brand

دسته بندی قوانین

تحصیل در آذربایجان

مهاجرت تحصیلی به آذربایجان

معرفی کشور آذربایجان

معرفی کشور آذربایجان 

ایا تا به حال به کشورهای اوراسیایی سفر کرده اید؟ایا از شرایط اقلیمی و اجتماعی کشور آذربایجان اطلاع دارید؟ایا میدانید چه تعداد گردشگربه شهر باکو در آذربایجان میرود؟ایا میدانید وضعیت تحصیلی آذربایجان در قیاس با ایران چگونه است؟ایا تا به حال به فکر اقامت یا مهاجرت به آذربایجان را بوده اید؟ایا میدانید چقدرصنعت توریسم آذربایجان در مناطق اروپایی و اسیایی پیشرفت کرده است؟موسسه  حقوقی راشا گستر پرتو عدل ارایه دهنده انواع مشاوره های تخصصی و حقوقی در ایران می  باشد که تمامی سوالات و مشکلات بین المللی شما را مرتفع میکند.تیم موسسه راشا گستر پرتو عدل کلیه موارد حقوقی داخل و خارج از کشور شما را در زمینه مهاجرت و اقامت برطرف خواهد کرد.

کشور آذربایجان در نگاهی اجمالی:

آذربایجان یا همان جمهوری. اذربایجان کشوری در منطقه اوراسیا در نقطه جنوب غربی اسیاو جنوب شرقی اروپا قرار دارد.پایخت این کشور باکو بوده که اکثرا به زبان ترکی صحبت میکنند ولی در بین مردم هنوز زبان تاتی کردی لزگی و ارمنی هم مشاهده میشود.نوع حکومت این کشور جمهوری پارلمانی می باشد و از سال 2001 به عضویت شورای اروپا در امده است.ولی همچنان تحت تاثیر بنیاد های سنتی استبدادی می باشد.

نام رسمی:آذربایجان

نوع حکومت:جمهوری

رییس دولت:الهام علی اف

پایتخت: باکو

زبان رسمی:آذری

مذهب:شیعه

پول رایج:مناتAZN

جمعیت:9,823,267

مساحت:86,600

تراکم جمعیت:103کیلومتر مربع

تولید ناخالص داخلی:35,686

اب و هوای کشور اذربایجان

از نظر اقلیم اب و هوایی با توجه به رشته کوههای قفقاز تقریبا هر چهار فصل در این کشور مشاهده میشودبه لحاظ کلی شمال این کشور هوایی خشک و کوهستانی ونسبتا سرد دارد و جنوب ان هوایی مطبوع تری را داراست.رود کورا در میانه این کشور آبرسان. مناطق. وسیعی از جلگه ها و دشت های این منطقه می باشد

از منظر جغرافیایی. کشور ار اذربایجان. در منطقه قفقاز جنوبی قرار دارد که در منطقه اوراسیا واقع شده که بین اروپای شرقی. و اسیای غربی بوده و طول مرزهای ان حدود 2600 کیلومتر می باشد که با ارمنستان ایران گرجستان روسیه و ترکیه هم مرز می باشد.این کشور از جنوب در جوار رشته کوه های قفقاز و از شمال در جوار رودخانه ارس در مجاورت دریای خزر قرار دارد.ازمرتفع ترین کوههای این کشور کوه مازاردور میباشد که ارتفاعش حدود 4500 است و مناطق سرد و گرم این کشور میتوان به جلفا و اردوباد اشاره کرد.در کل جعرافیای اذربایجان. مطلوب و معتدل می باشد که جاذبه بسیاری برای صنعت توریسم در پی دارد.

موسسه راشا گستر پرتو عدل متخصص در حقوق بین الملل است.مشاوران موسسه راشا گستر مرتو عدل با امکان بهره گیری از دانش حقوق و تجارت بین الملل امکان اقامت شما را در کشور اذربایجان فراهم خواهد کرد.

اقتصاد آذربایجان:

موسسه  حقوقی راشاگسترپرتوعدل بهترین راه را برای اقامت و تحصیل در کشور اذربایجان را برای شما فراهم میکند.راه حل های حقوقی خود را در موسسه راشا گستر پرتو عدل دنبال کنید تا با بهره متدی از بهترین مشاوران به هدف نهایی خود برسید.با توجه به جمعبت حدود 10 میلیون نفری کشور آذربایجان این کشور در سال 2009 جمعیت زیر فقری حدود یازده درصد دارد.اذربایجان ار لحاظ صادرات و واردات تکیه بر گاز نفت ماشین الات کتان و خوراکی و دارد و همین زور محصولات شیمیایی و فلزی نیز سهم بسزایی در واردات این کشور دارند.اقتصاد آذربایجان همچنان با تکیه بر نفت و گاز خود تولید ناخالص داخلی خود را در سال 2007 به رقم4,1درصد رساند و مقام اول دنیا را کسب کرد.با وجود نیروی کار حدود 7 میلیونی خود هنوز نرخ بیکاری یک صدم در صدی در سال 2011 را داراست.ازشرکای اقتصادی کشور آذربایجان. میتوان روسیه Tاکراین Tچین Tایتالیا و المان را نام برد ولی با تمامی این توضیحات. نباید این مساله را نادیده گرفت که اقتصاد اذربایجان هنوز سنتی گراست.

 

صنعت توریسم و گردشگری کشورآذربایجان:

 کشور اذربایجان به دلیل اقلیم جغرافیا یی خود از بسیاری جهات با کشور ما ایران تشابه دارد.و هر ساله میزبان بسیاری از گردشکران در مراسم های فرهنگی می باشد.از مهمانی ها تاتلار های نمایش,کازینو ها گرفته تا موسیقی های شاد و پیاده روی های شبانه در خیابان های اذربایجان.تالارهای اجرای زنده نمایش مثل تالار فیلار مونیک موزه فرش و هنرهای دستی و تجسمی موزه هنر و صد البته جاذبه گردشگری شبه جزیره ابشوران.کشور اذربایجان در سال 2010 پزیرای بیش از دو میلیوم توریست بود ودر سالهای اخیر سهم صنعت توریسم ان لز کشورهایی مثل ایران المان استرالیا هم بیستر بوده است.کشور اذربایجان تمام این موفقیت را مدیون فرهنگ سنتی و معماری اصیل خود میداند. موسسه حقوقی راشا گستر پرتو عدل متخصص در امر مهاجرت و حقوق بین الملل می باشد.موسسه راشا گستر پرتو عدل با دارا بودن دانش حقوق عالی و بین المللی فرصت مناسب جهت اقامت دایم در کشور آذربایجان را برایتان فراهم خواهد کرد

مردم و فرهنگ آذربایجان :

اکثر مرد اذربایجان شیعه و به زبان ترکی صحبت میکنند.و در این میان زبانهای ارمنی و روسی و تای و تالشی نیز وجود دارد.با توجه به سابقه سنتی و دیرینه این کشور که جزیی از ایران بوده فرهنگ نسبتا نزدیکی با ایرانی و فرهنگ ایران دارند.اگر چه روز به روز بر خصلت فرهنگ اروپایی در این کشور پیشرفت میکند ولی همچون سابق مراسم هایی همچون عید نوروز,عید فطر و قربان روز پیروزی روز زن و سال جدید میلادی در ان استوار است.هنوز در این کشور پدر نان اور و بزرگ خانواده می باشد و مابقی اعضای. خانواده تحت تکلف او زندکی میکنند.لازم به ذکر است که بسیاری از مردم اذربایجان خرافی بوده و به عقاید خود بسیار پایبند هستند.موسسه  راشا گستر پرتو عدل ,موسسه راشاگستر پرتو عدل با بهره مندی از مشاوران زبده و کار ازموده خود راهنمای حقوقی شما در خاج از کشور و مسایل حقوقی بین المللی شما می باشد.موسسه راشا گستر پرتو عدل کلیه مراحا اقامت و مهاجرت را در کشور اذربایجان فراهم میآورد.

سیاست کشور آذربایجان:

موسسه حقوقی راشا کستر پرتو عدل با بهره مندی از مشاوران مجرب و کار ازموده خود توانسته وکیل حقوقی بسیاری از هموطنان عزیزمان در امور بین المللی باشد.موسسه راشا گستر پرتو عدل وکیل حقوقی و مورد اطمینان شماست.بر پایه قانون اساسی این کشور دولت آذربایجان یک جمهوری دموکراتیک و جدا و مستقل است.مهمترین ارگان در این کشور که متشکل از 360 نفر می باشد هیت پارلمانی این کشور است و مهم ترین مقام اجرایی همان رییس جمهور می باشد.از مهمترین جربانهای سیاسی این کشور میتوان به مسایل قومیتی اشاره کرد که در قالب جریانهای ازادی طلبانه بین المللی و ددموکراسی مطرح میشود.از دیگر مسائل. پر اهمیت سیاسی کشور آذربایجان مساله قره باع می باشد که کنترل حدود 20درصد از خاک آذربایجان. را دارد.وتا به امروز هیچ کشوری ان را رسمی ندانسته و تقریبا تحت کنترل کسور ارمنستان می باشد.

آمار و ارقام کشور آذربایجان :

آمار و ارقام کشور آذربایجان

 

با توجه به مطالب گفته شده میتوان گفت کشور اذربایجان از نظر موقعیت فرهنگی هنوز جای راه زیادی پیش روی دارد.و با سنت دیرینه خود افزایش قابل توجه گردشگری و توریسم را داراست.اینده اقتصادی رو به پیسرفت.سیاستی صلح طلبانه و فرهنگی ثابت و قابل اعتماد.با ای حال آذربایجان از نظر رقم اقتصاد رشد توریسم و گردشگری سیاست های رو به جلو جای پیشرفت بسزایی را دارد.موسسه راشا گستر پرتو عدل پرقدرت و با اصالت در امر اقامت تحصیلی کاری و سرمایه گذاری در کشور اذربایجان است.

 

نتیجه گیری کلی کشور آذربایجان:

موسسه راشا گستر پرتو عدل دارای مشاورای متعهد و متخصص در کلیه امور مهاحرت می باشند.با توجه به کلیات ذکر شده در کلیه بندهای سیاسی اقتصادی فرهنگی اداب و رسوم و.....کشور اذربایجان  می توان به زیر بنای پر قدرت صنعت ان پی برد.صنعتی کاملا روبه رشد فرهنگی پربار. مردمی پر انرژی و روحیه کاری بالا با نرخ تورم بسیار کم و نرخ بیکاری کمتر اقلیم اب و هوایی عالی و چشمگیر موقعیت جعرافیای. پهناور و کشور های همسایه. پر قدرت باعث شده این کشور از هر لحظ رو به رشد و ترقی باشد.با تمامی این تفاسیر این کشور از هر لحاظ رو به پیشرفت و ترقی رفته و سال به سال با پشتوانه فرهنگ و اصالت دیرینه اش موفقتر ار از قبل خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی

شرایط کار ضمن.تحصیل در اذربایجان

 

مقالات مربوط به کشور آذربایجان

معرفی قوانین و تحصیل و کار در کشور آذربایجان
معرفی قوانین و تحصیل و کار در کشور آذربایجان

معرفی کلی کشور اذر بایجان ایا تا به حال به کشورهای اوراسیایی سفر کرده اید؟ایا از شرایط اقلیمی و اجتماعی کشور آذربایجان اطلاع دارید؟ایا میدانید شهر باکو در این کشور سالانه چه تعداد گردشگر در خود میپذیرد؟ایا میدانید وضعیت. تحصیلی ...


Top