brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور برزیل

کشور برزیل در کدام قاره ی جهان قرار دارد ؟ نوع حکومت کشور برزیل چگونه است ؟ کشور برزیل از لحاظ وسعت چه جایگاهی در جهان دارد ؟ کدام خصوصیات کشور برزیل ، آن را به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی جهان معرفی کرده است ؟ اقتصاد کشور برزیل در کدام صنایع پیشرفته شده است ؟ بزرگترین مراکز صنعتی و تجاری جهان در کدام شهر برزیل واقع شده است ؟ عمده ترین محصول کشاورزی کشور برزیل کدام است ؟ کدام صنایع تولیدی برزیل نقش مهمی در تولید ناخالص ملی این کشور دارند ؟ صنعت توریسم برزیل چه جایگاهی در اقتصاد کشور برزیل دارد ؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل ارائه دهنده ی مشاوره در خصوص حقوق مهاجرت میباشد.

 

کشور برزیل در یک نگاه :

 1. نام رسمی : جمهوری فدرال برزیل
 2. نوع حکومت : جمهوری چند حزبی فدرال با ۲ مجلس قانون گذاری سنای فدرال و مجلس نمایندگان
 3. تعداد ایالت ها : ۲۶ ایالت + یک ناحیه ی فدرال
 4. بزرگترین شهر و پایتخت اقتصادی برزیل : سائو پائولو
 5. مشهورترین شهر برزیل : ریودوژانیرو
 6. سال استقلال از پرتغال : 1822 میلادی
 7. رئیس حکومت و دولت : میشل تمر
 8. پایتخت : برازیلا
 9. زبان رسمی : پرتغالی
 10. مذهب رسمی : ندارد
 11. جمعیت : 207,345,000 نفر
 12. مساحت کلی : 3,287,956 کیلومتر مربع
 13. جمعیت شهری : 85,4% و جمعیت روستایی :14,6%
 14. امید به زندگی : مردان (۶.۷۱ سال ) و زنان ( ۸.۷۸ سال )
 15. نرخ با سوادی : مردان ( ۳.۹۱% ) و زنان ( ۶.۹۱% )
 16. GNI به ازای هر نفر : ۸۵۰.۹ دلار آمریکا

 

معرفی کشور برزیل :

کشور جمهوری فدرال برزیل در آمریکای جنوبی قرار دارد و نصف مناطق وسیع زمین را اشغال کرده است . این کشور بعد از کشورهای روسیه ، کانادا ، چین و ایالات متحده ی آمریکا پنجمین کشور وسیع جهان است. کشور برزیل با اقیانوس آتلانتیک مرز آبی دارد و با همه ی کشور های آمریکای جنوبی به غیر از شیلی مرز مشترک دارد.

رود آمازون ، بزرگترین شبکه ی رودخانه ای جهان و جنگلهای آمازون ، بکر ترین جنگلهای بارانی جهان در این کشور قرار دارند.

کشور برزیل از لحاظ جمعیتی پنجمین کشور دنیاست و حدود یک سوم از جمعیت آمریکای لاتین را تشکیل داده است. شهر ” ریودوژانیرو ” برزیل دارای شهرت جهانی بوده و به عنوان نماد برتری این کشور شناخته شده است.

در حال حاضر کشور برزیل به عنوان یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی جهان شناخته شده است و آن هم به دلیل وجود شهرهای در حال توسعه و ترقی ، صنعت تولید برق عظیم و معادن و کشتزارهای پر رونق است.

دولت برزیل ، ایالت های این کشور را به ۵ منطقه تقسیم کرده و تحت عنوان ” مناطق بزرگ ” نامیده است که شامل مناطق ” شمال ، شمال شرق ، غرب مرکزی ، جنوب شرقی و جنوب ” میشوند.

آب و هوای برزیل :

برزیل دارای آب و هوای مرطوب حاره ای و نیمه حاره ای به جز در مناطق شمال شرق است و ریزش باران سالانه به طور متوسط ۱۸۰۰-۱۰۰۰ میلی لیتر است.

زبان رسمی برزیل :

زبان پرتغالی به عنوان زبان رسمی و اول تعداد وسیعی از مردم برزیل است که برای اولین بار در قرن ۱۶ میلادی در این کشور معرفی شد.

مذهب :

در حدود دو سوم مردم برزیل مذهب ” رومن کاتولیک ” دارند که بعد از تبدیل حکومت این کشور به جمهوری در سال ۱۸۸۹ به عنوان مذهب رسمی این کشور معرفی شد.

اقتصاد کشور برزیل :

کشور برزیل از لحاظ تولید ناخالص ملی ، نهمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور در حدود 21,8 تریلیون دلار از منابع طبیعی نظیر طلا ، اورانیوم و آهن درآمد دارد.

در سال 2010 اقتصاد برزیل ، بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین و دومین اقتصاد در قاره ی آمریکا بوده است که با اصلاحات اقتصادی انجام شده جایگاه بین المللی جدیدی برای خود تعریف کرد. از سال 2000-2012 برزیل یکی از سریع ترین اقتصادهای جهان را تجربه کرد و نرخ تولید ناخالص ملی این کشور به 5% رسید. اگرچه اقتصاد این کشور در سال های 2013-2014 با کاهش و رکود مواجه شد ولی اقتصاد این کشور در سال 2017 بهبود پیدا کرد و تولید ناخالص ملی 1% را در چهار ماهه ی نخست امسال تجربه کرد.

کار آفرینی در برزیل :

بر اساس آمارهای جهانی برزیل در سال 2011 حدود 27 میلیون نفر افراد بزرگسال بین 18-64 ساله داشت که در حال شروع شغل شخصی خود بودند و یا کار آفرین محسوب میشدند. این بدان معنی بود که از هر چهار فرد بزرگسال این کشور یک نفر کارآفرین بودند و 37 میلیون شغل وجود داشت که هرکدام حداکثر 10 نفر را استخدام میکردند.

کشور برزیل بزرگترین قدرت اقتصادی آمریکا لاتین است و بر اساس تساوی قدرت خرید PPP ، هشتمین قدرت دنیا در سال 2017 است.

برزیل یک اقتصاد ” ترکیبی ” به همراه منابع طبیعی فراوان دارد و تولید ناخالص ملی GDP این کشور در سال 2016 به ازای هر نفر حدود 15,048 دلار بوده است.

به خاطر فعالیت در بخش های کشاورزی ، کارخانه جات و خدمات ، برزیل حدود 107 میلیون نفر نیروی کار دارد که از این لحاظ در رده ی ششم جهان قرار گرفته است. این کشور همچنین در بازار خودروی جهان دارای مقام چهارم و از لحاظ ارزش صادرات در رده ی 23 جهان قرار گرفته است.

صنعت توریسم کشور برزیل در حال رشد و توسعه است و به عنوان بخش کلیدی اقتصاد این کشور در نظر گرفته شده است. مناطقی که بیشترین آمار گردشگران را به خود اختصاص داده اند عبارتند از جنگل های آمازون ، شهرهای ریودوژانیرو ، سانتاکاتارینا و سائوپائولو .

بر اساس گزارشات جهانی برزیل از لحاظ ایجاد شغل و تجارت از طریق صنعت توریسم در مقام 28 جهان و مقام سوم قاره ی آمریکا قرار گرفته است.

مهم ترین ویژگی رقابت برانگیز کشور برزیل ، منابع طبیعی این کشور است . بر طبق آمارها شهرهای ” ریودوژانیرو ، سائوپائولو ، سالوادور ” شهرهای هدف گردشگران برای تفریح ، لذت و تجارت کردن هستند.

در سال 2006 شهرهای ریودوژانیرو و فرتالزا از لحاظ سفرهای تجاری خارجیان در رتبه های اول بوده اند.

سیاست کشور برزیل :

نوع حکومت کشور برزیل ” جمهوری فدرال دموکراتیک ” است که توسط رئیس جمهور اداره میشود. رئیس جمهور در راس دولت و حکومت قرار گرفته و هر چهار سال یکبار انتخاب میشود.مجالس قانون گذاری در هر نهاد سیاسی منابع اصلی و مهم قانون در این کشور هستند و شامل دو مجلس مقننه ی شورا و سنا میشوند.

فدراسیون برزیل بر 5 اصل بنا نهاده شده است :

 • حق حاکمیت
 • تابعیت
 • شان و مقام انسانی افراد جامعه
 • ارزش اجتماعی کارگر و آزادی فعالیت های اقتصادی
 • تجمیع احزاب سیاسی

همه ی اعضای مجلس قانون گذاری و قوه ی مجریه به صورت مستقیم انتخاب میشوند.

چهار حزب سیاسی مهم برزیل عبارتند از :

 1. حزب کارگر
 2. حزب آزادی اجتماعی برزیل
 3. حزب جنبش دموکراتیک برزیل
 4. دموکرات ها

کشور برزیل به عنوان یکی از بزرگترین قدرت های جهان در زمینه ی معدن ، کشاورزی ، تولیدات کارخانه ای است و در بخش خدمات دارای رشد سریع و قوی می باشد. این کشور همچنین در صنایع سنگ معدن ، سنگ آلومینیوم ، منگنز ، طلا ، کوارتز و الماس هم جزء قدرت هلی جهانی است.

صنایع صادراتی این کشور شامل استیل ، اتومبیل، الکترونیک، و کالاهای مصرفی نظیر قهوه ، پرتقال ، سویا و گوشت گاو هستند.

شهر ” سائوپائولو ” یکی از بزرگترین مراکز صنعتی و تجاری جهان است.

کشاورزی کشور برزیل :

کشور برزیل در برخی محصولات غذایی اساسی خودکفا است و بخش اعظم صادرات این کشور را پرتقال ، دانه ی سویا و قهوه تشکیل میدهند که بصورت عمده در مناطق جنوب و جنوب شرق این کشور تولید میشوند.

کشور برزیل مرکز عمده ی تولید قهوه در جهان است و بیش از یک سوم تولیدات پرتقال جهان را برعهده دارد. این کشور همچنین یکی از بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ دارا بودن دام است و شهر ” ریودوژانیرو ” در این خصوص یکی از پایه های کشور برزیل بوده و صادرات عمده ی گوشت گاو را بر عهده دارد.

ظرفیت اقتصادی کشور برزیل از سال ۱۹۵۰ خیلی سریع افزایش یافت ، به خصوص در صنایع هیدرولیکی که این کشور را به دهمین تولید کننده ی برق جهان تبدیل کرده است.

تولیدات کارخانه ای حدود یک پنجم تولید ناخالص ملی و یک دهم نیروی کار این کشور را به خود اختصاص داده اند. مناطق جنوب و جنوب شرقی این کشور حدود دو پنجم کل تولیدات و محصولات کارخانه ای را متحمل میشوند.

کشور های چین و ایالات متحده ی آمریکا و در سطح منطقه ای کشور آرژانتین

مهم ترین شرکای اقتصادی کشور برزیل هستند . بعضی از کشورهایی که جزء شرکای اقتصادی مهم برزیل هستند عبارتند از آلمان ، ژاپن ، فرانسه و کره ی جنوبی.

صنعت توریسم برزیل :

توریسم برزیل به عنوان یکی از صنایع در حال رشد این کشور به شمار میرود که سالانه حدود ۳ میلیون گردشگر خارجی را جذب میکند . شهرهای توریستی مهم برزیل شامل ” ریودوژانیرو، سالوادور و باهییا ” هستند.

بسیاری از شهرهای بزرگ برزیل وسایل آسایش و استراحت را برای گردشگران خارجی فراهم میکنند ولی هتل های لوکس شهر ریودوژانیرو دارای اهمیت ویژه ای هستند.

گسترش شهرنشینی و مدرنیته در کشور برزیل از زمان جنگ جهانی دوم جایگزین بسیاری از سنت ها و آداب و رسوم این کشور شده است. اگرچه ممکن است در بسیاری از موارد شهرهای بزرگ برزیل با شهرهای اروپایی قابل مقایسه نباشند ولی از لحاظ شلوغی و ترافیک با کشورهای چین و آمریکا مقایسه میشود.

پیوندهای خانوادگی در این کشور بسیار محکم و عمیق بوده و مردم معمولا تعطیلات آخر هفته را با هم میگذرانند.

نتیجه گیری :

کشور برزیل از لحاظ جمعیت و جغرافیا بزرگترین کشور آمریکای جنوبی است . در قسمت های حاشیه ای کشور برزیل قومیت های مختلف ، گیاهان و جانوران متنوع ، تاریخ ، مذهب ، فرهنگ و تیم های ورزشی بزرگ به چشم میخورند. پرتراکم ترین مناطق برزیل ، مرکز و جنوب این کشور هستند که شامل مناطق شهری بزرگی از قبیل سائوپائولو و ریودوژانیرو اند. بخاطر رشد سریعی که بوسیله ی کشور تجربه شد و گسترش صنعت و جمعیت در اواخر قرن ۲۱ ، برزیل از لحاظ اجتماعی و سیاسی دچار چالش شد ولی این رشد سریع باعث پیشرفت در اقتصاد نیز شد و برزیل را به یکی از بزرگترین و کارآمد ترین اقتصادهای جهان تبدیل کرد. کشور برزیل همچنین تنها کشور در آمریکای شمالی و جنوبی است که مردم آن به زبان پرتغالی صحبت میکنند. مردم برزیل از نظر فرهنگی تحت تاثیر آداب و رسوم پرتغال قرار گرفته است . برزیل به خاطر داشتن جاذبه های فرهنگی ، منابع طبیعی حیرت انگیز و آثار تاریخی به مقصد توریستی مورد علاقه ی گردشگران خارجی تبدیل شده است.

 

Top