brand

دسته بندی قوانین

شرایط کار ضمن تحصیل

کارضمن تحصیل ایرلند

کارضمن تحصیل در ایرلند

شرایط کارضمن تحصیل در ایرلند چگونه است؟ساعات کارضمن تحصیل در ایرلند را میدانید؟آیا کارحین تحصیل در ایرلند در ماه های تعطیلی دانشگاه متفاوت است؟آیا دانشجویان بین الملل در ایرلند اجازه کار دارند؟ساعات کار دانشجویان در ایرلند شمالی چند ساعت درهفته میباشد؟ساعات کار طول ترم چندساعت در هفته است؟ دانشجویان چه نوع کاری در ایرلند مجازند انتخاب کنند؟شماره SPP چیست؟مدارک لازم جهت اخذ شماره SPPدر ایرلندکدام است؟جهت درخواست کارضمن تحصیل در ایرلند باید به کجا مراجعه کرد؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با مشاوره تخصصی حقوق بین الملل بصورت تلفنی و رایگان راهگشای ابهامات هموطنان عزیز در سطح بین الملل میباشد.مزایای اخذ شماره SPPمالیاتی دانشجویان کارحین تحصیل چیست؟آیا فقط صرف اینکه به کار همزمان با تحصیل بپردازید ارائه نامه تمکن مالی جهت سفارت لازم نمیباشد؟موسسه حقوقی راشاگستر پرتوعدل  سعی دارد تا با ارائه قوانین درست و بروز بین الملل در عرصه حقوق بین الملل و حقوق تجارت بین الملل دانش شما را بالا ببرد.

مقدمه :

دانشجویان بین الملل در ایرلند طبق ضوابط اداره ملی مهاجرت و اداره کار و نوآوری اجازه کارضمن تحصیل ایرلند را دارند اما باید توجه داشت که  اولأ کار:

درنتیجه باید برای پذیرش و ویزای تحصیلی ایرلند  دانشجویان بین الملل گواهیی دال بر تمکن مالی طبق قوانین اداره مهاجرت در طول یکسال را به سفارت ارائه دهند و بدون اینکه به درآمد و حقوق کار پاره وقت  تکیه کنند.

ساعات مجاز کارضمن تحصیل در ایرلند:

در ایرلند دانشجویان بین الملل اجازه کار  دارند.اما ساعات کار درهفته  در ماههای تعطیل متفاوت از ماه های تحصیل است:

دانشجویان غیراتحادیه اروپا در ایرلند نیز ضمن تحصیل حق بیست ساعت کار در هفته دارند و چهل ساعت درهفته در زمان تعطیلات  دارند.

*اگر در ایرلند شمالی  و در دانشگاه های مربوط به انگلستان تحصیل می کنید اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند و کار تمام وقت  در طول  تعطیلات است. برای کارضمن تحصیل دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در ای،لند باید شش ماه تا یکسال از تحصیل آنها در ایرلند بگذرد وبعد به اداره ملی مهاجرت ایرلند مراجعه کنند و درخواست مجوز کارضمن تحصیل کنند.

بعد از آن دانشجو می تواند در بخش هایی که کمبود نیرو وجود دارد کارکند مثل فناوری اطلاعات ، مراقبت های بهداشتی و خدمات  مالی وبرای اقامت بلند مدت ایرلند باید "کارت سبز" دریافت کنید که طی دو شرط صادر می شود ، اگر دستمزد کار بالای شصت هزار یورو درسال باشد. اگر کار در فهرست مشاغل محدود باشد و 30000یورو دستمزد سالانه آن باشد. یا از طریق مجوز کار استخدام شده باشد.

شرایط لازم جهت اخذ اجازه کارضمن تحصیل ایرلند

دانشجویان بین المللی که شرایط فوق را دارند و مایلند در ایرلند کارضمن تحصیل انجام دهند باید یک شماره حساب خدمات عمومی یعنی PPSدریافت کنند.و وجوه به حساب PPSایرلندی واریز میشود.دانشجویان نیز ملزم به رعایت مقررات بیمه PRSIو قوانین اشتغال و الزامات مالیاتی USCهستند.مزیت این دوره یعنی کارضمن تحصیل ایرلند ایجاد تجربه آزمایشی جهت ورود بهتر در آینده پس از فارغ التحصیلی را برای دانشجویان در ایرلند ایجاد می کند.

 

حداقل دستمزد ملی ایرلند

هر کشوری در نظام پرداخت حقوق خود حداقل و حداکثری را مشخص کرده ،که در کشور ایرلند حداقل حقوق از یک ژانویه2017حداقل دستمزد ملی برای یک کارمند بزرگسال با تجربه 9.25€ در هر ساعت است. از نظر قانون کارمند باتجربه کارمندیست که از سن 18سالگی هر دو سال یکبار مشغول بکار بوده.

 

چگونه میتوان یک شماره PPSدریافت کرد،وقتیکه پیشنهاد کار میدهید؟

برای ثبت نان در اداره ی مالیات ایرلند اگر مشغول بکار شوید موفق به دریافت PPS میشوید.نه اینکه بدنبال کار باشید یا نیلزمتد کار باشید.بلکه باید پیشنهاد کارفرما برای کار را ارائه دهید تا شماره PPSبگیرید.

 

آیا دانشجویان بین الملل که به آنها دوره های پیش نیاز یا پایه میخورد ،حق کارضمن تحصیل  در ایرلند را دارند؟

خیر، تا زمانیکه دوره کامل تمام وقت تحصیلشان شروع نشود اجازه ی کارضمن تحصیل پیش نیاز را ندارند.

 

چگونه میتوان یک شغل نیمه وقت حین تحصیل در ایرلند داشت؟                

باید توجه داشت که مشاغل نیمه وقت در کوتاه مدت عرضه می شوند و کارفرمایان نیازمند تبلیغ نیستند زیرا میتوانند از طریق درخواست های احتمالی به آنها یا توصیه های اشخاص بصورت زبانی اقدام به جذب نیرو کنند و کسانیکه به اندازه کافی خوش شانس هستند می توانند به این هدف دست یابند و از چند طریق میتوانن بدنبال کارضمن تحصیل در ایرلند باشند:

*اگر شما موقعیت شغل پاره وقت ضمن تحصیل ایرلند را یافتید احتمالا با رقابت تنگاتنگ مواجه خواهید شد و نیازمند ارائه رزومه تحصیلی /CVو تکمیل فرم درخواست کارضمن تحصیل ایرلند هستند و مصاحبه حضوری نیز لازمه ی کار است که اگر موفقیت آمیز باشد پیش از تبدیل شدن به یک کارمند دائم یک دوره ی آزمایشی موقت در کشور ایرلند را بعنوان کارضمن تحصیل ایرلند تجربه خواهید کرد که در آینده بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

مزایای گرفتنPPS Number  شماره مالیاتی ایرلند جهت کارضمن تحصیل چیست؟

یک شماره  مرجع منحصربفرد جهت دسترسی به رفاه اجتماعی ، خدمات عمومی و اطلاعات در ایرلند است. مانند یک شماره شناسایی فرد است که مثلا وزارت بهداشت ، کمیسیون های مالیاتی و اداره خدمات بهداشتی و استخدام در مراکز است.موسسه حقوقی راشا گستر با تکیه بر دانش تخصصی حقوق بین الملل و تجارت میباشد.

 

مدارک لازم جهت دریافت PPS Number کارحین تحصیل ایرلند کدام است؟

  • گذرنامه
  • اثبات آدرس
  • کارت مهاجرت
  • ارائه کارت شناسایی دانشجویی UCC
  • نامه دفتر آموزش یا امتحانات دانشگاه Records officeجهت تایید ثبت نام دانشجو

 *ایرلند ویزای تحصیلی به دانشجویان بین الملل اعطا ء می کند ، اما اجازه ی ورود ه همراه دانشجو را نمی دهدو وباید ویزای جداگانه برای ورود به ابرلند بگیرند.

 

نتیجه گیری:

همانطور که مشاهده فرمودید اداره ملی مهاجرت ایرلند اجازه کارضمن تحصیل را به دانشجویان داده، اما باید دقت کرد که طبق قوانین  تحصیل و کارخارجیان در ایرلند رفتارکنید. و مثلا در طول ترم بیست ساعت در هفته مجاز به کار کردن همزمان با تحصیل ایرلند هستید،و در ماه های تعطیل میتوانید چهل ساعت در هفته کار حین تحصیل در ایرلند انجام دهید.همچنین باید مدارک لازم جهت دریافت شماره SPP را به اداره ملی مهاجرت جهت اخذ اجازه کارهمزمان با تحصیل ایرلند را ارائه دهید.موسسه حقوقی راشاگسترپرتو عدل راهنمای شما در امور حقوق بین الملل میباشد. روشهای جستجوی کارحین تحصیل در ایرلند را فراگرفتید. اما با توجه به حداقل دستمزد 9.25 یورو در ایرلند مدنظر داشته باشید که کار حین تحصیل در ایرلند بخشی از هزینه هایتان را برطرف میکند و تمام هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد.موسسه راشاگستر با تمام توان خود در خدمت ارتقا دانش بین الملل هموطنان عزیز میباشد. 

 

Top