brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور موناکو

معرفی کشور موناکو

آیا میدانید موناکو خود کشوری مستقل است؟کشور موناکو در کجای نقشه جهان ایستاده است؟موقعیت جغرافیایی موناکو در نقشه چگونه است؟تولیدات موناکو چیست؟صنایع کشور موناکو چیست؟صادرات کشور موناکو چیست؟دلائل شهرت کشور موناکو دربین مردم جهان چیست؟هزینه زندگی  در کشور موناکو چقدر است؟هزینه تحصیل در کشور موناکو به چه صورت است؟فرهنگ و تمدن کشور موناکو چه تشابهاتی با کشور های همسایه خود دارد؟سیاست کشور موناکو چگونه است؟ تاریخ کشور موناکو چگونه است؟ اقتصاد کشور موناکو را میشناسید؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در حقوق داخلی با بهره گیری از دانش متخصصان و وکلای زبده در زمینه مهاجرت به موناکو و دیگر کشورهای اروپایی می باشد. واحد پول موناکو چیست؟ جمعیت کشور موناکو چقدر است؟ تولیدناخالص داخلی و ملی موناکو چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل همراه شما در مشاوره تمامی موارد پذیرش در کشور موناکو میباشد.

کشور موناکو

 

نام رسمی:شاهزاده نشین موناکو

پایتخت:موناکوویل

بزرگ ترین شهر:مونت کارلو

نوع حکومت:مشروطه پادشاهی

نام حاکمان:وزیر حکومت شاهزاده

مساحت:1.95کیلومتر مربع

جمعیت:37,800

تراکم:16,818

واحد پول:یورو

دومین کشور کوچک جهان واقع در شبه جزیره ای در بطن اروپا میباشد که به پردیس ثروتمندان و جهانگردان مشهور است.هر ساله هزاران توریست ازاین کشور دیدن میکنند.شاهزاده نشین موناکو به پایتختی موناکوویل در دریای مدیترانه و سواحل فرانسه واقع شده است.این کشور به دلیل داشتن مناطق ازاد اقتصادی کازینو های بسیار و اب و هوایی بسیار مطبوع و نیز قوانین مالیاتی ازادش بهترین مکان برای ثروتمندان و توریسم است.این کشور از سه طرف با فرانسه و از سمت دیگر در کناره دریای مدیترانه و شهر نیس قرار دارد. از مکان های دیدنی این کشور میتوان به بندر فونوی کلیسای جامع نیکولاس موزه اقیانوس شناسی. ساحل لارتو جاردین اگزوتیک بندر مونت کارلو شهر موناکو قصر شاهزاده موناکو اشاره کرد.

موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل موسسه راشاگسترپرتوعدل-موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل 

تاریخ کشور موناکو

این کشور بعد از واتیکان دومین کشور کوچک جهان است.خاندان گریمالدی از سالها پیش بر این کشور حکومت میکردند.حکومت کشور موناکو سلطنتی مشروطه است و قدرت قانون گذاری بر عهده شاهزاده و شورای ملی میباشد.که متشکل از 18 نفر که برای پنج سال و توسط مردم بر کرسی مینشینند انتخاب میشوند.

از جمله گروههای سیاسی میتوان به اتحاد ملی دموکراتیک و جنبش اتحاد دموکراتیک میتوان نام برد.در سال 1861 موناکو تحت حمایت دولت فرانسه بود ودر سال 1962 پرنس رنیه سوم قانون اساسی لیبرالی را پذیرفت روز ملی کشور موناکو 19 نوامبر میباشد که با جشن و شادمانی هر ساله برگزار میشود.

موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل.

 سیاست کشور موناکو

از جمله گروههای سیاسی میتوان به اتحاد ملی دموکراتیک و جنبش اتحاد دموکراتیک میتوان نام برد.در سال 1861 موناکو تحت حمایت دولت فرانسه بود ودر سال 1962 پرنس رنیه سوم قانون اساسی لیبرالی را پذیرفت روز ملی کشور موناکو 19 نوامبر میباشد که با جشن و شادمانی هر ساله برگزار میشود.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.

 سیاست این کشور بر پایه سلطنت مشروطه بنا شده است.شاهزاده موناکو به عنوان رئیس دولت محسوب میشود.شاهزاده به عنوان رئیس دولت اکثریت قدرت را در کشور داراست.ودر کنار قوه قضاییه و مجلس نمایندگان نیز از او اطاعت میکنند.صلاحیت قانون مدنی در کشور موناکو و نظام حقوقی اش بر اساس قانون ناپلئونی فرانسه است.نظام حقوقی این کشور در 4 سطح برگزار میگردد.هر سطح مربوط به رسیدگی به جرائم مختلف میباشد.سیاست موناکو سلطنتی متعلق به قانون اساسی است و شاهزاده تنهاکسی است که توانایی امضا معاهدات و تصویب ان را دارد.

 موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل موسسه راشاگسترپرتوعدل- موسسه راشاگسترپرتوعدل متخصص درامور حقوق داخلی و بین الملل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل

اقتصاد و مردم کشور موناکو

بر طبق نمودار بالا تولید ناخالص داخلی موناکو تا سال 2012 نشان داده شده است.این کشور از نظر تراکم جمعیتی نیز در رده دوم کشورهای جهان قرار دارد.زبان مردم این کشور همان زبان لیگوری میباشد ولی گویش های دیگری نیز تکلم میشود.البته زبان رسمی این کشور فرانسوی بوده .این کشور تا سال 2008 بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی را در دنیا با رقم حدود 212 هزار دلار را دارد.از جمله مواردی که میتوان دلیل این دانست که اکثرا مهاجران و ثروتمندان این کشور را مقصد خود قرار میدهند میتوان به مواردی اشاره کرد:

اعتبار و اصالت قدرت اقتصادی

تنوع در انواع خدمات اقتصادی

مالیات های کم ودر بعضی موارد صفر

دولت این کشور بعضی از انحصارها در بخش اقتصادی را نظیر دخانیات شبکه تلفن و خدمات پستی را حفظ کرده است.

تولید ناخالص داخلی(قدرت خرید)در سال2013=6,79میلیارد دلار

تولید ناخالص داخلی (نرخ رسمی ارز)در سال 2013=6,63میلیارد دلار

تولید ناخالص داخلی(سرانه)درسال 2013=78,700میلیارد دلار

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل می باشد.

جغرافیای کشور موناکو

 این شبه جزیره در غرب اروپا قرار دارد و حدودا 485 هکتار زمین دارد.در توپو گرافی این شبه جزیره نشان داده شده است که موناکو نواری ساحلی است که دارای ارتفاع بالاتری نسبت به سایر نقاط دارد.اب و هوای موناکو یکی از موارد اصلی در جغرافیای این کشور است که در زمستان باتوجه به اب و هوای مدیترانه ای اش خفیف و تابستانی مرطوب و گرم دارد.بنابراین دارای اب و هوایی مطلوب و حرارت بالا نمیباشد.از انجایی که موناکو در خط مرزی بادریا میباشد دارای طیف وسیعی از گونه های گیاهی و جانوری میباشد.در طول سال موناکدارای اب و هوایی خنثی و خفیف است.گرن ترین ماههای این کشور اوت و ژوئیه میباشد و از بهترین ماههای ان فوریه و ژانویه است.موناکو تنها منبع طبیعی ماهیکیری است و جالب است بدانید که موناکو صنعت کشاورزی ندارد.به دلیل هوای مطبوع در زمستان جای تعجب نیست که موناکو در این فصل کانون گردشکران میباشد.

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل می باشد.

فرهنگ کشور موناکو

فرهنگ موناکو تاثیر بسیاری از همسایگان خود گرفته است همسایگانی همچون اسپانیا،فرانسه و ایتالیا .خانواده حاکم بر موناکو همان گریمالدی ها در گسترش فرهنگ و هنر موناکو بسیار تاثیر پذیرر بوده اند.کاتولیک رومی تنها دین رسمی در این کشور است هر ساله جشنواره های موسیقی متعددی طبق عادت هرساله در موناکو برگزار میشود.هدف از این جشنواره استفاده کامل از بطن موسیقی زنده است.طبق قوانین این کشور تحصیلات برای کودکان 6 تا 16 ساله اجباری است و از این رو میزان بیکاری در این کشور فقط دو درصد است.مردمان این کشور از انجایی که در رفاه کامل زندگی میکنند.بیشترین امید به زندگی را با 90 سال به خود اختصاص داده اند.کشور ملیت های موناکویی ایتالیایی و انگلیسی را در خود جای داده است.در صورتی که بیش از 30 درصد مردم این کشور ثروتمندان میلیاردی اند.این کشور در سال 1993 عضو سازمان ملل متحد و در سال 2004 عضو اتحادیه اروپا گردیدِ.

نتیجه گیری:

موناکو در قاره اروپا قرار دارد،و موناکو همسایه فرانسه است . موناکو جز دومین کشور کوچک دنیاست. اما موناکو دارای رفاه اجتماعی بالایی می باشد و درصد بیکاری در موناکو تنها دو درصد است. سیاست موناکو سیاستی متعادل در سطح بین الملل است. و سی درصد افراد کشور موناکو متمولین میلیاردی میباشند.llموسسه حقوقی راشاگسترپرتو عدل با مشاوره تلفنی رایگان راهگشای امور حقوق بین الملل شما میباشد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور موناکو

شرایط کار ضمن تحصیل در موناکو چگونه است؟نحوه اخذ اجازه کار ضمن تحصیل در موناکو چگونه است؟شرایط کار ضمن تحصیل در مقطع کارشناسی موناکو چگونه است؟شرایط کار ضمن تحصیل موناکو در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟ شرایط کار ضمن تحصیل در مقطع دکترا در موناکو چگونه است؟چگونه میتوان مجوز کار حین تحصیل در موناکو را دریافت کرد؟ساعات کار ضمن تحصیل در مقاطع مختلف تحصیل در موناکو چگونه است؟کاریابی های مجاز کار ضمن تحصیل در موناکو کجاست؟حقوق کار ضمن تحصیل در موناکو چقدر است؟مکان ها و سایت های اینترنتی مجاز کار یابی کار ضمن تحصیل در موناکو کجاست؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل بامشاوره تلفنی رایگان همراه شما درمسائل حقوق بین الملل میباشد. شرایط و راه های پیدار کردن کار ضمن تحصیل در موناکو چیست؟آیا یافتن کار ضمن تحصیل در موناکو دشوار است؟مراحل پیدا کردن کار ضمن تحصیل در موناکو چگونه است؟قوانین کار ضمن تحصیل در موناکو چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با بهره مندی از مشاوران و وکلای بین المللی در زمینه مهاجرت و اقامت تحصیلی در کشور موناکو است.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی در موناکو به این کشور می آیند اجازه کار ضمن تحصیل را نیز پیدا میکنند.ساعات کاری بسته به مقطع تحصیلی 10 تا بیست ساعت کارضمن تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس میباشد.وهمچنین20 تا 30 ساعت کارحین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و نهایتا 30 تا 40 ساعت اجازه کار دانشجویی در مقطع دکترا میباشد.به طور متوسط حقوق دریافتی کار همزمان با تحصیل دانشجویان بین الملل در موناکو معادل 10 یورو در هر ساعت میباشد.کلیه دانشجویانی که قصد کار ضمن تحصیل در موناکو را دارند باید در طرح دانشجویان بهداشت ملی ثبت نام کرده باشند.همچنین کلیه دانشجویان خارجی میبایستی اجازه معتبر اقامت را داشته باشند.این اجازه نامه منوط به ثبت نام در سال اول دانشگاه مربوطه میباشد.دقت بفرمایید کار ضمن تحصیل کلیه افرادی که در کالج های زبان ثبت نام کرده اند و به صورت تمام وقت مشغول تحصیل اند نیز از این قانون مستثنی نیستند.باید ذکر کرد کار ضمن تحصیل در موناکو فقط منحصر به کار در محیط دانشگاه فرد دانشجو نمیباشد.

از جمله مزایای کارضمن تحصیل در موناکو میتوان مواردی را اشاره کرد:

  • سیستم اقتصادی قوی,
  • شرایط امن برای تحصیل و زندگی,
  • موقعیت حمل و نقل عمومی من جمله هواپیما,
  • آب و هوای مطبوع,
  • کشوری در سطح عالی و بین المللی,
  • تجارت های بزرگ و کلان,
  • تکلم به زبان انگلیسی.

با توجه به کوچک بودن و کمبود منابع طبیعی در کشور موناکو بسیاری از کسانی که مشغول به کار هستنددر مشاغل کلیدی همچون گردشگری,مالی و بیمه فناوری های پیشرفته و صنایع مختلف مشغول به کارند.از این رو به دلیل اینکه کشور موناکو به شدت به کشورهای همسایه و اروپایی خود وابسته است تا حدود زیادی تحت تاثیر بحران یورو قرار میگیرد.ولی با این حال این کشور توانسته است در سال 2012 به سطح قبل از بحران در تولید ناخالص ملی دست یابد.


 

دانشگاه های این کشور که به هر دو زبان انگلیسی و مونازو تدریس میشود فارغ التحصیلانی بسیار زیاد در مقاطع مختلف تربیت و تعلیم داده است.به طور کلی سیستم آموزشی کشورموناکو بسیار شبیه به فرانسه میباشد.از جمله رشته های معروف و پر متقاضی این دانشگاه عبارتند از :بازاریابی,بازاریابی دیجیتال,بانکداری خصوصی و مدیریت ثروت,مدیریت ورزش و مدیریت لوکس

میانگین هزینه ماهانه برای زندگی دانشجویی تک نفره تا 3000یورو در ماه میرسد که بخش عمده آن مربوط به اجاره مسکن و خوراک میباشد.ولی در سیستم حمل و نقل به طور میانگین نهایتا تا 50 یورو خواهد رسید.در این کشور هیچ گونه محدودیت و کمبودی از فعالیت های ورزشی و تفریحی و سرگرمی وجود ندارد.اکثر فعالیت های ورزشی در خود دانشگاه و بدون پرداخت هزینه قابل انجام است.کشور موناکو یک مرکز تجاری بین المللی است که نزدیک به 5000 شرکت در ان مشغول به کار است و لذا دانشجویان میتوانند به راحتی شغل پاره وقت خود را پیدا کرده و تجربیات خود را افزایش دهند.

نتیجه گیری کلی

با توجه به موارد فوق میشود اذعان کرد که کشور موناکو کشوری غنی از شرکت های ثروتمند و صنعتی رو به رشد دارد.لذا با توجه به پراکندگی جمعیتی کم و تعداد مردم کمتر نسبت به همسایگانش یافتن شغل برای دانشجویان بین الملل راحت بوده و دانشجویان میتوانند با کسب تجربه کارحین تحصیل پس از اتمام این دوره به راحتی جذب این ابر شرکت های موناکویی شوند.کار ضمن تحصیل  در موناکو شرایط سهل و آسانی دارد.دانشجویان بین الملل در موناکو بدون دغدغه میتوانند همراه تحصیل مشغول بکار شوند البته طبق ضوابط اداره مهاجرت موناکو وساعات مجاز در هفته برای کار حین تحصیل موناکو بپردازند.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با مشاوران خبره خود همراه هموطنان عزیز در مسائل حقوق بین الملل میباشد.

مقالات مربوط به کشور موناکو

شرایط کار ضمن تحصیل در موناکو
شرایط کار ضمن تحصیل در موناکو

  آیا تا به حال به فکر تحصیل در یک کشور لوکس و کم جمعیت بوده اید؟آیا میدانید کشور موناکو بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد؟آیا تا به حال به کشوری اروپایی و با اقلیم چشم گیر سفر کرده اید؟ آیا به دنبال محیطی ...


Top