brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور اوکراین

معرفی کشور اوکراین

آیا تا به حال به کشور اوکراین سفر کرده اید؟ایا از وضعیت شغلی و درآمدی کشور اوکراین اطلاع دارید؟از مناطق دیدنی اوکراین چه اطلاعاتی دارید؟آیا از شرایط کار و سرمایه گذاری در اوکراین اطلاع کافی دارید؟تاریخ و حکومت اوکراین در چه دورانی دچار تحول گردیده است؟ تحصیل در اوکراین چه شرایط و چه مدارکی را نیاز دارد؟بهترین دانشگاههای اوکراین در کدامین شهر های این کشور است؟شهریه و هزینه تحصیل در اوکراین چه مبلغی است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد. آب و هوای اوکراین چگونه است؟موقعیت جغرافیایی اوکراین چگونه است؟همسایه های کشور اوکراین چگونه بود؟نوع حکومت اوکراین چگونه است؟دین مردم اوکراین چیست؟کی یف پایتخت اوکراین چگونه شهریست؟ زبان مردم اوکراین چیست؟موسسه حقوقی راشا گسترپرتوعدل با مشاوران خبره و کارآزموده خود در زمینه قوانین کشور اوکراین مشاوره تلفنی رایگان میدهد.

اوکراین به طور خلاصه

 

نام رسمی:جمهوری اوکراین

پایتخت:کی یف

زبان رسمی:اوکراینی

نوع حکومت:جمهوری

نام حاکمان:رئیس جمهور و نخست وزیر

دین :مسیحی

جمعیت:46,179,226

تراکم:77کیلومتر مربع

واحد پول:گریونا

معرفی کلی کشور اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشورهای اروپایی میباشد که در قسمت شرق این قاره واقع شده است.و یکی از جمهوری های مستقل شده از اتحادیه جماهیر شوروی میباشد.که بعد از انحلال این کشور در سال1991 تشکیل شد.این کشور در مناطق مرزی آبی خود با روسیه ،گرجستان ،ترکیه ،بلغارستان هممرز بوده و از سمت خشکی با کشور های اسلواکی ،روسیه سفید ،مولداوی ،مجارستان و رومانی هم مرز است.اوکراین تا پیش از به وجود امدن اتحادیه جماهیر شوروی سابق کاملا مستقل بود و بعد از سال 1992 جزیی از این کشور شد.مسئولان این کشور بعد از جنگ جهانی دوم از مسببان ایجاد سازمان ملل متحد بودند.این کشور از جنوب با دریای سیاه و ازوف هم مرز است.و پایتخت این کشور کی یف و زبان رسمی اوکراینی دارند.اوکراین حکومتی جمهوری دارد و دارای 24 استان و یک بخش خود مختار کریمه است.لازم به ذکر است بعد از انحلال شوروی سابق این کشور دومین کشور از لحاظ قدرت و عظمت ارتش در اروپاست.

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص در امور حقوق داخلی و بین الملل با امکان بهره گیری ازدانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل میباشد.

تاریخ کشور اکراین:

ساکن شدن بشر در اوکراین به 4500 سال قبل از میلاد باز میگردد یعنی درست در زمان نوسنگی.در عصر آهن این سرزمین محل زندگی کیمریها سکاها و سر متیها بود.در کلیه قرن ها ی بین 9تا 12،قسمت بزرگی از اوکراین در انحصار کی یف روسها میبوده و در قرن 15 کلیه مردمان اکراین به یکدیگر پیوستند و به مقابله با ترکها درامدند.در سال 1917شوروی سابق بنا و در سال1922 اوکراین جزو اتحادیه جماهیر شوروی گردید.این کشور حکومتی مستقل دارد و از سال 1991 استقلال خود را باز یافت.

 موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل متخصص درامور حقوق داخلی و بین المللی  میباشد.

جغرافیای کشور اوکراین:

 

اکثر مناطق این کشور از فلات های پست و جلگه های گوناگون تشکیل شده است.مرکز اوکراین پوشیده از فلاتهای پست که بزرگترین زمین مرتفع در این جمهوری میباشد.بهترین مناظر و طبیعت در این کشور مربوط به مناطق غرب اوکراین است که زمین های پست این منطقه به داخل مجارستان کشیده شده و منتهی به کوههای کارپات میشود.شبه جزیره کریمه از رشته کوهها و درهایی با اقلیم مطلوب تشکیل شده است.و اب و هوایی مدیترانه ای دارد.در غرب اوکراین زمستانی ملایم و تابستانی خنک دارد.در کوههای کارپات بارشهای برفی بسیار سنگین است.اوکراین با توجه به وسعت بسیار زیاد خود 44 امین کشور بزرگ دنیاو دومین کشور بزرگ اروپاست.اوکراین دارای اب و هوایی قاره ای و معتدل میباشد و بارشهای باران در هر گوشه از این کشور با یکدیکر متفاوت است.آب و هوا در اوکراین در شمال سرد و در جنوب معتدل است.در کی یف پایتخت این کشور چند ماه از سال کلا یخبندان میباشد و دما به زیر منفی 30 درجه هم میرسد.

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت به اوکراین و تجارت بین الملل میباشد.

سیاست کشور اوکراین

حکومت در اوکراین از نوع جمهوری است که رئیس جمهور در این کشور با رای مردم و برای مدت 5سال نماینده این عنوان است.مجلس این کشور 450 عضو دارد و نخست وزیر در راس هیات وزیران این کشور است دادگاه های این کشور به صورت کاملا مستقل اداره میشوند.از احزاب این کشور میتوان به مواردی اشاره کرد:

 • حزب اوکراین جدید
 • حزب جنبش خلق
 • کنگره نیروهای دموکراتیک ملی
 • حزب کمونیست
 • جمهوری خودمختار

این کشور در عضویت سازمان ملل متحد ،کنفرانس امنیت و همکاری اروپا جامعه کشورهای مشترک المنافع نیز میباشد.

 

اقتصاد اوکراین

اقتصاد اوکراین

تولید ناخالص داخلی این کشور 3,364میلیارد دلار است وبالغ بر 52 میلیون نیروی کار در این کشور وجود دارد.محصولات صادراتی این کشور شامل مواد خوراکی ،حمل و نقل ،فلزات آهنی ،پتروشیمی ،سوخت، تجهیزات و ماشین آلات و عمده ترین وارداتش ماشین آلات تجهیزات و مواد شیمیایی است. کشور اوکراین به ذخیره نان شوروی مشهور بود.در مزارع و دشت های حاصلخیز گیاهان سبزی، غلات ،سیب زمینی ،کتان و میوه کشت میشد.ولی همچنان ناحیه ذغال سنگ دونتس از اصلی ترین صنایع اوکراین است.صنایع اهن و فولاد این کشور نیز از صنایع روبه رشد این کشور است.این کشور بازاری نو وجدید دارد زیرا بعد از استقلالش در دهه90 اقتصاد و تولید داخلی به شدت زمین خورد.از شرکای اصلی این کشورمیتوان روسیه چین نصر ترکیه و اتحادیه اروپا را نام برد.

مردم,فرهنگ و کشور اوکراین

اوکراین با وجود اینکه از شوروی سابق از نظر مسائل زندگی اجتماعی سودجسته است ولی در سطح پایینی در کل اروپا قرار دارد.به دلیل آزادی جنسی زیاد در این کشور مبتلایان به ایدز و هپاتیت و بیماری های پوستی بسیار شایع است.جرائم خرد و کلان همچون دزدی و کیف قاپی از اتباع خارجی نیز زیاد به چشم میخورد.طبق قوانین مربوط به این کشور اتباع خارجی که به صورت کاملا قانونی در این کشور سکونت دارند از همان حق و حقوق شهروندان اوکراینی بهره میبرند.

کلیات قوانین جزائی وجانبی اوکراین مشتمل بر 447 ائین نامه و تبصره میباشد.از انجا که اوکراین در میان دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است از هردو منطقه نیز چیزهایی به ارث برده است.به عنوان مثال زبان مردم اوکراین تلفیقی ازروسی و اوکراینی است.هنوز هم مراسمات رقص سنتی و بازی های کهن این کشور پا برجا مانده و امروز بر خلاف گذشته زنان و مردان با یکدیگر تلفیق شده و این مراسمات را انجام میدهند.ازاعیاد و جشن های این کشور میتوان کریسمس ،عید پاک ،عید گلریزان و عید ایوانا را نام برد.

موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل است.

کی یف پایتخت اوکراین

کی یف پایتخت اوکراین

شهر کیف پایتخت کشور اوکراین و با گذشتن رود دنیپر از وسط این شهر به دونیمه شرق و غرب تقسیم میشود.این شهر کاملا مستقل اداره شده و دارای مکان های عمومی و هنری و سیاسی به خصوصی است.از اماکن مذهبی این شهر میتوان کلیسای جامع کیف و کلیسای رستاخیز را نام برد.کیف هفتمین شهر پرجمعیت اروپا بوده و این شهر همچنان مادر شهرهای روسیه نامیده میشود.

از جمله مکان هایی که باید در حین گردش در اوکراین دیده شود میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:کریمه-کوههای کارپات-کی یف-لویو-شهراودسا-قله یالتا-شهر کامیاناز پودیلسکی،قلعه چرنی هیف،پارک سوفیکا،شهر یولتاوا است.

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین به مراتب بهتر از باقی کشورهای اروپایی است و میتوان با تحصیل در یکی از دانشگاههای این کشور مدرک معتبر و قابل قبولی را دریافت کنید.عموما هزینه شهریه دانشگاه در این کشور از حدود 4000تا6000دلار در هر دوره میباشد و هزینه زندگی ماهیانه تا500 دلار میباشد.

نتیجه گیری کلی:

با توجه به موارد ذکر شده هزینه های اوکراین چه در زندگی و چه در تحصیلات نسبت به همسایگان خود بسیار کمتر است.از محیط اروپایی اوکراین تا اماکن دیدنی اوکراین و توریستی تا دانشگاه های اوکراین با قیمت هریه نازل میتوان به عنوان کشوری مقصد جهت ادامه تحصیل  تامل کرد.امروزه ایرانیان زیادی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی اوکراین جذب دانشگاه های اوکراین شده اند.موسسه حقوقی راشاگستر پرتوعدل در زمینه حقوق بین الملل به هموطنان عزیز مشاوره تلفنی رایگان میدهد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

کار ضمن تحصیل در کشور اوکراین

کارضمن تحصیل اوکراین

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور اوکراین چگونه است؟ آیا مجوز خاصی جهت کار حین تحصیل دانشجویان بین الملل نیاز است؟ محل اخذ مجوز کارحین تحصیل دانشجویان بین الملل در اوکراین کجاست؟ساعات کاردر مقاطع مختلف تحصیلی در اوکراین چگونه است؟ ساعات کار در مقطع لیسانس جهت کارضمن تحصیل اوکراین چندساعت است؟ساعات هفتگی کارضمن تحصیل فوق لیسانس اوکراین چقدر است؟ساعات هفتگی کارضمن تحصیل دکتری اوکراین چندساعت میباشد؟قوانین کار در اوکراین چگونه است؟ چه حقوق و مزایایی برای کار حین تحصیل در کشور اوکراین وجود دارد؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل بامتخصصان و وکلای برجسته خودراه های تجارتی امن و پر سود را در کشورهای بسیار عالی برایتان مهیا میکنند.آیا پس از اتمام تحصیل میتوان در اوکراین  کار کرد؟مراجع معرفی کار در اوکراین کجا هستند؟چه پارامترهایی برای کار حین تحصیل اوکراین وجود دارد؟ موسسه راشاگسترپرتوعدل-متخصص در امور حقوق داخلی و بین المللی با امکان بهره گیری از دانش تخصصی حقوق در زمینه مهاجرت و تجارت بین الملل است.

مقدمه:

کلیه دانشجویان خارجی و بین المللی برای کار حین تحصیل در کشور اوکراین نیاز به تاییدیه و مجوز اداره کار و یا اقامت هستند.و لذا گرفتن این جواز منوط به مراجعه به پلیس و گارد مرزی کشور اوکراین است.و تا وقتی میتوانید مشغول به کار باشید که اقامت شما این اجازه را به شما بدهد.تمام این مراحل برای صادر کردن مجوز کارضمن تحصیل اوکراین حدودا تا دوماه زمان میبرد.ساعات کاری نیز برای کار حین تحصیل در اوکراین 10-20-30ساعت برای مقاطع کارشناسی -کارشناسی ارسد و دکترا است.ساعات کاری ریمی در کشور اوکراین 40 ساعت یا همان 5 روز کار و 2روز تعطیل میباشد.متوسط حقوق برای مشاغل تمام وقت تا 400 دلار درماه است و بر طبق همین حقوق درامد دانشجویان تا 150دلار در هفته میباشد.

کارحین تحصیل اوکراین

 • در فرایند پیدا کردن کار مورد نظر شما میتوانید با کارفرمای خود مستقیما در ارتباط باشید .
 • برای پیدا کردن کار مناسب میتوان به کاریابی ها دانشگاه و دوستان و هم کلاسی ها مراجعه کرد.
 • با توجه به مقررات این کشور تنها کسانی میتوانند مجوز کارضمن تحصیل را دریافت کنند که یا ویزای دانشجویی داشته باشند یا ویزای مهاجرتی.
 • کلیه این پروسه های ذکر شده در مراکز دولتی و در محل اقامت کار فرما انجام میگیرد.
 • باید در نظر داشت که کارهایی که به عنوان نیمه وقت در نظر میگیریم طبق الگوی زندگی خودمان و دیدمان به زندگی باشد و مهارت کافی در فن بیان و زبان کشور مورد نظر را داشته باشیم.
 • من جمله کارهای نیمه وقت میتوان به مراکز دانشگاهی ،فروشگاهها و رستورانها وکاریابی ها و ِِ..اشاره کرد.

نتیجه گیری:

لذا با موارد معین و ذکر شده که در بندهای پیشین ذکر شد باید عنوان کرد میتوان در کشوری همچون اوکراین که خدمات یک کشور اروپایی را دارد و زندگی به سبک اروپا در این کشور جاری است تحصیل کرد وحین تحصیل در اوکراین کاری دلخواه خود پیداکرد.باید در نظر داشت جهت کار ضمن تحصیل اوکراین همچون بسیاری از کشور ها تسلط به زبان کشور هدف بسیار حائز اهمیت میباشد.اما دانشجویان عزیز توجه داشته باشند کارضمن تحصیل در اوکراین منوط به اخذ اجازه از اداره کارواقامت اوکراین میباشد.واخذ اجازه کارحین تحصیل در اوکراین حدود دو ماه بطول میانجامد.موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل به سوالات هموطنان عزیز در بخش پرسش و پاسخ سایت موسسه پاسخگو میباشد.

Top