ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر عدل؛ در خدمت شهروندان عزیز میباشد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور سوئد :

پیدا کردن یک شغل نیمه وقت در کنار تحصیل در کشور سوئد ؛ شرایط بهتری را برای موفقیت در شغل و حرفه ی آینده ی شما فراهم میکند.

شما ؛ به عنوان یک دانشجوی بین المللی در سوئد ؛ اجازه دارید همزمان با تحصیل دراین کشور ؛ کار هم بکنید و از لحاظ قوانین اداری ؛ هیچ محدودیت زمانی برای کار کردن در روز نداشته باشید.

البته باید بدانید اگر میخواهید در حین تحصیل خود در سوئد ؛ کار هم بکنید ؛ اولویت شما باید به تحصیل و درس خواندن تعلق بگیرد. حتی وقتی که کلاس های درس زیادی برای گذراندن نداشته باشید ؛ از شما انتظار میرود که معادل 40 ساعت کاری در هفته ؛ در کلاس های درس حضور داشته باشید.

بسیاری از دانشگاه ها ؛ مراکزی تحت عنوان ” ارائه ی خدمات شغلی ” دارند که به دانشجو کمک میکنند در حین تحصیل ؛ به یک شغل پاره وقت هم مشغول باشد. گاهی دانشگاه ها در این مورد ؛ فراتر میروند و خدمات بهتری ارائه میدهند ؛ مثل پیدا کردن کارفرماهای منصف و خوب ؛ ارائه ی نامه ی پیشنهاد ی به کارفرمای دانشجو ؛ و مشارکت در زمینه های خاص با بعضی شرکت ها.

 

وب سایت هایی نظیر Academic work و Student Consulting میتوانند در این زمینه به دانشجویان متقاضی شغل پاره وقت کمک کنند.

کار کردن دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات :

کشور سوئد ؛ یک مکان عالی و مناسب برای شروع کار شما است . وجود شرکت های بزرگ و مبتکر بین المللی فراوان در سوئد این امکان را فراهم میکند که شرایط ویژه ی کار کردن در این کشور را تجربه نمایید.

اگر شرایط لازم و ضروری برای پیشنهاد شغلی در سوئد را داشته باشید ؛ میتوانید برای اخذ اجازه ی کار ؛ درخواست بدهید. شما میتوانید ؛ برای تمدید اجازه ی اقامت در سوئد ؛ حداکثر به مدت 6 ماه درخواست دهید تا بتوانید در این مدت زمانی در جستجوی شغل باشید.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل می باشد.

دانشجویانی که به یک شغل دست یافته اند و میخواهند برای ” اجازه ی کار ” درخواست بدهند :

اگر شما ؛ اجازه ی اقامت برای تحصیل و درس خواندن در یک دانشگاه یا کالج سوئد را داشته باشید ؛ میتوانید در طول زمانی که اجازه ی اقامت در سوئد به شما تعلق میگیرد ؛ کار هم بکنید .

اگر بخواهید بعد از اتمام تحصیلات؛ در سوئد کار کنید ؛ باید یک اجازه ی کار در این کشور کسب کنید.

 

صلاحیت های اخذ ” اجازه ی کار ” در سوئد :

داشتن اجازه ی اقامت برای تحصیل در دانشگاه های سوئد یا اجازه ی اقامت برای جستجوی کار در آنجا

دادن درخواست برای مجوز کار قبل از انقضای تاریخ مجوز اقامت

کامل کردن حداقل 30 واحد تحصیلی ؛ یا یک ترم از تحصیلات فوق لیسانس در سوئد

نکته ی مهم : داشتن هر 3 صلاحیت برای فرد ضروری است ؛ در غیر اینصورت باید از طریق کشور اصلی خود یا کشور ی که اقامت کرده ؛ درخواست دهد.

 

اجازه ی اقامت برای اینکه در جستجوی استخدام شدن باشد و یا امکانات و شرایط شروع شغل شخصی خود را فراهم کند :

اگر شما ؛ یک اجازه ی اقامت تضمین شده برای تحصیل در یک دانشگاه یا موسسات آموزش عالی سوئد را داشته باشید ؛ و تحصیلات خود را کامل کرده باشید ؛ میتوانید یک اجازه ی اقامت برای جستجوی استخدام شدن یا فراهم آوردن امکانات شروع شغل شخصی را دریافت کنید.

چگونه برای اخذ ” مجوز کار ” درخواست دهیم ؟؟؟؟

دانشگاه ؛ یک نامه ی پیشنهاد کاری به کارفرمای شخص ارائه میدهد ؛ و درخواست شما توسط کارفرما دریافت میشود ؛ شما هم موظف هستید اطلاعات شخصی و تحصیلی و... را در اختیار او بگذارید . ( دادن درخواست برای اخذ مجوز کار ؛ باید بصورت آنلاین و از سوی خودتان انجام گیرد )

داشتن یک آدرس ایمیل برای ارتباط شما با کارفرما ؛ و آژانس مهاجرت سوئد و همچنین آگاه شدن از تصمیم نهایی درباره ی درخواستتان ؛ الزامی است.

مراحل بعدی برای این کار عبارتند از :

دریافت ایمیل از سوی کارفرما

ارائه ی مدارک متقاضی

پرداخت هزینه ی درخواست

ارائه ی درخواست اخذ مجوز کار در سوئد

بررسی مراحل درخواست شما از سوی آژانس مهاجرت سوئد

اطلاعات لازم جهت درج در کارت مجوز اقامت

مطلع کردن متقاضی از تصمیم نهایی از طریق ایمیل

 

کشور سوئد ؛ با فراهم آوردن شرایط مناسب و دلخواه برای استخدام شدن و شروع شغل شخصی ؛ مکان مناسبی برای متقاضیان کار و بویژه دانشجویان است

نتیجه گیری : کشور سوئد؛ در زمینه های تحقیقی و پژوهشی ؛ امکانات مناسبی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره های آموزشی فراهم کرده است. این افراد با توجه به شرایط و وضعیت خود در صدد استفاده از این امکانات هستند. با وجود شرکت های معتبر بین المللی در کشور سوئد ؛ امکان داشتن فرصت های شغلی و کارآفرینی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان فراهم میشود. این شرایط در کشور سوئد به گونه ای است که تعداد قابل توجهی از افراد به دنبال آن هستند.

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ با ارائه ی این مقاله ؛ سعی در آگاه ساختن شما دارد. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید باشد.

Top