brand

دسته بندی قوانین

معرفی کشور انگلستان

کشور انگلیس در کدام قاره ی جهان واقع شده است ؟ چه کسی در کشور انگلیس ریاست حکومت را برعهده دارد؟ ” یونایتد کینگدم ” UK چه کشورهایی را شامل میشود ؟ پایتخت کشور انگلیس کدام شهر است ؟ کشور انگلیس عضو کدام یک از نهادها و سازمان های بین المللی است ؟ کشور انگلیس در قبال پروتکل محیط زیستی کی یوتو چه تعهدی دارد؟ تنوع نژادی در کشور انگلیس شامل چه افرادی میشود ؟ تولید ناخالص کشور انگلیس طی سالیان اخیر چه روندی را طی کرده است ؟شهرهای کشور انگلیس کدام اند؟

 

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل؛ با ارائه ی مشاورات حقوقی دقیق در کنار شما عزیزان است.

 

نگاهی کوتاه به کشور انگلیس :

 1. کشور انگلیس در قاره ی اروپا واقع شده است.
 2. رئیس حکومت این کشور و همچنین رئیس کشورهای مشترک المنافع : ملکه الیزابت دوم
 3. جمعیت تا سال 2013 : 63136000 نفر
 4. GDP ؛ تولید ناخالص ملی : 1.5%
 5. زبان رسمی : انگلیسی
 6. پول رسمی : پوند£
 7. پایتخت : لندن
 8. تراکم جمعیتی به ازای هر کیلومتر مربع : 259

 

“ یونایتد کینگدم ” یا همان بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی گروهی از جزیره های سواحل غربی اروپا را تشکیل میدهند. بزرگترین آنها بریتانیای کبیر است که از ۳ کشور انگلیس ، اسکاتلند و ولز تشکیل شده است.

“ یونایتد کیانگ ” از چهار کشور انگلیس ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

شهرهای مهم کشور انگلیس عبارتند از :

لندن ، بیرمنگام ، گلاس گو ، لیورپول ، بریستل ، منچستر ، لیدز ، ادینبورگ ، برادفورد ، بلفاست ، کمبریج ، ناتینگ هام ، پلی موس و ....

 

حمل و نقل انگلیس :

کشور انگلیس دارای 419630 کیلومتر مربع جاده و 31471 کیلومتر مربع راه آهن است . اولین راه آهن بخار مسافربری جهان در سال 1825 در این کشور راه اندازی شد.

 

روابط بین الملل انگلیس :

کشور انگلیس عضو شورای اروپا ، اتحادیه ی اروپا ، ناتو، سازمان اقتصاد و توسعه ، سازمان امنیت اروپا ، سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی است. و جزء کشورهای با روابط دیپلماتیک قوی با سایر کشورهاست.

 

آب و هوای انگلیس :

آب و هوای این کشور معتدل اقیانوسی و مطبوع است. بارش باران طی ماه های سپتامبر و ژانویه بیشتر از بقیه ی ماه های سال است. عرض جغرافیایی شمالی این کشور باعث پدید آمدن روزهای طولانی تابستان و شبهای طولانی زمستان شده است.

مهم ترین موضوع و چالش محیط زیستی این کشور ، تعهد به ” پروتکل کی یوتو ” است که بر مبنای آن تولید گازهای گلخانه ای که باعث افزایش آلودگی هوا میشوند باید کاهش یابند.

 

جامعه ی انگلیس :

جمعیت کشور انگلیس تا پایان سال 2013 ؛ 63136000 نفر تخمین زده شده است که شامل افراد زیر است :

 • 84% انگلیسی
 • 8% اسکاتلندی
 • 5% ولز
 • 3% ایرلند شمالی
 •  

همچنین پراکندگی نژادی و قومیتی در کشور انگلیس به شرح زیر میباشد :

 • 92.1% اروپایی
 • 4% آسیایی
 • 2% آفریقایی
 • 0.4% چینی

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل می باشد.

اقتصاد کشور انگلیس :

اقتصاد کشور انگلیس ، جزء بزرگترین اقتصادهای جهان است و در سال 2014 بر مبنای تولید ناخالص ملی در رده ی دهم دنیا قرار گرفت.

علی رغم رکود اقتصادی جهانی طی سال های 2001-2002 و همچنین حملات تروریستی یازده سپتامبر در آمریکا ، رشد اقتصادی اسن کشور ادامه یافت و روند رشد تولید ناخالص ملی GDP طی سالهای 2003-2007 ، 2.7% افزایش یافت و این در حالی بود که نرخ تورم از 3% فراتر نرفت.

کشور انگلیس در سال 2007 ، تحت تاثیر خرد شدن و تزلزل اعتبار موسسات مالی و بانک های جهانی قرار گرفت که این تزلزل اعتبار در بانکهای جهانی سبب آشفتگی در بازارهای اقتصادی ، افزایش بهای انرژی و رکود اقتصاد در سال 2008 شد.

نمودار زیر مقدار واقعی تولید ناخالص ملی GDP انگلیس را طی سالهای 2006-2016 نشان میدهد که بر اساس دلار آمریکا اندازه گیری شده است.

نمودار بعدی هم تولید ناخالص ملی GDP انگلیس را بصورت درصدی نشان میدهد :

 

سیاست و پارلمان کشور انگلیس :

نوع حکومت کشور انگلیس ، سلطنتی و تحت ریاست ملکه الیزابت دوم میباشد.

نهاد قانون گذاری این کشور ، پارلمان انگلیس است.

“ یونایتد کینگدم ” قانون اساسی نوشته شده ندارد. قانون این کشور از 3 بخش تشکیل شده است :

 1. قانون معمول کشور
 2. قانون مربوط به وضعیت و عرف جامعه
 3. قانون مربوط به قرار دادها و آئین نامه های اجتماعی.

این قوانین ممکن است به راحتی توسط پارلمان این کشور بدون نیاز به مراحل خاصی تغییر یابد.

پارلمان انگلیس

کشور انگلیس دارای حکومت سلطنتی تحت ریاست ملکه الیزابت دوم است.

پارلمان این کشور ، دموکراسی است و وظیفه ی قانون گذاری را بر عهده دارد.

پارلمان ، از دو مجلس مقننه ( مجلس اعیان و مجلس عوام ) تشکیل شده است و نخست وزیر و کابینه اش قوه ی مجریه هستند.

انتخابات پارلمانی هر 5 سال یکبار با شرکت واجدان شرایط برگزار میشود.

هم اکنون رئیس دولت ، خانم ” ترزا می ” است که در تاریخ 13 جولای سال 2016 برگزیده شد.

 

نتیجه گیری :

کشور انگلیس با وجود برخورداری از وضعیت اقتصادی مناسب در رتبه بندی های جهانی باعث تشویق سرمایه گذاری شرکت ها و نهادهای تجاری سایر کشور ها میشود. کشور انگلیس هم از تاثیرات رکود اقتصاد جهانی در سالهای اخیر بی بهره نبوده است و برای یک دوره ی زمانی وضعیت بد اقتصادی را تجربه کرده است ولی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ای که در این کشور وجود دارند توانست دوباره اقتصاد خود را بهبود ببخشد. کشور انگلیس با عضویت در نهادها و مجامع مهم جهانی از نفوذ و قدرت تصمیم گیری برخوردار است. باید توجه داشت این جایگاه ویژه ی بین المللی کشور انگلیس در نتیجه ی سخت کوشی در اقتصاد و روابط سیاسی است.

 

شرایط کار ضمن تحصیل

دانشجویان و فارغ التحصیلان چند ساعت در هفته کار ضمن تحصیل درانگلیس انجام میدهند ؟ دانشجویان خارجیبا چه شرایطی میتوانند کار ضمن تحصیل در انگلیس داشته باشند ؟ دانشجویان خارجی در چه صورتی مجاز به کار کردن در حینتحصیل انگلستان نیستند ؟ آیا برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا جهت کار ضمن تحصیل درانگلیسمحدودیت زمانی وجود دارد ؟ دانشجویان بین المللی چگونه میتوانند از طریق کار پاره وقت کار ضمن تحصیل در انگلستان انجام دهند ؟ شرایط کار بعد از فارغ التحصیلیدر انگلستان چگونه است ؟

موسسه ی حقوقی راشا گستر پرتو عدل با مشاوره تلفنی رایگان در خدمت شما هموطنان گرامیست.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور انگلیس :

فرصت ها وتجارب کاری فراوانی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان در دانشگاه های لندن وجود دارند.

یک دانشجوی بین المللی در انگلیس میتواند همزمان با تحصیل ، 20 ساعت در هفته کار کند.

اگر کالج یا محل تحصیل دانشجویان خارجی در لیست اداره ی حمایت از دانشجویان خارجی انگلیس باشد و آن ها بتوانند از لیست ارائه شده یک شغل را انتخاب کنند ، همزمان با تحصیل مجاز به کار کردن هم هستند.

دانشجویان خارجی که بصورت تمام وقت در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند مجاز هستند در طول ترم حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند و همچنین در طول تعطیلات بصورت تمام وقت کار کنند.

اگر چنانچه دوره ی آموزشی دانشجوی خارجی در سطح پایینی باشد ، در یک کالج آموزشی از راه دور تحصیل میکند و یا موسسه ی تحصیل دانشجو جزء لیست ارائه شده از طرف نهادهای مرتبط نیست به او اجازه داده نمیشود که همزمان با تحصیل کار کند.

اگر دانشجوی خارجی اهل یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا باشد از لحاظ زمانی برای کار ضمن تحصیل هیچ محدودیت و انحصاری ندارد.

پیدا کردن شغل دانشجویی پاره وقت :

شغل های پاره وقت دانشجویی زیادی برای حمایت از دانشجویان در زمان تحصیل وجود دارند. بسیاری از دانشگاه های انگلیس مراکز کاریابی دارند که به دانشجو برای استخدام شدن کمک میکنند.

داشتن یک شغل پاره وقت برای دانشجوی خارجی ، علاوه بر درآمد زایی مهارت هایی نظیر کار گروهی به او یاد میدهد که در آینده ی شغلی او بسیار موثر است.

شرایط کاری یک دانشجوی خارجی که در انگلیس تحصیل میکند شامل حداکثر ساعت هایی است که میتواند در طول ترم تحصیلی خود کار کند که این ساعت ها در ویزا یا مدارک اسکن شده ی اجازه ی اقامت دانشجو ذکر شده اند. و به تاریخ درخواست اصلی او که شامل درخواست مهاجرت میشود بستگی دارد.

تاریخ درخواست دانشجو یعنی تاریخی که درخواست آنلاین خود را ارائه داده و هزینه های مهاجرت را پرداخت کرده باشد. اما اگر دانشجو به شیوه ی پستی درخواست مهاجرت را ارائه کرده باشد تاریخ مورد نظر تاریخی است که درخواستش را پست کرده است.

ممکن است دانشجوی خارجی احتیاج داشته باشد یک درخواست مهاجرت ارائه دهد و سپس میتواند در یک دوره ی آموزشی سطح بالاتر یا نوع متفاوتی از موسسه تحصیل نماید. در این مورد او باید با شرایط کاری که در اجازه نامه ی اصلی مهاجرتش درج گردیده است موافقت نماید تا هنگامیکه درباره ی درخواست مهاجرتش تصمیم گیری شود.

اگر کارفرمای دانشجو خارج از انگلیس باشد ، ساعت های کاری دانشجو به 10-20 ساعت در هفته محدود میشوند.

چه کسانی میتوانند کار ضمن تحصیل در انگلیس داشته باشند ؟؟؟؟

 1. Tier 4 ( ویزای عمومی ) : دانشجویانی که از سوی یک موسسه ی عالی آموزشی HEI ، حمایت شوند میتوانند در طول تحصیل خود در انگلیس کار کنند. دانشجویان دارای ویزای عمومی که 16 سال به بالا هستند میتوانند کار کنند . اما افراد زیر 16 سال اجازه ی کار ندارند.

دانشجویان خارجی دارای ویزای عمومی که از سوی حامی خصوصی ، کالج دارای صلاحیت و شناخته شده یا مدرسه ی مستقل حمایت میشوند نمیتوانند در حین تحصیل خود کار کنند اما ممکن است قادر باشند کارهایی که مربوط به دوره ی آموزشی شان است انجام دهند.

دانشجویانی که از سوی یک کالج معتبر حمایت میشوند و قبل از تاریخ 3 آگوست 2015 برای ویزای عمومی درخواست داده باشند میتوانند در حال حاضر کار کنند.

دانشجویان خارجی دارای ویزای Tier 4 چه نوع کارهایی را میتوانند انجام دهند ؟؟؟؟

 • خود اشتغالی و فعالیت های تجاری
 • کار کردن به عنوان یک فرد حرفه ای در ورزش ، مثلا مربی ورزشی
 • پذیرایی کننده ( میزبان )
 • یک شغل تمام وقت دائمی
 • یک دکتر یا دندانپزشک آموزشی تا هنگامیکه در دوره های آموزشی پایه باشد.

نحوه ی پیدا کردن شغل توسط دانشجویان خارجی که در انگلیس تحصیل میکنند :

یک دانشجوی خارجی که میخواهد همزمان با تحصیل در دانشگاه های انگلیس کارکند میتواند تبلیغات شغل را در روزنامه های محلی ، مغازه ها و آگهی های نصب شده در دانشگاه یا کالج مشاهده کند. همچنین وب سایت ها و آژانس های کاریابی فراوانی در این خصوص میتوانند کمک کننده باشند. دانشجو باید اطلاعات بیشتری در این خصوص از محل تحصیل خود دریافت کند چون ممکن است آن دانشگاه یا کالج وب سایت کاریابی مختص دانشجویان خودش را داشته باشد.

دانشجوی خارجی برای کمکی که درباره ی پیدا کردن شغل دریافت کرده است یا پیشنهاد شغلی ارائه شده نباید پولی پرداخت نماید و همچنین اگر در خصوص اینکه کارفرما قصد پرداخت پول به او را دارد و یا رفتارش قانونی است دچار شک و تردید شده است نباید شغل را انتخاب کند.

اگر دانشجوی خارجی بیشتر از مقدار حقوق تعیین شده در سال ، درآمد کسب کند باید مالیات بر درآمد پرداخت نماید. کارفرمایان و استخدام شدگان ، هر دو گروه باید سهم بیمه ی ملی را پرداخت کنند که منجر به برخورداری از منافع بلند مدتی مثل بازنشستگی یا بیمه ی بیکاری میشود.

شماره ی بیمه ی ملی دانشجوی خارجی NIN ، یک شماره ی مختص به خود اوست که به منظور ثبت سهم بیمه ی ملی او داده میشود. دانشجوی خارجی قبل از شروع به کار احتیاجی به آن ندارد اما وقتی کاری بدست آورد باید این شماره را داشته باشد. برای گرفتن شماره بیمه ی ملی ، دانشجوی خارجی باید پاسپورت ، فیش حقوقی و یک نامه از طرف کارفرما که کار کردن دانشجو را تایید میکند را احتیاج دارد.

ساعات کاری دانشجویان خارجی که در ضمن تحصیل در انگلیس کار میکنند :

 1. اگر دانشجوی خارجی در سطح دیپلم یا بالاتر در یک موسسه ی عالی آموزشی HEI ، تحصیل کند میتواند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند.
 2. اگر دانشجو در یک برنامه ی تحصیلی خارج از کشور ” موسسات آموزش عالی خارج از کشور ” تحصیل کند ، میتواند 20 ساعت در هفته کار کنند.
 3. اگر دانشجو در یک دوره ی آموزشی در یک موسسه ی عالی آموزشی HEI تحصیل کند که پایین تر از سطح دیپلم باشد ، میتواند 10 ساعت در هفته کار کند.
 4. اگر دانشجو اجازه ی مهاجرت تحت عنوان ویزای Tier 4 و حداقل 16 سال سن داشته باشد میتواند 10 ساعت در هفته کار کند.

دانشجوی خارجی میتواند در مدت تعطیلات ، قبل از شروع دوره های آموزشی و بعد از پایان آن ها ، میتواند به صورت تمام وقت کار کند.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل میباشد.

یک ” هفته ” درقانون کار انگلیس چگونه تعریف میشود ؟؟؟

از تاریخ 6 آپریل 2017 ، در قوانین مهاجرتی ” هفته ” اینگونه تعریف میشود :

“ یک دوره ی هفت روزه که از دوشنبه شروع میشود ”.

اگر دانشجوی خارجی به صورت نامتناوب کار کند و یا بیش از یک کارفرما داشته باشد باید جزئیات را در نظر بگیرد تا از مدت زمان تعیین شده ی 10-20 ساعت در هفته که با روز دوشنبه شروع میشود خللی ایجاد نشود.

مدت زمان یک ” ترم تحصیلی ” چگونه تعیین میشود ؟؟؟؟

برای بیشتر دانشجویان صرف نظر از پایان ترم ، زمان ترم تحصیلی و تعطیلات در تقویم آموزشی موسسه یا دانشگاه ثبت گردیده است. این تاریخ ها اغلب بر اساس سال تحصیلی به علاوه ی تعطیلات کریسمس ، تابستان و عید پاک است.

تعطیلات یعنی دوره هایی که یک دانشجوی خارجی میتواند به صورت تمام وقت کار کند و احتیاجی به گذراندن دوره های آموزشی نداشته باشد که این هم به نوع دوره ی آموزشی دانشجو بستگی دارد.

مثلا اگر دانشجوی خارجی در حال نوشتن پایان نامه یا تز باشد در حالیکه بقیه ی دانشجویان در تعطیلات به سر میبرند ، دانشجو باید ساعات کاری خود را در طول این مدت به 10-20 ساعت در هفته محدود کند.

نتیجه گیری :

کشور انگلیس با توجه به موقعیت اقتصادی و جایگاهی که در سطح جهان و کشورهای اروپایی دارد ، میتواند شرایط مناسبی را برای اشتغال حین تحصیل دانشجویان خارجی ایجاد نماید. کشور انگلیس به منظور جذب و پرورش استعدادهای علمی و ایده های نو ، این امکان را بوجود آورده است که دانشجویان خارجی کار ضمن تحصیل در دانشگاه های این کشور را داشته باشند. بدیهی است که بروز این استعدادها و تبدیل آن ها به یک ایده ی تجاری هم آینده ی شغلی دانشجو را تضمین میکند و هم در پیشرفت اقتصاد انگلیس کمک های شایانی مینماید. به منظور اهداف مهاجرتی ، دانشجویان خارجی که اهل کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و حوزه ی اقتصادی اروپا نیستند باید ثابت کنند بدون کار کردن و دریافت کمک های عمومی نیز میتوانند مخارج زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند ولی به هر حال برای تامین مخارج زندگی به بسیاری از آن ها اجازه ی کار نیمه وقت داده شده است. دانشجویان خارجی اگر چه به صورت قانونی اجازه دارند در هفته حداکثر 20 ساعت کار کنند ولی دانشگاه ها تاکید میکنند بیشتر از 15 ساعت کار نکنند.

به هر حال تجارب کاری که یک دانشجوی خارجی ضمن تحصیل در دانشگاه های انگلیس به شکل شغل های پاره وقت و کار آموزی کسب میکند علاوه بر کمک هزینه های زندگی و دانشگاه ، این امکان را فراهم میکند که دانشجو برای آینده ی شغلی خود آماده تر و با مهارت بیشتر حاضر شود. دانشگاه های انگلیس به خصوص دانشگاه های لندن با سابقه و شهرت خوبی که در سطح بین المللی دارند میتوانند آینده ی شغلی دانشجو را تضمین کنند و مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی و شغل موفق را در اختیارش بگذارند.

 

Top