brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور سری لانکا

 کشور سری لانکا یا سیلان

موقعیت سری لانکا در نقشه

قانون تابعیت سری لانکا خون است یا خاک؟آیا تابعیت مضاعف در سری لانکا قابل پذیرش است؟جمعیت سریلانکا چقدر میباشد؟کشور سری لانکا چگونه کشوری است ؟ سیاست کشور سری لانکا چیست ؟ موقعیت جغرافیایی سری لانکا چگونه است ؟پایتخت کشور جزیره ای سری لانکا کجاست؟ فرهنگ مردم سری لانکا چگونه است؟ مذهب مردم سری لانکا چیست؟کشاورزی سیلان یا سری لانکا چگونه است؟آب و هوای کشور سری لانکا چگونه است ؟ موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاورانی مجرب و کار آزموده در زمینه مهاجرت به کشور سری لانکا به هموطنان مشاوره رایگان تلفنی میدهد.آداب ورسوم مردم سری لانکا چیست؟کشور سری لانکا دارای چه جاذبه های توریستی میباشد؟نوع دولت کشور سری لانکا چیست؟ویزای سری لانکا طی چه مراحل قانونی قابل اخذ میباشد؟موسسه حقوقی راشا گسترپرتوعدل مشاور در مهاجرت درست و قانونی به کشور سری لانکا با توجه به شرایط شما هموطنان گرامی میباشد.

آشنایی با کشور سری لانکا

مقدمه:

سری لانکا بالغ  بر 150 سال مستعمره کشور انگلستان بوده که در سال 1948به یک کشور مستقل تبدیل شده است.پایتخت کشور سری لانکا کلمبو است که در دشت ساحلی صاف در سمت جنوب غربی این جزیره قرار دارد.سری لانکا عضو انجمن مشترک المنافع برای همکاری منطقه ای است .بین هند و سریلانکا تعامل فرهنگی زیاد و آسانی به دلیل نزدیکی به شبه قاره هند وجود دارد .سری لانکا یک کشور جزیره ای میباشد .این کشور به استناد شواهد تاریخی قدمتی 125000ساله دارد .امید به زندگی کشور سری لانکا در مردان 96.8 درصد و در زنان 94.6 درصد میباشد.اکثریت جمعیت سری لانکا  را کارگران مهاجر تشکیل میدهند که نود در صد آنان در خارج از خاورمیانه ساکن بودندزبان رسمی کشور سری لانکا انگلیسی میباشد. مردم کشور سری لانکا از نظر مذهبی در چهار گروه :-بودیسم-هندوییسم –اسلام –مسیحیت دسته بندی میگردند.با توجه به جمعیت زیاد سری لانکا و مهاجران بالا اکثر مردم فقیر بوده و در مناطق روستایی زندگی میکنند و معیشت مردم سری لانکا به کشاورزی وابسته است که در قسمت اقتصاد بیشتر به آن خواهیم پرداخت.کشور جزیره ای سری لانکا از شبه جزیره هند توسط تنگه پالک جدا میگردد.موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل در زمینه کشور سری لانکا به هموطنان عزیز مشاوره رایگان تلفنی ارائه میدهد .

تاریخچه:

سیاست:کشور سری لانکا ا تراکمی بالغ بر km327 است.و جمعیت سریلانکا  21.444.000 است.سری لانکا دارای رییس جمهور و نخست وزیر می باشد که کارهای اصلی دولت را  نخست وزیر انجام میدهد.دولت سری لانکا یک حکومت تک پارلمانی دارد و قاونگذار آن مجلس است ..

آب و هوا:سری لانکا یک کشور استوایی است و در تمام فصول و مناطق در هر زمان از سال میتوان انتظار بارش باران را داشت که این بارش در ماههای اکتبر تا ژانویه در قسمت شمال شرقی بیشتر دیده میشود.

آب و هوا سری لانکا

فرهنگ مردم :در کشور سری لانکا خط قرمزهایی وجود دارد که هر شخص مهاجری با رعایت کردن این خطوط قرمز میتواند بدون د ردسر در این کشور زندگی کند.برهنگی عمومی درکشور سری لانکا خلاف قانون بوده و مردم حتی در کنار سواحل هم حق برهنگی و آفتاب گرفتن را ندارند.همچنین استعمال دخانیات  در مراکز عمومی کشور سری لانکا .جرم محسوب شده و برخورد قانونی داردهمچنین عکاسان در هنگام عکاسی در سری لانکا باید به موقعیت مجسمه بودا در عکس دقت کند چون در صورت پشت کرن و یا قرار گرفتن مجسمه در فضایی نامناسب با عکاس برخورد خواهد شد.کشور سری لانکا به شدت با افرادی که خالکوبی های مذهبی دارند برخورد کرده و پیشنهاد میکنیم  در صورت داشتن خالکوبی های مذهبی آن را بپوشانید.مردم در برگزاری مراسم مذهبی با لباس های معمولی رفته و از لباس رسمی استفاده نمیکنند و قبل از ورود به معابدسری لانکا حتما کفش خود را خارج می کنند.هزینه خوراک مردم سری لانکا بسیار ارزان قیمت بوده و عمده غذای پرطرفدار این کشور برنج و کری می باشد.

قوانین ویزا: چند کشور وجود دارد که باید ویزای خود را از ماموریت دیپلماتیک  سری لانکا تهیه کنند(کامرون-سودان-نیجریه-سوریه-اوگاندا-کنیا-ساحل عاج-مصر-گینه-لیبریا-جمهوری کنگو-جمهوری اوکراتیک) سایر مهاجران و اتباع ممکن است ویزای خود را در بدو ورود به کشور دریافت کنند که این امر ملزم به تکمیل پروتکل الحاقی قبل از سفر است و برای 3 ماه معتبر میباشد.موسسه راشا گستر پرتو عدل در زمینه قوانین ویزا و مهاجرت به این کشور به علاقمندان مشاوره رایگان تلفنی ارائه میدهد .

اقتصاد و سیتم مالیاتی : کشور سری لانکا پایه های اقتصاد خود را بر کشاورزی محکم کرده و صنایع عمده ای مانند کشت چایی و یا گرشگری و نساجی نیز به اقتصاد سری لانکا کمک میکنند در ادامه مطالب به تفصیل به برخی از جاذبه های گردشگری اشاره خواهیم کرد.واحد پول این کشور سری لانکا روپیه می باشد.رشد اقتصادی سری لانکا طی 5 سال گذشته 6 درصد افزابش داشته است در کشورسری لانکا نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی پایین است.را ه اندازی کسب و کار در این کشور آسان بوده و مجوز های اندکی لازم است . در اقتصاد سری لانکا تجارت نقش بسزایی ایفا میکند و خود بالغ بر 48 درصد تولید ناخالص داخلی است .نرخ مالیات بر درآمد در سری لانکا بالای 24درصد.که به طور کلی میتوان گفت بار مالیاتی کل در سری لانکا برابر با 10.7 درصد از کل درآمد داخلی است .کشور سری لانکا با وجود تمرکز در بخش نساجی رقابت پذیری خود را در سطح جهانی از دست داده اند .سیستم اقتصادی کشور سری لانکا بر پایه اقتصاد آزاد بنا شده است.

جاذبه های توریستی:از جمله جاذبه های توریستی کشور سریلانکا میتوان به غواصی در سواحل جنوبی سریلانکا از نوامبر تا آوریل طرفداران زیادی دارد اشاره کرد همچنین بازدید گردشگران از پناهگاه فیل ها و دیدن نهنگ ها و دلفین ها در ماههای دسامبر و آوریل در سواحل غربی و جنوبی سری لانکا خالی از لطف نیست کشور سری لانکا به دلیل جزیره ای بودن دارای 26 دریاچه است که هر کدام یکی از جاذبه های گردشگری سریلانکا میباشند.

طبیعت و گردشگری و توریسم سریلانکا

شرایط اخذ شهروندی سریلانکا:

سن قانونی در این کشور 16 سال میباشد و بهترین گزینه برای اخذ اقامت خرید ملک در سریلانکا میباشد طبق آخرین قوانین تعیین شده تابعیت مضاعف در قانون سری لانکا حذف شده.چنانجه کودکی در سری لانکا متولد شود شهروند محسوب میشود.اما اگر پدر و مادر شهروند نباشند بدلیل تابعیت سیستم خون در سری لانکا،تبعه سری لانکا نمیگیرد. وچنانچه یکی از والدین شهروند باشند کودک متولد شده صرف نظر از محل تولد شهروند حساب میشود که در این مورد بعد از 22 سالگی شخص باید شهروندی خود را تایید کندودر صورت اهمال حذف خواهد شد.سری لانکا بعد از 5 سال به افراد اقامت میدهد.چنانچه اطلاعات شهروندی ارایه شده غلط باشند فرد ارایه دهنده مجرم محسوب شده و برخورد قانونی در پی دارد. .مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت و کسب اقامت در کشور سری لانکا شامل گواهی تولد متقاضی و در صورت ازدواج وی اصل گواهی ازدواج و سپردن 2.5 روپیه به بانک با تضمین ماندن حساب به مدت سه سال عکس های ارایه شده در مدارک باید با پس زمینه سفید و بدون عینک باشد و نوع پوشش در عکس ها نیز عاری از لباس های بدون آستین یا آستین کوتاه باشد.تمامی مدارک الزاما به زبان انگلیسی ترجمه گردد و توسط مامور ارشد وزارت مهاجرت تایید گردد.

آموزش عالی در سری لانکا:

تحصیلات در کشور سری لانکا تا پایان مقطع متوسطه اجباری می باشد.دانشگاههای سری لانکا شامل دانشگاهای عمومی دولتی –موسسات دولتی و دانشگاههای خصوصی میباشد.شاخصه اصلی دانشگاههای دولتی سری لانکا اینست که گرید و درجه خود را از دانشگاههای معتبر خارجی اخذ مینمایند.سطح سواد مردم کشور سری لانکا  92.6 درصد میباشد که 93.6 درصد آنرا مردان و 91.7 درصد آنرا زنان تشکیل میدهند .

-دانشگاه کلمبو رتبه جهانی : 1946

-دانشگاه اووا ولزا رتبه جهانی:11664

-دانشگاه جنوب شرقی سری لانکا رتبه جهانی :7968

–دانشگاه راریکاتا سری لانکا رتبه جهانی :6137

–دانشگاه شرقی سری لانکا رتبه جهانی :6015 

-دانشگاه سابرگامووی سری لانکا رتبه جهانی :6015

–دانشگاه هنر های تجسمی و تصویری سری لانکا رتبه جهانی :4121

-دانشگاه جفنا سری لانکا رتبه جهانی : 4004

-دانشگاه کلانیا سری لانکا رتبه جهانی :2559

 

نتیجه گیری : 

کلمبو پایتخت سری لانکا تنها شهری است در این کشور که دارای فرودگاه میباشد و حائز اهمیت است که گردشگران از قبل با اطلاع از این امر وارد کشور سری لانکا شوند زیرا سفر به دیگر شهرها ی سری لانکا از طریق خودرو یا قطار انجام میشود .موسسه حقوقی راشاگستر فعال در مشاوره حقوق بین الملل به هموطنان عزیز میباشد.با توجه به مطالبی که به تفصیل در توضیحات بالا مطرح شد کشور سیریلانکا با داشتن کارگران مهاجر زیاد و همچنین داشتن بستر مناسب برای کشاورزی سری لانکا مکان مناسبی برای دوستداران این رشته میباشد با توجه به مالیات اندک در سری لانکا مجوز های آسان و هزینه های پایین زندگی درکشور سری لانکا این کشور بستر مناسبی را برای افرادی که به دنبال کار هستند فراهم میکند .موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با داشتن کادر مجربی از مشاوران کارآزموده در کنار شماست و با ارائه مشاوره رایگان تلفنی به شما در تصمیم گیری درست کمک مینماید.

مقالات مربوط به کشور سری لانکا

کشور سری لانکا یا سیلان
کشور سری لانکا یا سیلان

قانون تابعیت سری لانکا خون است یا خاک؟آیا تابعیت مضاعف در سری لانکا قابل پذیرش است؟نرخ مالیات بر درآمد سریلانکا چقدر میباشد؟جمعیت سریلانکا چقدر میباشد؟کشور سری لانکا چگونه کشوری است ؟ سیاست کشور سری لانکا چیست ؟سن قانونی در کشور س ...


Top