brand
آشنایی با کشور مکزیک

مکزیک چگونه کشوری است؟دانشگاه های ،کشور مکزیک چگونه است؟تحت چه شرایطی شهروندی کشور مکزیک را میتوان اخذ کرد؟میزان مهاجر در کشور مکزیک چقدر است؟جمعیت جوان کشور مکزیک چقدر است؟سن قانونی در کشور مکزیک چند سال است؟فرهنگ مردم مکزیک چگونه است؟شرایط تحصیل در کشور مکزیک چگونه است؟موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل فعال در زمینه حقوق داخلی و بین الملل میباشد.کشور مکزیک از نظر اقتصادی در کدام رتبه جهانی می باشد؟گردشگری در کشور مکزیک چه جایگاهی دارد؟اخذ تابعیت کشور مکزیک چگونه امکان پذیر است؟اقامت کشور مکزیک چگونه است؟آیا قانون مکزیک تابعیت مضاعف را می پذیرد؟ اقتصاد کشور مکزیک چگونه است؟نرخ بیکاری کشور مکزیک چقدر است؟نرخ بهره بانکی در کشور مکزیک چگونه است؟مالیات در مکزیک در چه سطی است؟تولید ناخالص داخلی در مکزیک چقدر است؟دین مردم مکزیک چیست؟دولت و پارلمان مکزیک چگونه است؟ موسسه حقوقی راشاگسترپرتوعدل مشاوردر مهاجرت درست و قانونی به کشور مکزیک با توجه به شرایط شما هموطنان گرامی میباشد.


مقدمه :

کشور مکزیک یکی از پر جمعیت ترین کشورها در آمریکای شمالی می باشد و شامل 31 ایالت است .کشور مکزیک در بخش جنوبی آمریکای شمالی قرار دارد و پایتخت کشور مکزیک شهر مکزیکوسیتی می باشدکه جز پر جمعیت ترین شهرهای کشور مکزیک است.زبان رسمی مردم کشور مکزیک اسپانیایی می باشد و دین مردم در کشور مکزیک کاتئلیسم است.تعداد مسیحیان درمکزیک سکولار کم بوده و دولت هیچگونه حمایتی از کلیسا ها در کشور مکزیک نمیشود.کشور مکزیک بر اساس قوانین جمهوری فدرال اداره میشود.مساحت مکزیک  بالغ بر 1.972.550 کیلومتر مربع است و جمعیت آن طبق آمار (2017)حدود صدوبیست و چهار میلیون نفر می باشد.همسایه های کشور مکزیک شامل ایالات متحده آمریکا،گواتمالا و بلیز میباشد.

 فرهنگ مردم کشور مکزیک:

پرتره ای از مکزیک

فرهنک مردم کشور مکزیک فرهنگی تلفیق شده با فرهنگ اسپانیایی می باشد.هنر در کشور مکزیک ارزش بالایی داشته و میتوان گفت این کشور به واسطه کارهای هنری اوازه جهانی دارد که از جمله آثار برجسته آن میتوان به نقاشی های زیبا یی که در ساختمان ها نصب میگردد اشاره کرد.مردم کشور مکزیک با توجه به داشتن 62 زبان ملی اما همگی به زبان اسپانیایی صحبت میکنند .در کشور مکزیک مردم در حیطه ورزشی طرفدار بازی فوتبال هستند ومکزیک 2 بار میزبان جام جهانی بوده است .مردم مکزیک در زمینه خوراک بیشتر گرایش به لوبیا ذرت و گوشت قرمز دارند،همچنین غذاهای دریایی و فلفل طرفداران زیادی دارد.

شهروندی مکزیک:

طبق قانون شهروندی در کشور مکزیک تابعیت دوگانه در این کشور مجاز می باشد اما با یکسری استـثنائات که در مقالات بعدی مفصل بحث میشود. که البته این اجازه شامل کشورهای ایالات متحده ،بریتانیا و اکثر کشورهای اروپایی می باشد .برخی از کشورها منجمله اتریش،جمهوری چک ،ژاپن ،پرو ،شیلی ،سنگاپور و امارات متحده عربی و ...مجاز به داشتن تابعییت دوگانه نمی باشند که میتوانید جزییات را به صورت آنلاین در سایت مهاجرت پیگیری کنید .شرط اصلی برای گرفتن تابعیت کشور مکزیک ابتدا گرفتن اقامت دائم این کشور می باشد .همجنین ازدواج با یک مکزیکی نیز میتواند سبب اخذ شهروندی کشور مکزیک گردد.دولت کشور مکزیک قبل از اعطای شهروندی از متقاضی آزمون گرفته تا تسلط وی به زبان اسپانیایی و شناخت کافی وی از تاریخ و فرهنگ مکزیک مسجل گردد. شهروندی با تولد:شهروندی با تولد در کشور مکزیک محقق می شود بدین صورت که چنانچه فردی در خاک مکزیک متولد شده باشد حتی اگر والدینش ملیت دیگر داشته باشند میتواند از حقوق شهروندی استفاده نماید. سیستم اعطای تابعیت مکزیکی سیستم خاک است.همینطور کودکی که در خارج از خاک کشور مکزیک از والدین مکزیکی متولد میگردد نیز میتواند تابعیت کشور مکزیک را داشته باشد.حتی کودکی که در هواپیماها و کشتی های تفریحی و تجاری دولتی کشور مکزیک متولد گردد نیز میتواند درخواست شهروندی این کشور را بدهد.سن قانونی درکشور مکزیک 18 سال تمام می باشد.

سیاست مکزیک:

کشور مکزیک جمهوری فدرال  دو پارلمانی بوده و رییس جمهور کشور مکزیک رییس دولت می باشد.ایالت متحده مکزیک به 3 شاخه تقسیم می شود که شامل اجرایی – قضایی و قانون گذاری است.رییس جمهور کشور مکزیک قدرت اجرایی داشته قدرت قانون گذاری به کنگره اتحادیه اعطا می گردد .که از مجلس سنا و اتاق نمایندگان تشکیل گردیده است .قوه قضایی در کشور مکزیک دارای شورای قضایی فدرال می باشد.کشور مکزیک از دموکراسی ضعیفی بهره مند است و اکثر احزاب سیاسی برای کسب مقام قدرت تنها به 2 درصد از آرا نیازمندند.

اقتصاد مکزیک:

واحد پول در کشور مکزیک پزو می باشد. کشور مکزیک از نظر اقتصادی در رتبه 15 جهان قرار دارد و تولید ناخالص ملی در کشور مکزیک معادل 1.046.9 ترلیون دلار است و رشد تولید ملی ناخالص 2.3 % طبق آمار 2017 می باشد و 2% در سال 2018تولید ناخالص داخلی در کشور مکزیک 2.5 % می باشد و حدود 43.4% مردم کشور مکزیک زیر خط فقر می باشند. 53 ملیون نفر از مردم کشور مکزیک به عنوان نیروی کار در کشور فعال بوده و نرخ بیکاری در کشور مکزیک3.44% می باشد .طبق آمار ارایه شده در 2017 13.4% اشتغال کشور مکزیک در بخش کشاورزی 24.1% آن در صنعت و 61.9 % آن در قسمت خدمات متمرکز شده اند .صنایع مادر در کشور مکزیک عبارتند از تنباکو – نفت و ..که کشور مکزیک 80% این محصولات را به امارات متحده عربی صادر میکند و سپس کانادا – چین – اسپانیا و برزیل دیگر شرکای اصلی صادرات در کشور مکزیک می باشند.درآمد کشور مکزیک از بخش صادرات معادل 359.3% می باشد . کشور مکزیک کالاهایی نظیر فولاد و قطعات هواپیما و وسائل نقلیه را وارد میکند که از شرکای وارادات کشور مکزیک می توان ایالات متحده – چین – ژاپن – المان و کره جنوبی را نام برد و شایان ذکر است واردات این کشور مبلغی بالغ بر 372.8 میلیارد دلار را شامل می شود.نرخ بهره بانکی کشور مکزیک 7 درصد می باشد.کشور مکزیک ثبات اقتصاد کلان بی سابقه ای دارد و سیستم مالیاتی درکشور مکزیک برای برخی از حرفه ها و یا بحث فروش و اجاره املاک و ... مالیات تعیین میکند.نرخ مالیات بر درآمد اشخاص ساکن کشور مکزیک نیز به تناسب درآمد از 6%تا 35% میباشد .

گردشگری مکزیک:

پایتخت کشور مکزیک یعنی شعرمکزیکو سیتی بزرگترین شهر این کشور بوده و از نظر جمعیتی جز بزرگترین شهرها درنیم کره غربی می باشد و حدود 21 ملیون نفر جمعیت دارد.مکزیکوسیتی ویژگی های همچون مرکزیت سیاسی و فرهنگی و آموزشی و اقتصادی و جاذبه توریستی مکزیک است .کشور مکزیک جز محبوب ترین کشورهای توریستی جهان است و مکزیک در سال 2017 بالغ بر بیست میلیون بازدید کننده خارجی داشته.در کوههای باجیو کشور مکزیک یک جزیره کوچک استعماری قرار داردبنام سن مگوئیلدلاند که جز جاذبه های برتر کشور مکزیک می باشد.کشور مکزیک سالانه درآمدی بالغ بر 12 ملیارد دلار از گردشگری دارد و این آمار با افزایشی 5 % رو به رشد است.لازم به ذکر است تمام گردشگرانی که به این کشور سفر میکنند تحت پوشش بیمه رایگان درمانی قرار می گیرند.

سرزمین مایان ها

 نظام تحصیلی کشور مکزیک:

دوره های آموزش عالی در کشور مکزیک به 4 سال برای کارشناسی و دوسال برای کارشناسی ارشد و 3 سال اخذ مدرک دکتری تقسیم میگردد.سیستم آموزشی کشور مکزیک طبق رتبه بندی Qs در مقام 33 جهان قرار دارد.و در رتبه بندی QA رتبه 400 را به خود اختصاص داده است.سه دانشگاه برتر مکزیک عبارتند از: Unam که دانشگاه دولتی با حدود 349.500 دانشجو و TEC DE Monterrey که یک موسسه خصوصی است با رتبه 199 جهانی است و دانشگاه Pplitecnice Nacional که دانشگاه دولتی مکزیک با رتبه 30 جهانی است.

نتیجه گیری:

کشور مکزیک دارای مناظر زیبا ست همچنین مکان های تاریخی کشور مکزیک این کشور را جذاب تر میکند.سن قانونی کشور مکزیک 18 سال است. و کشور مکزیک تابعیت دوگانه را میپذیرد.کشور مکزیک بدلیل آمار بالای نیروی جوان چندان بازار مطلوبی برای جذب نیروی کار بین المللی نمیباشد.وحتی بیشتر نیروی کارش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده اند.موسسه حقوقی راشاگستر همگام با شما در مشاوره اخذ ویزای کشور مکزیک میباشدلطفا سوالات و نظرات خود را در همین صفحه در بخش ارسال نظرات مطرح بفرمایی تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.در حال حاضر سیاستهای ملی گرایانه ترامپ باعث شده مهاجرت ها از مکزیک به آمریکا کم و ناچیز شود.کشور مکزیک گردشگری رو به رشدی دارد.دانشگاههای کشور مکزیک رتبه 33 جهانی را دارا می باشند .واحد پول کشور مکزیک پزو می باشدو نرخ بهره بانکی کشور مکزیک 7 درصد است .سیاست کشور مکزیک جمهوری فدرال است و گردشگری در مکزیک ارزش بسزایی دارد. موسسه حقوقی راشا کستر پرتو عدل با داشتن کادر مجربی از مشاوران کارآزموده در کنار شماست و با ارایه مشاوره رایگان به شما در تصمیم گیری ها همراه شماست.

393

ارسال نظر

Top