brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور پرتقال

آشنایی با کشور پرتغال

نقشه کشور پرتغال

کشور پرتغال چگونه کشوریست؟سیاست کشور پرتغال چگونه است؟امنیت کشور پرتغال چگونه است؟تولیدناخالص کشور پرتغال چقدر میباشد؟نرخ بیکاری در پرتغال چقدر میباشد؟نرخ بهره بانکی در پرتغال چگونه است؟واردات کشور پرتقال چیست؟صادرات کشور پرتغال چیست؟جمعیت کشور پرتغال چقدر است؟زبان مردم پرتغال چیست؟دین مردم پرتغال چیست؟آب و هوای کشور پرتغال چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتوعدل در زمینه کشور پرتغال به هموطنان عزیز مشاوره رایگان تلفنی میدهد.نرخ بیکاری در کشور پرتغال چگونه است؟تنوع فصل در کشور پرتغال چگونه است؟سیستم حمل و نقل در کشور پرتغال در چه حدیست؟همسایه های کشور پرتغال کدامند؟نوع دولت کشور پرتغال از کدام نوع است؟سطح آموزش در کشور پرتغال در چه سطحیست؟ویژگی های کشور پرتغال چیست؟رتبه های کشور پرتغال در زمینه های مختلف انرژی و کشاورزی وموادغذایی... چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگستر مشاور مهاجرت درست و قانونی به هموطنان عزیز با توجه به شرایط آنهاست.

مقدمه:

کشور کوچک و زیبای کنونی پرتغال که در غرب اروپا واقع شده دارای دوره امپراطوری یا سلطنتی و دوره ی جمهوری یا دمکراسی آزاد یعنی سال 1974میباشد.کشور پرتغال  در سال 1986 عضو اتحادیه ی اروپا شد.پرتغال بواقع کانون گشت وگذار در اروپاست طوریکه بیشتر سرمایه گذاران در بخش املاک این کشور را انگلیسی ها هستند که بعد از بازنشستگی پرتغال کمتر ابری را انتخاب میکنند چراکه از شمال و جنوب ساحل غربی شبه جزیره ایبرین تنوع توصیف ناپذیری را شاهد هستیم ودر یک روز از کوه های سبز در شمال پرتغال که پوشیده از انگور و انواع مختلف درخت است بسمت کوه های سنگی و دامنه های دیدنی و جذاب سرازیر شود و همچنین منطقه آلدنجو که بیابان است رفته ودر نهایت به الگرهر ساحل لوکس برای تعطیلات رفت.وسواحل بکر و جذاب با امواج زیبای اقیانوس اطلس لذت برد.

اطلاعات کلی کشورپرتغال:

جمعیت کشور پرتغال:10,848,425

کد کشور پرتغال: +351

زبان کشور پرتغال: پرتغالی

همسایه های کشور پرتغال: اسپانیا و اقیانوس اطلس

واحد پول کشور پرتغال: یورو€

دین مردم پرتغال: کاتولیک،پروتستان

پایتخت کشور پرتغال: لیسبون

نوع دولت پرتغال: جمهوری پارلمانی

وسعت خشکی کشور پرتغال:91,470km2

وسعت آبی کشور پرتغال:2620

کشور پرتغال کوچک با قدمت 900ساله نقش مهمی را در تاریخ جهان بازی می کند.و جزء قدیمی ترین کشورهای اروپاست و اکتشافات پرتغالی ها در قرنهای 15و16انجام شد و مناطق جدید مثل هند و مناطق مستعمره شده در آفریقا (آنگولا،موزامبیک،کیپ ورد.....)آمریکای جنوبی(برزیل...)آسیا(ماکائو..)اقیانوسیه(شرق تیمور...)و امروزه بدلیل امپراطوری پرتغال ،زبان پرتغالی بزرگترین عامل ارتباط بین این کشورهاست.

 

آب و هوای کشور پرتغال

کشور پرتغال گرمترین کشور اروپایی است. میانگین دما شمال پرتغال در یک سال 15°است.و دما در جنوب پرتغال 18°است. بهار و تابستان درپرتغال معمولأ بارانی و باد است و دما کمتر از 5°نمی شود. کنار ساحل متوسط دما 10° است اما می تواند به زیر صفر هم برسد.

 

سیاست کشور پرتغال

پرتغال عضو کنوانسیون شنگن است.و یکی از مناطق دیدنی اروپاست.ارز رایج پرتغال مانند 24 کشور مثل اتریش، بلژیک، قبرس،ا ستونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، لتونی،لوگزامبورگ،مالتا،هلند،اسلواکی،اسلوونی و اسپانیاست.(همچنین موناکو،آندورا،مونتهنگرو،سانماریو،واتیکان،کوزووو..که اعضای اتحادیه ی اروپا نیستند اما از یورو استفاده می کنند.پرتغال کشوریست که امنیت آن برای بازدیدکنندگان بالاست و فارغ از مناقشات داخلیست.جرم تصادف در پرتغال ندرتأ اتفاق می افتد.جرائم خشونت آمیز بسیار کمتر از کم است.استفاده از مواد مخدر در پرتغال در یک ژوئیه 2001لغو شد و افراد متخلف تحت تعقیب قانون قرار می گیرند.یک توریست در پرتغال باید در مترو ،راه آهن ،مراکز خرید و ..که.معمولترین مکانها برای جیب زنی دزدان زیر 18سال است که از قوانین غیرسختگیرانه برای افراد زیرسن قانونی استفاده می کنند،مواظب باشد. فرهنگ گاوبازی اسپانیا در کشور پرتغال ممنوع و غیرقانونیست. هیچ مساله سیاسی و اجتماعی وجود ندارد که باید از آن اجتناب کرد.سقط جنین در 2007و همجنسگرایی در 2010قانونی شد.کشور پرتغال هیچگونه درگیری داخلی ندارد و هیچگونه خط مرتبط با تروریسم و جرائم خشونت آمیز را ندارد.

 

لیسبون،پایتخت کشور پرتغال:

شهر زیبای لیسبوون یا به زبان پرتغال لیسائو ،با ساختمانهای سنگ آهکی سفید و محله های صمیمی و جذاب خود جزء معدود شهرهای اروپای غربیست که به اقیانوس راه دارد و شهر لیسبون طبق اصول هفت تپه ساخته شده مانند شهر استانبول،رم،مسکو،سان فرانسبسکو،شفیلد،واشنگتن دی سی ... ساخته شد.همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی خوبیست که تمام لیسبون را پوشش  می دهد.

 

نظام آموزشی کشور پرتغال:

پرتغال دارای چندین دانشگاه و مدارس تجاری مطرح در سطح جهان است که توان جذب دانشجویان خارجی را دارند.نوسازی و مدیریت جدید  تدریجی و گسترش استانداردهای آموزشی اروپا از قرن 21 به بعد در پرتغال آغاز شد.

 

اقتصاد پرتغال:

1.دستمزد در پرتغالحداقل دستمزد در پرتغال در ژانویه ی 2017میلادی حدود 557€بوده. که این نرخ دستمزد در سال 2015پرتغال در ماه ژانویه حدود 530€ کمتر بوده است.متوسط دستمزد ناخالص در پرتغال  بدون کسر مالیات و بیمه حدود 1018دلار یعنی نزدیک به لهستان و کرواسی بود.دستمزد در سال شامل چهارده ماه است که دوازده ماه سال،یک ماه پاداش کریسمس است و یکماه هدیه تعطیلات که پرداخت میشود.جمعیت نیروی کار پرتغال در سال 2015حدود 5.2میلیون نفر بود.تورم CPIپرتغال در سال 2015حدود 1.4%بوده.

2.نرخ بهره  بانکی در پرتغال: در اکتبر 2017،حدود 3.02%است.

نمودار بهره بانکی در پرتغال

3.مالیات در پرتغال: نرخ مالیات بردرآمد در پرتغال کم است و مالیات افراد دارای درآمد بالا تقریبا سه برابر مبلغ پرداخت شده افراد با درآمد پایین است.

4.بیکاری و تولید ناخالص:

جدول تولید ناخالص در پرتغال

  2016 2017 رتبه رشد واحد پول
تولیدناخالص ملی 205.860 310.651 55 1.4% دلار
تولیدناخالص داخلی 19.759 30.192 _ _ "
بیکاری 17.3% 9.8% _ _ "

 

5.صادرات و واردات پرتغال:

صادرات کشور پرتغال شامل میوه،باغبانی،پرورش گل،شکر،چغندرقند،روغن آفتابگردان،تنباکو،شیلات،موادمعدنی،چوب،چوب پنبه،قطعات خودرو،مصالح ساخت و ساز ساختمان و ...است.

واردات کشور پرتغال شامل نفت،موادشیمیایی،آی تی،کالاهای خانگی،ابزارآلات و... است.

نتیجه گیری:

مقالات مربوط به کشور پرتقال

معرفی کشور پرتغال
معرفی کشور پرتغال

کشور پرتغال چگونه کشوریست؟سیاست کشور پرتغال چگونه است؟امنیت کشور پرتغال چگونه است؟تولیدناخالص کشور پرتغال چقدر میباشد؟نرخ بیکاری در پرتغال چقدر میباشد؟نرخ بهره بانکی در پرتغال چگونه است؟واردات کشور پرتقال چیست؟صادرات کشور پرتغال چ ...


Top