brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور ایتالیا

معرفی کشور ایتالیا

 آیا با کشور ایتالیا آشنایی دارید؟آیا دولت ایتالیا را میشناسید؟شرایط اقامت در کشور ایتالیا از چه راههایی موثر است؟اقتصاد ایتالیا چگونه است؟وضعیت اجتماعی کشور ایتالیا چگونه است؟آیا کشور ایتالیا جزو کشورهای عضو شینگن میباشد؟راههای رسیدن به سرمایه گذاری مطمئن در ایتالیا چگونه میسر است؟ نرخ رشد, تورم و رکود در ایتالیا چند درصد است؟ تولید ناخالص داخلی و سرانه در ایتالیا چند درصد است؟اقامت تحصیلی در کشور ایتالیا چگونه انجام میشود؟زبان رسمی در کشور ایتالیا چیست؟موسسه حقوقی  راشا گستر پرتو عدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی باامکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد .  سیاست کشور ایتالیا چگونه است؟خصوصیات حکومت کشور ایتالیا چیست؟آب و هوای کشور ایتالیا چگونه است؟جمعیت کشور ایتالیا چقدر میباشد؟مساحت کشور ایتالیا چند کیلومترمربع میباشد؟فرهنگ کشور ایتالیا چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور مهاجرت ،اقامت و سرمایه گذاری سرمایه داران داخلی با مشاوره گرفتن از متخصصان با تجربه است.

کشور ایتالیا به طور خلاصه:

نقشه ایتالیا

پایتخت:شهر رم

نام رسمی:جمهوری ایتالیا

زبان رسمی:ایتالیایی

نوع حکومت:جمهوری

نام حاکمان:رئیس جمهور و نخست وزیر

مساحت:301,353 کیلومتر مربع

جمعیت:59,433,744

تراکم جمعیت:192,8

معرفی کلی کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپاست به پایتختی شهر رم که شامل دوجزیره بزرگ با نامهای دریای مدیترانه و سیسیل ساردینی است.فرانسه ،سوییس ،اتریش ،اسلونی همسایگان کشور ایتالیا هستند.ایتالیا خود نیز دارای دو ایالت مستقل از هم به نامهای واتیکان و سن مارینو است.این کشور مهد فرهنگ و تاریخ در بین کشورهای اروپایی میباشد که ایتالیا مرکز تمدن غرب و مذهب کاتولیک است.این کشور مساحتی تقریبا یک پنجم ایران را دارد و ایتالیا جزو هشت کشور برتر از نظر صنعتی به شمار میاید.بلند ترین نقطه ایتالیا کوه مونته بیانکو و کمترین ارتفاع دریای مدیترانه است.تقریبا 90 درصد مردم کشورایتالیا مسیحی میباشند وکشور ایتالیا از نظر جمعیتی پنجمین کشور پر جمعیت اروپاست و 123مین کشور از لحاظ جمعیت در دنیاست.

تاریخچه مختصر ایتالیا

 • در باب توضیحاتی در مورد تاریخ این کشور بسیار ناگفته ها و گفته ها وجود دارد،ولی به طور کلی میتوان تاریخ این کشور را به بخش های :
 • روم باستان
 • قرون وسطی
 • دوران ناپلئون یگانگی در قرن 19
 • جنگ جهانی اول و
 • جنگ جهانی دوم اشاره کرد.

در دوران باستان حکمرانی بر عهده رومیان و اتروسکها بود ودر قرون وسطی حکومت بر دستان فرانک ها پاپ ها و بیزانسی ها و اعراب افتاد.از جمله مشگلات عدیده که این کشور با ان مواجه شده بود یکپارچه سازی و یک دست کردن نظام اقتصادی و اجتماعی و سیاسی این کشور بود.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل است.

سیاست کشور ایتالیا

در سال 1946 برای اولین بار حکومت جمهوری درایتالیا پایه ریزی شد.این روز را در ایتالیا "روز ملی ایتالیا "نام گذاری شده است.رئیس جمهور در این کشوراز طریق نمایندگان مجلس انتخاب میشود.و رئیس جمهور ایتالیا برای 7سال بر این مقام میماند.نخست وزیر توسط رئیس جمهور انتخاب میشود و انتخاب کلیه وزرا بر عهده نخست وزیر است.مجلس سنا با 315 عضو و مجلس نمایندگان با 630 عضو از دو مجلس موجود در ایتالیا میباشند.حکومت ایتالیا دومجلسی است.سن رای دادن در ایتالیا بالای 18سال است ولی برای انتخاب اعضای مجلس سنا حق رای بالای 25 سال است.اعضای سنای ایتالیا با رای مردم انتخاب میشوند و تا 5 سال برکرسی خود مینشیند.ایتالیا یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)است.کشور ایتالیا جمهوری است با خواستگاه پارلمانی ودر این سیستم این پارلمان است که با قدرت خود خواسته مردم را به اجرا میگذارد.در سیستم سیاسی ایتالیا رئیس جمهور از خود قدرت خاصی ندارد و به عنوان فردی سمبلیک که وظیفه اش حفاظت از قانون اساسی کشور است دیده میشود.ودر اصل نخست وزیر پایه قدرت در کشور ایتالیا است.در صحنه سیاست ایتالیا با تعدد گروهها و احزاب کماکان این امکان هست که پارلمان قدرت را در دست گیرد و با هر انتخابات کلا سیستم عوض میشود. موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین الملل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل..با مشاوره رایگان تلفنی قوانین ایتالیا ،در خدمت ارتقای دانش حقوقی هموطنان عزیز میباشد.

جغرافیای ایتالیا

کشور چکمه ای شکل ایتالیا مرزهای خود را با اتریش ،فرانسه ،واتیکان ،سان مارینو اسلونی و سوییس دارد.آب و هوای مدیترانه ای در شمال (کوه الپ)سرد ودر جنوب گرم و خشک را دارد.این کشور به 20 ناحیه تقسیم میشود.که از این بین 5تای آنها مستقل میباشند.کوههای آلپ مرزی را بین ایتالیا و کشورهای غربی و شمالی ایجاد کرده است.آب و هوای ایتالیا در تابستان نسبتا گرم و خشک و زمستانی معادل مدیترانه ای دارد.شهر های مهم این کشور میتوان میلان ،ناپل ،پالرمو ،باری ،فلورانس را نام برد.

نقشه هوایی آب و هوا

دو جزیره ساساردینا و سیسیل غالبا کوهستانی هستند و اکثر مناطق ایتالیا بسیار متزلزل بوده ووروی خط زمین لرزه قرار دارنداین کشور دارای 4 آتش فشان است که دو آتش فشان اتنا و وزوو از مهمترین آن هستند.

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل

فرهنگ و مردم ایتالیا

مردم و فرهنگ در ایتالیا تقریبا به دو بخش تقسیم شده است بخش های شمالی یا شهری تر و قسمت جنوبی و یا اکثرا روستایی در بخش شمال در برگیرنده شهرهای معروف و صنایع است.ولی بر خلاف آن قسمت جنوبی جمعیتی کمتر و اقتصاد محدودتری را داراست.ولی در این سالهای اخیر مهاجرت از روستا به شهر در ایتالیا رو به گسترش است.اکثریت مردم گویشی ایتالیایی دارند و در بخشی از ایتالیا که نزدیک مرز اتریش است آلمانی نیز گویش میشود.ایتالیا در بعضی از موارد در کل دنیا همتا ندارد.همانند غذاهایی مثل پیتزا و اسپاگتی و پاستا -مدل های فشن-خودرو سازی و....علاوه بر غذاها و دیدن آثار باستانی این کشور از جاذبه های ایتالیا است.از خلقیات ایتالیایی ها میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:تملق گویی,حمام های داغ,دشنام دادن,پرسه زدن در ساحل,آتشفشان ها,غارنوردی ،اتومبیل های لوکس و تفریحات آبی است.

 • از مکان های دیدنی در ایتالیا میتوان آمفی تئاتر کلو سئوم-کانالهای ونیز-سهر پمپئی-برج کج پیزا-دریاچه کومو-کلیسای سانتا ماریا-پنج سرزمین-شهر واتیکان رومن فردم را نام برد.
 • از جمله دانشگاههای معتبر ایتالیا نیز میتوان دانشگاه میلان-دانشگاه پلی تکنیک میلان-دانشگاه ساپینزارم-دانشکاه بولونیا-دانشگاه فلورانس -دانشگاه پیزا را نام برد.
 • در قسمت های شمال این کشور از صنایع اقتصادی همچون آهن الات ،گردشگری، صنایع غذایی یاد میشود.
 • در قسمت جنوب این کشور اساس اقتصاد بر پایه کشاورزی است.
 • میانگین هزینه ماهانه حدودا 600 تا 700 یورو متغیر است.
 • ایتالیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا دارای سطح بالایی از استاندارد در بسیاری سطوح زندگی میباشد
 • امروز ایتالیا کشوری توسعه یافته و جزو گروه هشت میباشد.

نتیجه گیری:

 صنعت و اقتصاد ایتالیا کمی پایین تر از همسایگان خود به نظر میاید ولی از جنبه های دیگر اقتصادی و صنعتی ایتالیا قابل رقابت با اکثر کشورهای اروپایی میباشد. کشورایتالیا با داشتن برندهای لوکس در صنعت لباس و مد بسیار پیشرو میباشد. صنعت توریسم و گردشگری ایتالیا نیز در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و کلیه امکانات کشور اروپایی را داراست.ایتالیا کشوریست که برخلاف سایر کشورهای اروپایی درصد بیشتری از تابش نورخورشید را دارد وایتالیا ساعات ابری کمتری دارد. مجلس ایتالیا از نوع دومجلسی است.و قدرت اصلی دولت ایتالیا بدست نخست وزیر است.سیستم حمل و نقل ایتالیا در حد متوسط است.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل در زمینه ایتالیا مشاوره رایگان تلفنی ارائه می دهد.

 

مقالات مربوط به کشور ایتالیا

معرفی کشور اتریش
معرفی کشور اتریش

اتریش یک کشور اروپایی است به پایتختی شهروین که از شمال با المان و چک از جنوب با ایتالیا و اسلونی از عرب با با سوییس و لیختناشتاین و از شرق با اسلواکی همسایه است.در ایران باستانو حتی درالمان کشور اتریش را نمسا یا نمسه مینامیدند.این ...


Top